Problem z drzwiami

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Problem z drzwiami

Postprzez zaratustra83 » 30 mar 2008, o 14:48

Witam. Mam poważny problem z drzwiami od strony kierowcy. Opadły mi drzwi i nie wiem jak je wyregulować. Poza tym zacina się zamek. Odkręciłem go ale nie mogę zdjąć klamki co nie pozwala go wyciągnąć. Proszę o rade. Mile widziane ilustracje demontażu klamki i regulacji drzwi.
zaratustra83
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 paź 2007, o 08:51
Lokalizacja: Tczew

Problem z drzwiami

 

Postprzez uli » 30 mar 2008, o 20:52

klamka jest przykrecana na srube wiec nie powinines miec problemu do drzwi to jedna rada nie podnos sobie ich (zrobisz tak raz i ciagle beda opadac) zdejmij bok przodu auta i dostaniesz sie do śrub zawiasów i wtedy mozna regulowac 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Rafit » 1 kwi 2008, o 09:36

Aby wyjąć klamkę musisz odkręcić śrubę, do której będziesz miał dostęp po otwarciu drzwi. Po odkręceniu śrubki musisz przesunąć klamkę w stronę silnika i wtedy da się porządnie odchylić. Z jej wyjęciem będziesz miał problem dopóki nie poluzujesz zamka (śruby poniżej tej od klamki), ale czasami bez tego idzie wyjąć.

A co do regulacji drzwi to z przodu masz zawiasy. Poluzuj je i poproś jakiegoś znajomego aby ci podciągnął drzwi do góry i wtedy je skręć, ewentualnie wrzuć jakąś podkładkę jeśli za mocno opadły.
Avatar użytkownika
Rafit
Badacz tematu
 
Posty: 257
Dołączył(a): 2 mar 2008, o 20:33
Lokalizacja: GDA

Postprzez Rondel » 6 maja 2008, o 16:45

zaratustra83 daj znać proszę jak uda ci się naprawić ten problem, podejrzewam że mi też opadły ale nie mam zdolności i cierpliwości do samodzielnej regulacji... zwykle jak zabieram się za naprawę jakiejś rzeczy przy okazji psuję 2 następne... i to nie zawsze naprawiając tą pierwszą :-P .

Pozdraiwam.

Edit:
Już nie ważne, udało mi się podnieść trochę drzwi dzięki temu wątkowi:
http://www.golf3.pl/topics6/czy-w-golfi ... -vt940.htm
i metodzie marcinmayday'a bo mi też opadły od zbyt mocnego otwarcia.
Avatar użytkownika
Rondel
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19 paź 2007, o 21:59
Lokalizacja: Warszawa


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 3 gości