Polerowanie lakieru krótki przewodnik.

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez teac27 » 23 sty 2013, o 19:44

tak :) i tylko tak powinno sie polerować :) tutaj nie została usunięta warstwa lakieru tylko ta warstwa została wypolerowana :) co innego jak po lakierowaniu wyjdzie tzw skórka pomarańczy .. i zaczyna się szlifowanie papierem do gładzi ..a potem polerowanie tej powierzchni :)
teac27
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 7 mar 2012, o 14:59
Lokalizacja: Podkarpacie

 

Postprzez mkkay » 23 sty 2013, o 19:54

teac27 napisał(a):ja sie nie spotkałem z tym ze naklejki były lakierowane .. zawsze są nakładane osobno w oryginalnych motocyklach . .. ehhh lakieruje sie loga które ktoś stworzył areografem a nie naklejki .. po co pod klarem naklejka ? wiem że na naklejkę nie idzie lakier tylko satynowa folia.... nie rozumie Cie.. przykro mi.


a ile widziałeś motocykli w życiu? :mrgreen: :mrgreen:
przyjżyj się na fabryczne motocykle

dobra kolego jesteś wszech wiedzący ok niech i tak będzie nie mam zamiaru prowadzić jałowej dyskusji
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Lobus » 23 sty 2013, o 19:55

AdiK__, ciekawy artykuł
mkkay, nie widzę tam jakiejkolwiek reklamy produktów, a to, że są podane przykładowe pasty i to w sumie te najbardziej popularne, to chyba reklamą samą w sobie nie jest..
Aha i polerka wykonana przez lakiernika a polerka, ptfu renowacja / korekta lakieru wykonana przez stricte studio detailingowe to dwie różne rzeczy.
A cena 1000zł to nic nadzwyczajnego moim zdaniem, bo robić za darmo też można, ale czy to ma sens?
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

Postprzez teac27 » 23 sty 2013, o 19:58

Mkkay .. zadajesz tak głupie pytania jak dziecko 14 letnie. :!: :zdziwko:
teac27
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 7 mar 2012, o 14:59
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez mkkay » 23 sty 2013, o 20:19

teac27 napisał(a):Mkkay .. zadajesz tak głupie pytania jak dziecko 14 letnie. :!: :zdziwko:




skoro nie widziałeś motocykla z zamalowaną fabrycznie naklejką no to sorrry :zdziwko:
skończ tą jałową dyskusję , napisałem już że jesteś wielki i wiesz wszystko to co chcesz jeszcze udowodnić, kończę to bo nie mam zamiaru dostać jakiegoś bana za dyskusje która nic nie wnosi
pozdrawiam :mrgreen:
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez teac27 » 23 sty 2013, o 20:30

Naklejki pod lakierem są zazwyczaj na baku i nie widziałem żeby były w innym miejscu .. a jeśli ktoś ,, tuninguje motocykl'' to usuwa te naklejki i idzie Custompainting .
teac27
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 7 mar 2012, o 14:59
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez mkkay » 23 sty 2013, o 20:35

teac27 napisał(a):ja sie nie spotkałem z tym ze naklejki były lakierowane .. zawsze są nakładane osobno w oryginalnych motocyklach . .. ehhh lakieruje sie loga które ktoś stworzył areografem a nie naklejki .. po co pod klarem naklejka ? wiem że na naklejkę nie idzie lakier tylko satynowa folia.... nie rozumie Cie.. przykro mi.


[ Dodano: 2013-01-23, 19:36 ]
teac27 napisał(a):Naklejki pod lakierem są zazwyczaj na baku i nie widziałem żeby były w innym miejscu .. a jeśli ktoś ,, tuninguje motocykl'' to usuwa te naklejki i idzie Custompainting .


[ Dodano: 2013-01-23, 19:40 ]
widzisz sam że się motasz

a to nie był tuning tylko odnowa w/g oryginału
nie wiesz wielu rzeczy a dyskutujesz , nie wiem co chcesz udowodnić.
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez teac27 » 23 sty 2013, o 20:42

nie zastanawiałem sie nigdy nad tym .. a że posiadam hondę cbr i zobaczyłem że na baku mam naklejkę pokrytą lakierem a na owiewkach nie to zaciekawiło mnie to i poszperałem w googlach .. i juz wiem dlaczego tak jest i dlaczego lakier trzyma się tej naklejki .. naklejka naklejką .. rozmawialiśmy o polerowanym aluminium i o nakładaniu na niego pistoletem lakierniczym klaru ..
teac27
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 7 mar 2012, o 14:59
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez mkkay » 23 sty 2013, o 20:55

ok ,taki przykład,
jak pewnie wiesz plastikowych elementów nie pomalujesz tym samym lakierem czy nawet podkładem co karoserie,
aby pomalować plastiki do lakieru dodaje się plastyfikator taki ciekawy środek który powoduje że lakier nie pęka przy odkształceniu plastiku

podobnie jest przy gładkich pow. tutaj z kolei pierwsze stosuje się środek (nazwy niestety nie pamiętam) na gładką pow. a potem np klar

i możesz wypisywać co chcesz ja malowałem wiele el. z alu. klarem i problemów nigdy nie miałem
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez teac27 » 23 sty 2013, o 21:05

z plastikiem jest jeszcze większy problem ... trzeba uzywac promotora przyczepnosci :) ja jak malowałem zderzaki to plastyfikatora dodawałem do podkładu :) wiesz dlaczego tak zrobiłem ? :)

Jeśli będziesz w pracy to strzel zdjecie albo zobacz na nazwę tego środka :) to spróbuję pomalować swoje felgi :) i dziękuję za informację :) Pozdrawiam
teac27
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 7 mar 2012, o 14:59
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez AdiK__ » 23 sty 2013, o 21:33

I tak powstało niezłe OT więc:

mkkay, chodzą pogłoski/mówi się że amelinium nie pomalujesz :hyhy: :yay:
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez mkkay » 23 sty 2013, o 21:37

AdiK__ napisał(a):I tak powstało niezłe OT więc:

mkkay, chodzą pogłoski/mówi się że amelinium nie pomalujesz :hyhy: :yay:



jak sie nie da pomalować to można pokolorować :hyhy: :mrgreen: :yay:
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron