Plastiki zewnetrzne GTI

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Plastiki zewnetrzne GTI

Postprzez vneb » 24 paź 2013, o 10:05

Witam
Czy czesc zderzaka zaznaczona strzalka mozna bezbolesnie zdemontowac i ewentualnie wymienic na nowa. Jak tak, to gdzie mozna kupic ten nielakierowany element do przodu i do tylu zderzaka?
Oddaje niedlugo golfa do lakiernika (cale auto otrzyma nowy lakier) i zastanawiam sie przy okazji nad wymiana wszystkich nielakierowanych elementow plastikowych na nowe. Najlepiej ori lub ewentualnie zamiennik jesli istnieje.
Na pewno do wymiany pojda hokeje i listwy progowe (z ori jest bol bo widzialem tylko po ok 150 zl za sztuke, a agrotuningowe nie podobaja mi sie), a prawdopodobnie tez listwy na drzwiach, nakladki na blotniki i daszek na klapie bagaznika.
Chyba, ze zna ktos sposób na odnowienie tych plastikow i nadanie im drugiego życia, blasku i przede wszystkim CZERNI /bez lakierowania/, to prosze o porade.

Obrazek
Avatar użytkownika
vneb
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 20:07
Lokalizacja: RLS
Rocznik: 1995
Silnik: ABF
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Plastiki zewnetrzne GTI

 

Postprzez Sparky » 24 paź 2013, o 10:07

Możesz spróbować opalarką. Kiedyś widziałem filmik jak gość robił to właśnie opalarką i wychodziły jak nowe.
Avatar użytkownika
Sparky
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 18:58
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Postprzez mateusz_918 » 1 lis 2013, o 14:51

ja robiłem opalarka przedni zderzak, i wyszło bajka tylko trzeba uważać by nie przegrzać bo sie zdeformuje ;)
mateusz_918
Gaduła
 
Posty: 444
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 17:51
Lokalizacja: Lech Poznań
Rocznik: 96
Silnik: 1.9 AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez pablomed » 4 lis 2013, o 15:36

zderzaki sa w całości. Hokeje dostępne w zamiennikach średniej jakości, podobnie łuki na nadkola, o lotka chyba też. Nakładki na progi tylko ori, lub szrot. A co z nimi jest nie tak to nie napisałeś, jeśli struktutra jest zachowana to chemia szczoteczka i do dzieła, jeśli są porysowane poocierane to cobyś nie robił nie wyjdzie idealnie.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Grzesiek2507 » 4 lis 2013, o 22:52

Mozesz to zlecic lakiernikowi, polozy nowa strukture i bedzie wygladac jak nowe. Do pierwszej ocierki ;-)
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez deusiwo » 4 lis 2013, o 22:57

Ja w maju malowałem zderzak farbą do zderzaków strukturalnych od Bolla, jest mega i trzyma do dziś od czasu do czasu przejade nabłyszczaczem do zderzaków z autolandu, efekt możesz zobaczyć w moim temacie ;-)
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez patrolfak » 5 lis 2013, o 00:46

kolego spróbuj tak jak ci koledzy wyżej radzą opalarką zobacz mój filmik. ogólnie daje radę i efekt zadowalający

http://www.youtube.com/watch?v=ea0hXqrJqpk
VW Golf Mk1 VR6
Avatar użytkownika
patrolfak
Members
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 21:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez vneb » 6 lis 2013, o 23:12

Dzięki za odpowiedzi.
Dlugo nie pisalem, bo jestem w trasie (kierowca tyra :lol: , a nie na każdym parkingu jest internet), a golf stoi u lakiernika.
Jak wroce do domu - po weekenddzie - to sprobuje z tą opalarką.


pablomed napisał(a):Nakładki na progi tylko ori, lub szrot. A co z nimi jest nie tak to nie napisałeś, jeśli struktutra jest zachowana to chemia szczoteczka i do dzieła, jeśli są porysowane poocierane to cobyś nie robił nie wyjdzie idealnie.

Zewnetrzne elementy poodpadały, a wewnetrzne tez nie bardzo nadaja sie do ponownego montazu. Do tego brak naroznikow. Skłaniam sie do kupna nowych. Widzialem kiedys aukcje na allegro z ori (ok 300-350 zl za komplet), a ze wracajac z trasy do domu przejezdzam obok goscia, ktory to sprzedawal, to zajade i moze kupie jak jeszcze bedzie mial.


Jak golfik bedzie zrobiony, to oczywiscie wrzuce w koncu fotki
:zdrowko:
Avatar użytkownika
vneb
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 20:07
Lokalizacja: RLS
Rocznik: 1995
Silnik: ABF
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez dave20 » 7 lis 2013, o 00:52

Górna część zderzaka ta którą zaznaczyłeś jest wymienna. nie wiem czy można kupić gdzieś nowy ten element ale na 1000% jest to rozbieralne.
Avatar użytkownika
dave20
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 23:28
Lokalizacja: Janowo/Bydgoszcz

Postprzez Siw3k » 7 lis 2013, o 10:35

dave20 napisał(a):Górna część zderzaka ta którą zaznaczyłeś jest wymienna. nie wiem czy można kupić gdzieś nowy ten element ale na 1000% jest to rozbieralne.


no to padłem ROTFL :smiech: ta część jeest integralna ze zderzakiem pablomed już wyżej pisał dave20 nie czytasz postów :wstyd:
Moja była Golfina
Przeszłość Peugeot 406
Aktual tored MkIII
Avatar użytkownika
Siw3k
Members
 
Posty: 2181
Dołączył(a): 3 lut 2012, o 15:36
Lokalizacja: CTR
Rocznik: 2002
Silnik: 1.8T
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez patrolfak » 7 lis 2013, o 11:45

no to padłem ROTFL :smiech: ta część jeest integralna ze zderzakiem pablomed już wyżej pisał dave20 nie czytasz postów :wstyd:


A ja się właśnie spotkałem ze zderzakiem który był rozbieralny i można było zdemontować górę :) i widziałem też taki którego rozmontować się nie dało. i był zgrzany na stałe. także są chyba dwie wersje
VW Golf Mk1 VR6
Avatar użytkownika
patrolfak
Members
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 21:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mcsym » 17 kwi 2014, o 12:06

Oczywiście są dwie wersję, w jednej da się górę odczepić, drugi jest w całości, także Siw3k sprawdź najpierw, zanim coś napiszesz ;)
Avatar użytkownika
mcsym
Members
 
Posty: 564
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 23:35
Lokalizacja: Ruda Śląska/ śląsk
Rocznik: 1997
Silnik: 2.0 16V ABF
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości