pasta

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez prezesik » 24 sie 2012, o 02:39

Kiedyś używałem pasty TEMPO ( nakładana ręcznie ) - po 5-6 myciach auta efekt matowego lakieru powrócił. W tamtym roku zrobiłem maszynowo polerkę na mokro pastą G3 - rok czasu i lakier dalej lśni.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

 

Postprzez golf 1.4 » 31 sie 2012, o 18:33

Polecam Ci pastę polerską Amway kosztuje około 40zł za butelkę. Osobiście ją używam i mogę Ci śmiało ją polecić, inne pasty zdzierają lakier a ta nie.
Kupisz ją na allegro, na giełdach samochodowych i w dobrych sklepach motoryzacyjnych. Nie polecam pasty tempo od K2, jej efekt jest krótkotrwały. K2 Tempo dobra jest do usuwania "na chwilę" drobnych rysek.
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Opik » 31 sie 2012, o 19:26

golf 1.4 napisał(a):inne pasty zdzierają lakier a ta nie.

więc na jakiej zasadzie działa? Bo pasta polerska z definicji ściera lakier

k2 Tempo daje bardzo dobry efekt i na długo, kwestia jaki kto ma lakier ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez rafal9119 » 31 sie 2012, o 20:29

Witam. dzis kumpel kazał mi znalesc cos na temat polerki aut a ze nie chce mi sie szukac w google wole zapytac tu bo widze ze duzo osob sie tym zajmuje. kolega ma seata koloru zielonego i ma drobne ryski na lakierze, co polecacie zeby lakier odnowic i zeby te badziewie znikneło. probował roznych typu past ale efekt mizerny. .Czy lakiernik robi polerke maszynowa i jaki bedzie tego koszt i efekt i na jak długo wystarczy,bo zeby nie było tak ze po 2 myciach dalej jest to co było. jak ktos juz to robił to moze byscie dokładnie opisali bo moja wiedza na ten temat jest nie ciekawa.
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

Postprzez prezesik » 31 sie 2012, o 21:00

Opik napisał(a):
golf 1.4 napisał(a):kwestia jaki kto ma lakier ;)
raczej jak dokładnie jest wcierana w lakier :)
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Opik » 31 sie 2012, o 22:03

rafal9119 napisał(a):Witam. dzis kumpel kazał mi znalesc cos na temat polerki aut a ze nie chce mi sie szukac w google wole zapytac tu bo widze ze duzo osob sie tym zajmuje. kolega ma seata koloru zielonego i ma drobne ryski na lakierze, co polecacie zeby lakier odnowic i zeby te badziewie znikneło. probował roznych typu past ale efekt mizerny. .Czy lakiernik robi polerke maszynowa i jaki bedzie tego koszt i efekt i na jak długo wystarczy,bo zeby nie było tak ze po 2 myciach dalej jest to co było. jak ktos juz to robił to moze byscie dokładnie opisali bo moja wiedza na ten temat jest nie ciekawa.


w Polówce też zielonej jak lakier był masakra to polerka mechanicznie fareclą g3, później wykończenie mleczkiem g10 bodajże (to co mogłem) i najzwyklejszą pastą tempo. Efekt zadowalający, ale trzeba uważać żeby nie przypalić lakieru nigdzie.
No i oczywiście w grę wchodzi jak bardzo złachany jest lakier, jak nie ma czego polerować to najlepsza pasta nic nie da ;)
na Golfie drobne ryski przejechałem k2 tempo i nie ma śladu
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez rafal9119 » 1 wrz 2012, o 15:30

mi bardziej chodziło o polerke maszynowa bo kolega nie ma za bardzo czasu i checi by sie w to bawic
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

Postprzez michal284 » 1 wrz 2012, o 17:17

jak chcesz zeby ładnie błyszczało jak juz to zrobisz to polecam wosk fimy AMWAY, długo sie trzyma
michal284
Czytacz
 
Posty: 109
Dołączył(a): 8 kwi 2012, o 22:53
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości