oslona silnika(pod silnik)

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

oslona silnika(pod silnik)

Postprzez GrzesTM » 7 sie 2014, o 03:57

witam, czy ktoś orientuje się czy pełna osłona silnika na małym bloku (1.4 1.6) pasuje do reszty silników (1.8 1.9 2.0)? czy ona dużo niżej wisi (z racji wydechu pod miską) niż osłona z "dziurką" na miskę?
chce zakupić osłonę ale wolałbym pełną aby nie urwać od błota które dostanie się w owy otwór
GrzesTM
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 11:01
Lokalizacja: Tczew

oslona silnika(pod silnik)

 

Postprzez Mario GT » 7 sie 2014, o 08:08

Osłona bez dziury pod silniki 1.4 , 1.6 nie pasuje na 1.8 , 1.9 , 2,0 .
osłona z dziurą spisuje się dobrze i mimo dziury nie zbiera się syf z drogi czy ulicy , poza tym leży idealnie i łatwo ją zamontować ;-)
Avatar użytkownika
Mario GT
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 911
Dołączył(a): 28 sie 2012, o 19:27
Lokalizacja: Tychy
Silnik: 1.8 ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Thorsten » 7 sie 2014, o 09:00

osłona pod 1.6 nie pasuje do 1.8 i w góre. ja u siebie musiałem wyciąć otwór na skrzynie oraz na wydech. Gdyż nie mogłem założyć jej do końca, wyciąłem fragment a na to poszła łata z blachy, spełnia swoje zadanie świetnie. A ogólnie osłona to bardzo dobra rzecz, pojeździsz troszkę i zobaczysz jakie ślady po uderzeniach są na niej to będziesz zadowolony że misa nie brała tych ciosów na siebie. U mnie osłona troszkę zmniejszyła prześwit ale jest znośnie.

Co do dziury w osłonie to moim zdaniem się przydaje, Ja w swojej specjalnie zrobiłem otwory bo jeśli jakimś sposobem dostanie ci się do komory jakiś syf albo roztopiony śnieg to gdyby nie dziura w osłonie stała by woda a tak spokojnie uchodzi na zewnątrz i możesz nawet spokojnie myć silnik bo wiesz że woda spłynie.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 7 gości