Obejmy zbiornika paliwa

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Obejmy zbiornika paliwa

Postprzez marcinss00 » 21 mar 2015, o 19:06

Witam,

Dziś po południu zauważyłem, że jedna z obejm trzymających zbiornik paliwa pękła w pół i aktualnie wisi, i prawie dotyka ziemi. Nie przejmował bym się tym za bardzo, tylko, że jest to już druga z obejm i obecnie bak wisi tylko na jednej (jak poszła pierwsza to jeździłem prawie rok i nie było problemu). Domyślam się, że skoro pękły już dwie to trzecia też nie jest w rewelacyjnym stanie, a najbliższych dniach mam do zrobienia około 600km i wolałbym, żeby nie stało się coś złego na trasie. Aktualnie pora jest dość późna i niestety części zamiennych nie wykombinuję. Pytanie jest, czy da się jeździć tylko na tej jednej czy jest to niebezpieczne? Nie ma problemu z zorganizowaniem innego auta, ale lubię jeździć akurat tym :)
marcinss00
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 lis 2012, o 13:14
Lokalizacja: Wlkp

Obejmy zbiornika paliwa

 

Postprzez Thorsten » 21 mar 2015, o 19:41

marcinss00, nie radzę jeździć na jeden. Przyjmij że litr benzyny waży kilogram. Bak golfa mieści 55 litrów czyli pełen waży 55k a to nie mało ja na jedne mocowanie.

Ja bym nie ryzykował tylko rozejrzał się za nową. Jak w trasie coś się stanie to nie fajnie będzie.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez VolDan » 21 mar 2015, o 20:34

jesli chcesz jezdzic wez nawet jakis drut linke zeby jakos wspomoc ta jedna obejme. paliwo wazy plus praca zawieszenia wiesz co jest... szkoda zbiornika
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Golf Maniak » 21 mar 2015, o 23:48

VolDan napisał(a):jesli chcesz jezdzic wez nawet jakis drut linke zeby jakos wspomoc ta jedna obejme. paliwo wazy plus praca zawieszenia wiesz co jest... szkoda zbiornika


Obawiam sie że taki drut linka nic nie da :) w zbroniku paliwa jest przetłoczenie na obejme więc trudno będzie to zabezpieczyć.Swoją drogą to ładnie musiały być zgnite te obejmy żeby sie złamały :)
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości