Naprawa przednich błotników Mk III

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Naprawa przednich błotników Mk III

Postprzez sirGrzesio » 18 maja 2015, o 13:14

Ktoś może naprawiał przednie błotniki w golfie III? chodzi mi o koszt wstawienia reperaturek z malowaniem? opłaca się robić czy lepiej wymienić na inne?
Avatar użytkownika
sirGrzesio
Gaduła
 
Posty: 405
Dołączył(a): 24 kwi 2008, o 18:08
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Naprawa przednich błotników Mk III

 

Postprzez kosmaty69 » 18 maja 2015, o 14:18

Samemu to rób najlepiej. Wycinasz, wstawiasz malujesz i na to sierpy i jest klasa ;-)
Moje padło :
Avatar użytkownika
kosmaty69
Badacz tematu
 
Posty: 295
Dołączył(a): 16 lip 2014, o 19:44
Lokalizacja: Oswięcim

Postprzez sirGrzesio » 18 maja 2015, o 14:27

wyciąć jeszcze bym mógł ale spawania ani lakierowania nie robiłem więc pojawia się problem :-/
Avatar użytkownika
sirGrzesio
Gaduła
 
Posty: 405
Dołączył(a): 24 kwi 2008, o 18:08
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Naprawa przednich błotników Mk III

Postprzez Golf Maniak » 18 maja 2015, o 16:30

sirGrzesio napisał(a):Ktoś może naprawiał przednie błotniki w golfie III? chodzi mi o koszt wstawienia reperaturek z malowaniem? opłaca się robić czy lepiej wymienić na inne?


Zdecydowanie w tym momencie proponuję poszukać używanych błotników z jakiegoś rozbitka :).Jak dobrze poszukasz to znajdziesz nawet pod kolor swojej karoseri.Koszt dwóch błotników na przód to ok 100zł a policz sobie ile będzie kosztowac Ciebie kupno repertuarek wycięcie wspawanie polakierowanie.

[ Dodano: 2015-05-18, 15:32 ]
kosmaty69 napisał(a):Samemu to rób najlepiej. Wycinasz, wstawiasz malujesz i na to sierpy i jest klasa ;-)


Tylko Ty kolego opisujesz reperowanie nadkoli a nie błotnika-przednie błotniki przeważnie gniją na łączeniu z progiem :D.Osobiście nie widziałem zgnitego nadkola błotnika przedniego.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez kosmaty69 » 19 maja 2015, o 09:58

Golf Maniak, błotnika. :)
Moje padło :
Avatar użytkownika
kosmaty69
Badacz tematu
 
Posty: 295
Dołączył(a): 16 lip 2014, o 19:44
Lokalizacja: Oswięcim

Postprzez Golf Maniak » 19 maja 2015, o 15:50

kosmaty69 napisał(a):Golf Maniak, błotnika. :)


Kolego nie pisz głupot :)

Reperaturki jakie występują w golfie 3ciej generacji to:
-reperaturka błotnika przedniego(ement od listwy do łączenia z progiem)
-reperaturka nadkola tylniego (tutaj owszem możnna uznać że nadkole jest elementem błotnika)
nie spotkałem się z innymi repertuarkami dostępnymi do tego modelu samochodu (chyba że błądzę wtedy proszę o oświecenie) zatem jak owa informacja ma się do zadanego pytania przez autora tematu?gdzie pytanie jednoznacznie było o przednie błotniki?(tutaj występuje element nowy-zamiennik ewentualnie orginalna używka).
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez sirGrzesio » 19 maja 2015, o 16:04

kosmaty69 napisał(a):Samemu to rób najlepiej. Wycinasz, wstawiasz malujesz i na to sierpy i jest klasa

przykrywanie niedoróbek trąca mi druciarstwem :-/ a poza tym nie jestem Ed China z Fanów Czterech Kółek i nie dysponuję w pełni wyposażonym warsztatem...moje opcje to reperaturki wstawione przez fachowca, wymiana na ganz neue lakierowane zamienniki albo oryginały (najlepiej w kolorze) ;-)
Avatar użytkownika
sirGrzesio
Gaduła
 
Posty: 405
Dołączył(a): 24 kwi 2008, o 18:08
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez kosmaty69 » 19 maja 2015, o 21:42

Golf Maniak napisał(a):
kosmaty69 napisał(a):Golf Maniak, błotnika. :)


Kolego nie pisz głupot :)

Reperaturki jakie występują w golfie 3ciej generacji to:
-reperaturka błotnika przedniego(ement od listwy do łączenia z progiem)
-reperaturka nadkola tylniego (tutaj owszem możnna uznać że nadkole jest elementem błotnika)
nie spotkałem się z innymi repertuarkami dostępnymi do tego modelu samochodu (chyba że błądzę wtedy proszę o oświecenie) zatem jak owa informacja ma się do zadanego pytania przez autora tematu?gdzie pytanie jednoznacznie było o przednie błotniki?(tutaj występuje element nowy-zamiennik ewentualnie orginalna używka).


Ale w którym momencie ja wspomniałem o reperaturce ? :lol: Czy to naprawdę problem kupić zwykły arkusz i samemu wyklupać i wspawać ? No chyba, że ktoś się ogranicza do gotowców to ok :lol:

sirGrzesio napisał(a):
kosmaty69 napisał(a):Samemu to rób najlepiej. Wycinasz, wstawiasz malujesz i na to sierpy i jest klasa

przykrywanie niedoróbek trąca mi druciarstwem :-/ a poza tym nie jestem Ed China z Fanów Czterech Kółek i nie dysponuję w pełni wyposażonym warsztatem...moje opcje to reperaturki wstawione przez fachowca, wymiana na ganz neue lakierowane zamienniki albo oryginały (najlepiej w kolorze) ;-)


Gdzie z kolei wspomniałem w tym poscie druciarstwem ? :kwasny: :zdziwko:
Moje padło :
Avatar użytkownika
kosmaty69
Badacz tematu
 
Posty: 295
Dołączył(a): 16 lip 2014, o 19:44
Lokalizacja: Oswięcim

Postprzez sirGrzesio » 19 maja 2015, o 21:46

dla mnie to jest druciarstwo i tyle...
Avatar użytkownika
sirGrzesio
Gaduła
 
Posty: 405
Dołączył(a): 24 kwi 2008, o 18:08
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez lukszumk3 » 20 maja 2015, o 00:48

Sierpy tylko poprawnie założone i uszczelnione nie doprowadzą do biodegradacji błotników.
Moja rada co do gnijących błotników przednich: jeśli nie ma dziur, to piaskowanie, szpachla i lakierowanie, od spodu i na rancie od koła baranek.
Jak są dziury to kup nowy (prawdopodobnie chiński - bez znaczenia) błotnik z alledrogo za 60zł, daj do lakiernika razem z autem (większa szansa że kolor nie będzie się znacząco odróżniał + polerka sąsiednich elementów aby nie było widać że tylko błotniki się świecą :-) Wspomnij lakiernikowi żeby rant od koła zrobił barankiem i na to kolor. Dalej sam kup mazidło na pędzel i wysmaruj błotniki od środka - całe. Będziesz miał spokój.
Nie baw się w reparaturki za 40zł + lakierowanie, prędzej czy później i tak będzie rdza, a nawet jeśli później to i tak masz stary błotnik i większe koszta :->
lukszumk3
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 22:09
Lokalizacja: Sławęcice

Postprzez kosmaty69 » 20 maja 2015, o 11:10

sirGrzesio napisał(a):dla mnie to jest druciarstwo i tyle...


Jeżeli dla Ciebie naprawa to druciarstwo, to nie wiem co jest spoko. Może wymiana auta ? :oops:
Moje padło :
Avatar użytkownika
kosmaty69
Badacz tematu
 
Posty: 295
Dołączył(a): 16 lip 2014, o 19:44
Lokalizacja: Oswięcim

Postprzez Golf Maniak » 20 maja 2015, o 15:50

kosmaty69 napisał(a):
sirGrzesio napisał(a):dla mnie to jest druciarstwo i tyle...


Jeżeli dla Ciebie naprawa to druciarstwo, to nie wiem co jest spoko. Może wymiana auta ? :oops:


Człowieku czy Ty uwiesz czytać że zrozumieniem?Autor wątku napisał konkretne pytanie-MIANOWICIE czy opłaca się wstawiać REPERATURKI w przednich błotnikach czy też bardziej opłacalne jest wymienienie ich?A Ty radzisz jakieś "rzeżby"-które nie mają uzasadnionego racji bytu!
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - - sklep z winami - listwy przypodłogowe



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości