MK4 Look

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez strzelu » 21 sty 2014, o 08:30

sry, że się wepnę, ale czy nie prościej zamówić sobie np. z vw forum
ori wtyczki kwadratowe z instalacji auta wycięte + wydłubane ori wtyczki owalne z rozbitych lamp ? Ja jak kupowałem to po 5 zł za każde. 10 min lutowania i
po robocie. W każdym sklepie z elektryką Ci ewentualnie ktoś zlutuje za grosze.
strzelu
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

 

Postprzez marcin2e » 21 sty 2014, o 23:12

Najgorsze, że byłem dziś na szrotach i nic nie ma.

Będę chyba zmuszony wyciągnac z lamp mk4 look tą koste i włożyc ta co sa w starych lampach i połaczyć jakoś, bo innego wyjścia raczej nie widzę.

A czy sprawdzi się ucięcie kabli i połączenie ich za pomocą tych wsuwek (żeńskich)?
Wytrzyma to wysokie napięcia etc?
marcin2e
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gesiu_15 » 21 sty 2014, o 23:13

najlepiej zlutować i koszulkę termokurliczą założyć i wsio ;-) a jak nie masz koszulek termokurczliwych to owiń taśma izolacjyną ;-)
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez marcin2e » 21 sty 2014, o 23:23

Czyli rozumiem, że takie połączenie również ma sens?

Zastanawia mnie jednak czy to podłączenie nie spowoduje zsuwania się tych wsuwek - kosta to zawsze kostka.

Jutro jeszcze przejadę sie na inny szrot może tam będa miec


Opik jak Ty to widzisz?
marcin2e
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gesiu_15 » 21 sty 2014, o 23:30

marcin2e napisał(a):Czyli rozumiem, że takie połączenie również ma sens? Zastanawia mnie jednak czy to podłączenie nie spowoduje zsuwania się tych wsuwek


Można tak zrobić . Co do zsuwania wsuwek sciśniesz mocniej wsuwki kombinerkami żeby ciasno weszła i nie powinna się wypiąść. :-)
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Opik » 22 sty 2014, o 00:41

Jak założysz konektorki w odpowiednim rozmiarze to nie ma bata żeby samo wypadło, będziesz się musiał dobrze namęczyć żeby je odpiąć celowo nawet :D

Rób jak uważasz, ale tak żeby jak najmniej łączenia było, każda kostka i wpinka to straty prądu ;) chyba najlepiej byłoby zrobić sobie do tych lamp kabelki z żeńskimi, na każdy dać ze dwie warstwy koszulki termo i powinno być ok :)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez marcin2e » 24 sty 2014, o 00:13

Kupiłem już wsuwki żeńskie tylko prawdę mówiąc nie wiem jak to połączyć tzn który kolorek do której wsuwki, może macie jakiś schemat?

Byłem dziś na kilku szrotach by dostać te kostki z lamp by podłączyć do starej końcówki a wychodzące przewody zakończyć konektorkami (nie chce ciąć przewodó, by w razie co móc wrócic do starej wersji) i wpiąć do nowej lampy, ale nigdzie nie moge tego dostać;/
marcin2e
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości