malowanie minią

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

malowanie minią

Postprzez Kaplaty » 26 lip 2012, o 23:15

Witam mam takie pytanie czy można malować minią podłogę w środku samochodu bo tak mi mówił taki wieśniak ze wsi i się chce upewnić ?
Kaplaty
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 6 lut 2012, o 03:33
Lokalizacja: Częstochowa

malowanie minią

 

Postprzez pietrasiak2 » 27 lip 2012, o 07:08

Minia to farba podkładowa i możesz malować nią na gołą blachę , tak samo jak Hameraidem to jeżeli chodzi o zabezpieczenia antykorozyjne . Dobrze jest na minie nałożyć jeszcze jakąś powłokę bo ładnie ona wiąże (zabezpiecza) przed korozją ale sama na wilgoć jest mniej wytrzymała i dla tego potrzebna jest powłoka . Jest to tak samo jak z farbami podkładowymi do aut :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez gello1 » 27 lip 2012, o 09:11

pietrasiak2, z tym się nie zgodzę :-D mk3kaplaty, Minia to shit z czasów PRLu :-x . Po prostu jest za miękka. Porównywałem ją i zwykły podkład akrylowy. I przy docieraniu na mokro minia schodzi jak farba plakatowa a w przypadku podkładu akrylowego trzeba użyć dużo siły. Minia ostatecznie może być stosowana tylko na zdrową blachę ale jak jest korozja to ona z nią nie wygra. teraz stosuje się podkład reaktywny(z utwardzaczem) i pokrywa podkładem lub kładzie się podkład epoxydowy.
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Postprzez pietrasiak2 » 27 lip 2012, o 09:22

pietrasiak2 napisał(a):to farba podkładowa i możesz malować nią na gołą blachę , tak samo jak Hameraidem

Wiem ,że minia to nie podkładowa farba , pomaluj podkładem i pojeździj tydzień autem sprawdź co będzie jak nie będzie na nim powłoki . Nie po to maluje się podkładem by go ścierać . A takie było pytanie :-) :-) :-)

[ Dodano: 2012-07-27, 08:26 ]
PS parę lat wstecz pomalowałem takim podkładem okrętowym progi i to w polonezie dałem baranka 5 lat wytrzymało nawet plamki rudej nie było :-) :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości