Listwy drzwiowe ozdobne golf 5d lub Vento- problem

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Listwy drzwiowe ozdobne golf 5d lub Vento- problem

Postprzez Adrian123 » 6 cze 2019, o 10:06

Witam. Mam zagadkę kryminalną dotyczącą ozdobnych listew bocznych w VW golf 5d lub vento. Konkretnie chodzi o gładkie listwy lakierowane w kolor nadwozia.
Chciałem sobie kupić takie listwy w ASO, ponieważ moje się powichrowały z biegiem lat od słońca i mrozu. Niestety używki odpadają bo wszystkie te listwy są tak skonstruowane że momencie zdejmowania powstają na nich fale. Jest to nic innego jak plastik powleczony cienką blachą i choćby się bardzo starać to przy demontażu ta blacha na bank się zniekształci i jest to nie do wyprostowania.
Problem pojawia się m momencie chęci kupna oryginału ponieważ nie mogę namierzyć numerów katalogowych tych listew. W etce występują dwa rodzaje listew. Plastikowe, czarne szerokości 63 mm które były w wersjach GT, GTi itp. Oraz szerokości 53mm, do reszty wersji aut, które też są czarne plastikowe z nakrapianą strukturą plastiku. Nie ma w ogóle w etce tych listew obitych blachą do malowania w kolor nadwozia.
Kupiłem komplet używek (niestety też powichrowane) i próbowałem namierzyć nówki przy pomocy numerów które są na odwrocie. Nie ma szans ponieważ po wpisaniu w googlach tych numerów wyrzuca mi właśnie te plastikowe 53mm. To wygląda tak jakby te plastikowe oklejali blachą dlatego z tyłu widoczny jest numer plastików, ale w takim razie jak zdobyć numery tych pod lakier?
Jest ktoś kto już przerabiał podobny temat??
Oj tam oj tam, Vento to też golf... tylko sedan :)
Adrian123
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 lip 2014, o 08:54
Lokalizacja: Mrągowo

Listwy drzwiowe ozdobne golf 5d lub Vento- problem

 

Re: Listwy drzwiowe ozdobne golf 5d lub Vento- problem

Postprzez otmaralt791 » 19 lip 2019, o 06:52

Przerabiałem temat a nawet dzwoniłem w sprawie tych oryginalnych listew okazuje się że niestety nie są już produkowane jedyne co się dowiedziałem to że można szukać gdzieś w hurtowniach w niemczech jakiś pozostałości magazynowych. Ja zrobiłem to w taki sposób że oddałem lakiernikowi do polakierowania jakieś uużywane lakierowane listwy a następnie przytwierdziłem je spinkami do samochodu, musiałem jeszcze na rantach przykleić je takim paskiem z klejem po obydwu stronach bo spinku nie trzymają.
Ostatnio edytowano 20 lip 2019, o 19:44 przez otmaralt791, łącznie edytowano 1 raz
otmaralt791
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 21:38
Rocznik: 1997
Silnik: 1.9 tdi afn
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Listwy drzwiowe ozdobne golf 5d lub Vento- problem

Postprzez Adrian123 » 19 lip 2019, o 10:16

Już ogarnąłem temat. Okazało się, że źle szukałem. Te listwy były montowane tylko w ostatnich dwóch latach produkcji a ja patrzyłem na rok 1995 w katalogu. Czyli po prostu u mnie poprzedni właściciel zamontował te listwy samemu bo teoretycznie w tym roczniku nie powinno ich być. Znalazłem numery i zamówiłem dwie sztuki z ASO i dwie sztuki znalazłem na ebay, jedną z Włoch i jedną z Hiszpanii. Numery listew w podkładzie mają oznaczenie "GRU" na końcu (grunt- podkład). Nie było łatwo ale zdobyłem komplet.
Oj tam oj tam, Vento to też golf... tylko sedan :)
Adrian123
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 lip 2014, o 08:54
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Listwy drzwiowe ozdobne golf 5d lub Vento- problem

Postprzez otmaralt791 » 20 lip 2019, o 20:21

Rozumiem że kupowałeś te listwy dla werski 4 drzwiowej dla tylnych i przednich drzwi:
1H4853754CGRU
1H4853753CGRU
1H4853515CGRU
1H4853516CGRU
W jakim sklepie kupiłeś te listwy skoro zostały wycofane ze sprzedaży w 2010 roku?
Mogę zapytać ile cię to kosztowało?
Nie miałeś problemów z zamontowaniem listew, użyłeś oryginalnych spinek czy kupowałeś nowe?
otmaralt791
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 21:38
Rocznik: 1997
Silnik: 1.9 tdi afn
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Listwy drzwiowe ozdobne golf 5d lub Vento- problem

Postprzez Adrian123 » 22 lip 2019, o 10:25

Tak to dokładnie te numery, ja kupowałem na 4 drzwi do Vento. Dwie sztuki zamówiłem z VW Classic Parts Wrocław, oni zajmują się częściami do starszych modeli i mają chyba dostęp do wielu części których w normalnym ASO nie kupisz. Ściągali to dla mnie właśnie z magazynów z Niemiec, czekałem coś koło 3 tygodni. Ale i tak mieli tylko dwie z czterech. Jedną sztukę zamówiłem od prywatnego sprzedawcy z Hiszpanii i drugą tak samo tylko z Włoch. Kupowałem przez ebay. Listwy nie są tanie bo te dłuższe według cennika ASO kosztują coś koło 310zł a te krótsze 250zł (za sztukę). Natomiast za te z Hiszpanii i Włoch płaciłem coś koło 40 euro za sztukę. Wyszła kupa forsy. Listew jeszcze nie zakładałem , bo czekają na lakierowanie. Montaż ich nie jest łatwy, te listwy idzie bardzo szybko pokrzywić i cała robota i pieniądze na marne. Trzeba by było wymyślić jakiś sposób żeby jak najmniej wyginać listwy przy montażu. Jeśli chodzi o zaczepy to nowe listwy posiadają już nowe zaczepy i te zielone gumowe kołeczki też, więc chociaż tyle, że odpada ich kupowanie.
Oj tam oj tam, Vento to też golf... tylko sedan :)
Adrian123
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 lip 2014, o 08:54
Lokalizacja: Mrągowo


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości