Lakierowanie zderzaków i listew

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Lakierowanie zderzaków i listew

Postprzez dawidg87 » 12 paź 2008, o 08:18

No więc chciałbym sobie odświeżyć czerń w mk3 na listwach i zderzakach bo wyblakło. Stosowanie czernideł to bardzo krótki efekt, trzeba by co 2-3 dni na nowo pastować. Ale znalazłem coś takiego na allegro:
- http://www.allegro.pl/item457901076.html
- http://www.allegro.pl/item451770639_bol ... _wawa.html

No i teraz pytanie czy to się nadaje. Każdy wie jak wyglądają seryjne plastiki w mk3 :) nie są one gładkie tylko taka chropowata powierzchnia, czy ten lakier się do tego nadaje?
Czy ten podkład jest sens kupować?

I prosił bym o instrukcję na co zwrócić uwagę, ponieważ nigdy przedtem nie lakierowałem takich rzeczy, więc każda informacja i podpowiedź mi się przyda.
dawidg87
Badacz tematu
 
Posty: 170
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 14:52
Lokalizacja: Żywiec

Lakierowanie zderzaków i listew

 

Postprzez sebinho » 16 paź 2008, o 22:37

nie kupuj takiego syfu tylko jedz do lakiernika baz do sklepu gdzie są dorabiane lakiery samochodowe, ja też odnawiam swoje listwy i daje strukture;)
Avatar użytkownika
sebinho
Badacz tematu
 
Posty: 177
Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:26
Lokalizacja: Kraków

Postprzez tomekzmc » 17 paź 2008, o 19:37

to co pokazałeś to da ci efekt przez miesiąc i powtórka :zly: jedź do lakiernika (dobrego) i spytaj się jak to możesz zrobić czego użyć :-D
Avatar użytkownika
tomekzmc
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 16 paź 2008, o 18:05
Lokalizacja: zamość

Postprzez misza132 » 18 paź 2008, o 02:20

witam, pojedz do sklepu lakierniczego gdzie maja wszystko co potrzeba, kup normalny podkład w puszce do pistoletu, zmatuj listwy papierem na sucho, potem prysnij podkład, nastepnie zmatuj podkład paierem na wode i dobierz farbe w tym sklepie u lakiernika, i zostało tylko prysnac :-)
misza132
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 8 sie 2008, o 13:02
Lokalizacja: Słubice

Postprzez ksenonn » 18 paź 2008, o 11:33

sam bede niebawem przerabiac ten temat, jak na razie polakierowalem sobie listwy progowe.

zastanawiam sie czy lakierowac listwy na dzwiach i zderzaki, klamki na pewno pojda w kolor (wersja GT)

jak chcesz lakierowac te listwy to najpierw trzeba je prysnac podkladem na plastik - zwieksza przyczepnosc

ja problem chropowatosci na listwach i zderzakach chce rozwiazac poprzez nalozenie szpachli natryskowej - najszybciej i najlatwiej

ma ktos moze zdjecia golfow z polakierowanymi pod kolor auta listwami i zderzakami, nie wiem czy zostawic je czarne jak w oryginale czy prysnac je po kolor auta :niepewny:
Avatar użytkownika
ksenonn
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 wrz 2008, o 11:48
Lokalizacja: Krakow

Postprzez sebinho » 21 paź 2008, o 22:39

ja odnowiłem orginalnie... po to są listwy aby chronić autko a nie patrzyć jak pozniej sie rysuja....
Avatar użytkownika
sebinho
Badacz tematu
 
Posty: 177
Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:26
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mazz » 22 paź 2008, o 10:51

Ja też bym nie lakierował całych w kolor tylko tak jak w wersjach GL a te co zostają ewentualnie odnowił ja jak odnawiałem kupiłem 200 ml podkładu do plastiku prysłem, zmatowiłem, odtłuściłem i czarnym lakierem w macie teraz są piękne i wyglądają jak nowe efekt nie wiem jak długo się utrzyma ale od 4 miesięcy nic się narazie nie dzieje .
Avatar użytkownika
Mazz
VIP
 
Posty: 398
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 20:36
Lokalizacja: Medyka


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości