Lakierowanie

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Lakierowanie

Postprzez rasta95 » 25 paź 2013, o 10:42

Witam.
Posiadam golfika wersja 3d, wielu powie ze to nie jest dobra baza na odbudowę ale jaki jest mój plan i będę się tego trzymać. :D

Pomijajac takie kwestie jak progi czy podloga do robienia wymaga on pomalowania bo jak to ostatnio smialismy się jest to "jezdzaca paleta odcieni czerwieni".

Chciałbym się zapytać ile mniej więcej takie lakierowanie ?
i czy komus kto ma zero pojęcia o takich zabawach uda się zrobić samemu?

Wiadomo zrobiony osobiście bardziej cieszy i daje satysfakcje :)
rasta95
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 wrz 2013, o 19:42
Lokalizacja: Rz

Lakierowanie

 

Postprzez witu17nsk200 » 25 paź 2013, o 12:36

Mistrzu, do lakierowania potrzebujesz komporesor dający równe ciśnienie przede wszystkim, nie 25l z biedronki bo będziesz miał chmury, przygotowanie fury, pod lakier dajesz papierem 800 wodnym, jak chcesz sam malować to kup sobie akrylowy lakier, pryskasz tak żeby było w miare ładnie i nie za ubogo tego lakieru i później jak narobisz zacieków to kupujesz papiery do polerki i wszystkie zacieki i morke ścinasz, później gąbka i jazda z pastą, ewentualnie jesli wolisz jednak oddać to w profesjonalne ręce to zapraszam do mnie, 250 za elementy, maska i dach po 300 plus lakier do tego. U nas w okolicy cena lakieru to ~21zł za 100ml za metalik a akryl chyba 11zł za 100ml.

<
1.jpg


dla przykładu moje malowanie na subaru foresterze, myślę że jest ok :)
Ostatnio edytowano 27 paź 2013, o 17:49 przez witu17nsk200, łącznie edytowano 1 raz
witu17nsk200
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 23:42
Lokalizacja: Nasielsk

Postprzez killah » 27 paź 2013, o 17:51

Lakierowanie auta w warsztatach typu pan heniek to 2tysiaki. W warsztatach typu "umiem malować ale nie wystawiam faktur" to będzie 3-3,5 klocka a w serwiach około 5 tysięcy.

Ja wybieram zwykle opcję nr 2 :)
killah
 


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości