Klapka od wlewu paliwa

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Klapka od wlewu paliwa

Postprzez cinas » 25 lut 2008, o 22:24

Witam.
W moim golfiku przy klapce od wlewu paliwa jest taki bolec, który powinien wchodzić w taką blaszkę zamykając wlew. U mnie blaszka jest wygięta (widocznie coś się zepsuło) a bolec nie wysuwa się automatycznie. Czyli wlew dostępny dla każdego. Pytanie moje to jak to powinno działać? Wydaje mi się, że jest to podłączone do centralnego zamka bo żadnego osobnego przełącznika nie mam. Jednak u mnie to nie działa. Ma ktoś to może sprawne?
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
cinas
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 4 sie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Sztum

Klapka od wlewu paliwa

 

Postprzez K@mil » 25 lut 2008, o 22:32

U mnie to dziala. ! ! !

Jak zamykasz samochod do ten bolec powinien sie wysuwac i zamykac klapkie, a jak otwierasz to chowac i wtedy klapka sie otwiera:)

Jesli u Ciebie to nie dziala to proponuje kupic korek wlewu na kluczyk, bo tak jak napisales "dla kazdego dostepny:

pzdr. :) :mrgreen:
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Imper » 25 lut 2008, o 23:14

tak on jest polaczony pod centralny zamek a co do tego wlewu ja mam wymontowana pompke od centralnego i jezdze tak przez 1,5 roku z dostepnym wlewem :P jak do tej pory nic sie nie stalo
;-)
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez cinas » 26 lut 2008, o 20:13

No tak myślałem, jedyna logiczna opcja to podpięte pod centralny. A jak ktoś mi jeszcze opisze jak się dostać to tej pompki (tzn. domyślam się jak ale dla pewności) i czy to dużo roboty i co trzeba rozbierać, to daje punkcika. Jak za dużo roboty to posłucham k@mila i na kluczyk korek kupię i tyle :-/
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
cinas
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 4 sie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Sztum

Postprzez Zico63 » 26 lut 2008, o 22:57

Pompka jest koło prawej, tylnej lampy, dostęp z bagażnika po uchyleniu wykładziny i zdjęciu takiej czarnej obudowy. Nie dużo roboty.
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez Imper » 26 lut 2008, o 23:22

dokldanie pompka znajduje sie w bagazniku ejst w takim czarnym styropianie oprawiona jezeli chesz ja odlaczyc to ten przewod przy bialej koncowce wyciagasz i odlaczasz kabel... tak na marginesie jak bedzisz rozbieral calosc to uwazaj bo ajk rozlozysz go an czesci pierwsze to tam sa tkaie metalowe male blaszki uwazeaj zeby CI nei powpadaly tkaie czarne male pipki roboty jets na 5 minut

[ Dodano: 2008-02-26, 22:23 ]
a dziala CI tka w ogole centralny zamek w drzwiach?? skoro sam bolec CI nei dziala to moze gdzies jets zapchany przewod przy tym bolcu i daltego go nie popycha
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez krzaku » 27 lut 2008, o 02:49

ImperfectCell napisał(a):skoro sam bolec CI nei dziala to moze gdzies jets zapchany przewod przy tym bolcu i daltego go nie popycha


dokladnie, to jest pneumatyczny centralny zamek, wiec jezeli bolec sie nie wysow to albo wezyk spadl, albo jest zatkany proponuje to zbadac ...
Avatar użytkownika
krzaku
Badacz tematu
 
Posty: 288
Dołączył(a): 24 lut 2008, o 13:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez opolanin » 27 lut 2008, o 11:05

cinas, mam wlew paliwa na centralny wszystko dziala a chlopaki dobrze pisza sprawdz to, powinno pomoc, pozdro
opolanin
 

Postprzez cinas » 28 lut 2008, o 15:49

ImperfectCell napisał(a):a dziala CI tka w ogole centralny zamek w drzwiach??


Zameczek działa jak talala - drzwi + klapa bagażnika.

Dzięki wszystkim za pomoc jednak najdokładniej opisał ImperfectCell i on ma punkcik ;-)

Jeszcze nie miałem czasu się za to zabrać ale wasze uwagi z pewnością (jak się za to wezmnę) się przydadzą. Dam cynka jak zrobię.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
cinas
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 4 sie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Sztum


- - - wina półsłodkie na prezent



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości