Klapa bagażnika

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Klapa bagażnika

Postprzez vito217 » 3 sie 2011, o 15:27

Witam zaznaczam na wstępie że szukałem w Google na ten temat jednak nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi
A mianowicie jeszcze niedawno było wszystko ok jednak gdy teraz chce go otworzyć nie działa
kluczyk wchodzi ale nie mogę nim przekręcić centrany słychać że działa (coś tam chodzi jak się przysłuchać)
co z tym zrobić jak rozebrać plastik z tylnej klapy przy zamkniętym bagażniku
jesli to cos ma pomoc to golf 3 tdi wersja kombi 97 rok pozdrawiam
vito217
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 3 sie 2011, o 15:22
Lokalizacja: n-c

Klapa bagażnika

 

Postprzez killah » 3 sie 2011, o 16:08

hej nie wiem jak w kombiaku jest ale prawdopodobnie tak samo jak w normalnym.

Zamek tylnej klapy jest zamkiem slave i można go otwierać ale nie otwiera innych zamków. Nie możesz przekręcić bo zapewne dotychczas korzystałeś z centralki i się zastał od syfu.

Opiszę na podstawie zwykłego golfa ale chyba w kombiaku będzie podobnie. Po zdjęciu tapicerki z tylnej klapy zobaczymy że zamem trzyma taka podkowa którą trzeba zsunąć. Potem włóż kluczyk do zamka (po to by zapadki nie wypadły z niego) a najlepiej też podłóż sobie miskę czy coś na wypadek że coś z niego wyleci - wpadnie do miski. Kciukiem z tyłu wyciskasz zamek. Potem każdą zapadkę wyjmujesz, czyścisz papierem sciernym, płukasz wszystko wd40 i zamek jak nowy. Potem jakiś smar miedziany na to i voila. Już 2x u siebie musiałem zamek naprawiać. Raz jak go kupiłem a 2gi po zimie.
killah
 

Postprzez vito217 » 3 sie 2011, o 16:27

tyle że zanim to wyczyszczę to muszę otworzyć go ale za rade dziękuje pewno skorzystam jak dam rade z 1 problemem


edit:
udało mi się rozebrać ten plastik niestety włamałem jeden ponieważ po bokach i na dole są plastikowe kołki a nie zatrzaski
jednak w końcu się udało
tak dal przyszłych pokoleń mój problem polegał na tym że centralny zamek w bagażniku nie powracał do pozycji w której można było otworzyć klapę oto zdjęcia

<
4.jpg

<
5.jpg
Ostatnio edytowano 3 sie 2011, o 17:27 przez vito217, łącznie edytowano 1 raz
vito217
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 3 sie 2011, o 15:22
Lokalizacja: n-c

Postprzez killah » 3 sie 2011, o 17:07

hmm nie zrozumiałem że wgl centralny nie otwiera ci tylnej klapy. W hetchbacku można otworzyć zamek od środka wkładając palca w cyngielek od strony bagażnika.. Nie wiem jak w kombiaku.
killah
 

Postprzez krystek.l » 3 sie 2011, o 17:12

juz chłopakowi pisałem na gg bo za dużo bym sie produkował...
kompletnie mu nie działa...
Ale od środka wykręcił łapkę i podważył śrubokrętem od rogu z góry...
i odeszła osłona klapy od góry... więc tyle tam da radę podciagnąć druta by otworzyć klapę...

więc resztę od ciebie killah, poczyta ;-)
krystek.l
 

Postprzez killah » 3 sie 2011, o 17:13

krystek.l napisał(a):juz chłopakowi pisałem na gg bo za dużo bym sie produkował...
kompletnie mu nie działa...
Ale od środka wykręcił łapkę i podważył śrubokrętem od rogu z góry...
i odeszła osłona klapy od góry... więc tyle tam da radę podciagnąć druta by otworzyć klapę...

więc resztę od ciebie killah, poczyta ;-)


ale to że zamek się nie przekręca nie ma żadnego związku z tym że centralny nie otwiera zamka. Inne mechanizmy zupełnie. Prawdopodobnie drut o którym piszesz jest uszkodzony.
killah
 

Postprzez vito217 » 3 sie 2011, o 17:30

Nie pisałem nowego posta tylko edytowałem 3 od góry przejrzyjcie jeszcze raz:)

Ps przy wyjmowaniu tej zawleczki która trzyma trzpień zamka chociaż bardzo się starałem to ona mi na złość i wyfrunęła gdzie teraz coś takiego dostane?
vito217
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 3 sie 2011, o 15:22
Lokalizacja: n-c

Postprzez rafalvfr » 22 sty 2012, o 17:45

vito217, vito217,
Cześć. Blacharz uszkdził mi tylny zamek - wkładkę oraz klamkę.
Nie moge otworzyć tylnej klapy. Mozesz pomóc mi i powidzieć jak to zrobić ?
Od środka nie za bardzi widzę możliwość, klamka nie działa ... kłopot.
Pzdr
Rafał
Ps. Może sms - oddzwonie - mój telefon 608 452 337

[ Dodano: 2012-01-22, 16:48 ]
vito217,
Oczywiście chodzi o wersję kombi ....
Pzdr
Rafał
rafalvfr
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 sty 2012, o 17:41
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Fobik » 25 sty 2014, o 13:03

Witam
Mam podobny problem jak kolega wyżej , nie otwiera mi sie klapa w kombi , przyprzekręcaniu kluczyka jak i z centralnego , nie wiem co robic a teraz zima.... bardzo prosze o pomoc , Jak otworze klape od wew. to pozniej rozebrac zamek i go wyczyścic czy jak ?
Fobik
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 00:07
Lokalizacja: S-ki

Postprzez cineek25 » 26 sty 2014, o 12:24

Zamek mususz rozwiercic, wyczyscici nalac mu oleju silnikowego, jak złozysz to bedzie sie trzymał bo sruby mocujace beda go sciskac.
Rozwiercasz zamek w miejscu srob mocujacych, od strony łba sruby
cineek25
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 08:16
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez hanawald » 26 sty 2014, o 13:10

spróbuj wlać wd40 odczekaj 5 minut i wtedy spróbuj otwożyć
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Fobik » 26 sty 2014, o 17:18

Panowie wd40 nie dziala , wydaje mi sie ze rygle sie poprzestawialy bo troche mocniej klapa walnelem , za chiny ludowe nie daje rady odkrecic tego plastiku od wewnątrz , z calej sily ciagne i nie wychodzi..... chyba bede musial pszukac jakiegos mechanika ktory to naprawi..
Fobik
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 00:07
Lokalizacja: S-ki

Następna strona

- - - Wyszukiwarka tanich lotów



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości