Kanalik od szyberdachu! pomocy!

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Kanalik od szyberdachu! pomocy!

Postprzez domel0408 » 21 maja 2008, o 17:55

Witam mam problem.Jeden z weżyków które odprowadzaja wodę od szyberdachu utknał mi gdzies i woda zamiast na zewnatrz leje mi się do środka auta. Węzyk ten jest od strony kierowcy. Rozkrecałem plastiki na boku ale jest strasznie trudno się do niego dostac. Ogolnie chcę go wyjąć na zewnątrz tak jak jest z drugiej strony jeśli wiecie jak to zrobić to prosze powiedzcie. Pozdrawiam i z góry dziekuję
domel0408
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 kwi 2008, o 23:35
Lokalizacja: Przysucha

Kanalik od szyberdachu! pomocy!

 

Postprzez spiaku » 21 maja 2008, o 21:33

Musze cie zmartwic ale raczej trzeba ściągac kokpit.
pozdro spiaku!
Avatar użytkownika
spiaku
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 7 wrz 2007, o 19:13
Lokalizacja: Polkowice

Re: Kanalik od szyberdachu! pomocy!

Postprzez kwa » 21 maja 2008, o 22:46

W którym dokładnie miejscu ci kapie? Bardzo możliwe że zsunął się z tulejki przy rynience na górze (przy samym szyberku), a do tego wcale nie musisz ruszać deski. Wystarczy wypiąć plastik ze słupka, odkręcić osłonkę przeciwsłoneczną, odchylić lekko podsufitkę i gotowe- bardzo prosta czynność....
kwa
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 maja 2008, o 20:22
Lokalizacja: Lublin

Postprzez domel0408 » 22 maja 2008, o 14:35

woda z tego co zauważyłem leci tam koło tego, czym się otwiera maskę. ja rozkręcałem juz te plastiki na boku i jest jakieś dojście do tego wężyka ale nie mogę go wyciągnąć do tej dziury w której powinnien byc tam jak się otworzy drzwi. Bo patrzyłem z drugiej strony jest taka gumka i w niej jest wężyk i tamtędy wylatuje woda z szyberdachu a od strony kierowcy nie ma tej gumki i ten wąż wleciał do środka.
domel0408
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 kwi 2008, o 23:35
Lokalizacja: Przysucha

Postprzez kwa » 22 maja 2008, o 15:05

domel0408 napisał(a):woda z tego co zauważyłem leci tam koło tego, czym się otwiera maskę. ja rozkręcałem juz te plastiki na boku i jest jakieś dojście do tego wężyka ale nie mogę go wyciągnąć do tej dziury w której powinnien byc tam jak się otworzy drzwi. Bo patrzyłem z drugiej strony jest taka gumka i w niej jest wężyk i tamtędy wylatuje woda z szyberdachu a od strony kierowcy nie ma tej gumki i ten wąż wleciał do środka.


Mimo wszystko sugeruję rozwiązanie takie o jakim pisałem post wcześniej- niech cię licho broni przed rozbieraniem deski... no chyba że masz wielkie pragnienie poznania budowy swojego auta plus mnóstwo czasu na zmarnowanie :]
kwa
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 maja 2008, o 20:22
Lokalizacja: Lublin

Postprzez tolek416 » 22 maja 2008, o 15:42

Hej mialem ten sam problem z dwoch stron kanalik wylecial z tej gumy w drzwiach, od pasazera udalo mi sie ja wsadzic, a od strony kierowcy za cholere, myslalem nad tym, czy da sie wyjac skrzynke bezpiecznikow, ale chyba nie,:/wtedy jakis tam lepszy bylby dostep:/zrobilem tak-zatkalem korkiem :)wplyw w szyberdachu od strony kierowcy:)a od pasazera woda splywa, jak narazie jest bardzo dobrze zero wody w srodku po intensywnych opadach:)-chyba z tym korkiem jest najlepsze wyjscie:)bo demontaz deski dla takiego g.....-szkoda czasu:)pozdrawiam
tolek416
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 18:01
Lokalizacja: Lublin

Postprzez kwa » 22 maja 2008, o 22:13

hehehehe - proste rozwiązania zawsze są najlepsze :-D Rewlacja pomysł, bardzo mi się spodobał
kwa
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 maja 2008, o 20:22
Lokalizacja: Lublin

Postprzez domel0408 » 24 maja 2008, o 11:34

A jak dostać się tam do tej dziury przy szyberdachu zeby ja tym korkiem zatkac? Kolego tolek416 jewzeli mozesz to wytlumacz mi krok po kroku jak do niej sie dostac ci trzeba zrobic. Pozdrawiam i dziekuje z gory
domel0408
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 kwi 2008, o 23:35
Lokalizacja: Przysucha

Postprzez tolek416 » 24 maja 2008, o 13:15

Hej musisz poziomo wsunac szyberdach i w przedniej czesci szyberdachu w rynience znajduja sie dwa odplywy, ktore biegna w przedniej czesci slupka dachu, jak odsuniesz szyberdach zobaczysz dwie dziury jedna od pasazera, druga od kierowcy,sa one jakies 10cm w glab do przodu od szyn szyberdachu ta sa te wejscia do odplywow wody.
tolek416
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 18:01
Lokalizacja: Lublin

woda w bagazniku

Postprzez KRYCHACZ211085 » 24 maja 2008, o 19:17

witam wsyzstkich ! zauwazylem ostatnio ze mam wode z bagazniku ! przeprowadzilem dokladne badania i odkrylem ze woda leci po tym wezyku ktory odprowadza wode ze szyber dachu do tylniego nadkola !!!! szukam sposobu jak sobie z tym poradzic !! jak dostac sie do tych tylnych kanalikow szyberdachu !!!! macie jakies sugestie !!
KRYCHACZ211085
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 26 lut 2008, o 22:47
Lokalizacja: jarocin

Postprzez tolek416 » 25 maja 2008, o 13:25

Hej powiem szczerze, ze ja nie widzialem tych kanalikow, aby odprowdzaly wode z tylu,jezeli sa i mowisz ze lacza sie z szyberdachem to jezeli nie mozna sie do niech dostac po wsunieciu szyberdchu, zostaje Ci lekko zdjac tapicerke kolo szyberdachu(ladnie sie wyjmuje i wklada)i tam powinny byc te kanaliki zobacz, jeszcze czy ci sie nie odlaczyly od wpustow ze strony szyberdachu i nadkoli, jezeli tak podlacz i przeczyscic je drutem, nastpnie sprawdz polewajac wode w kanalik czy wyplywa prawidlowo, pozdrawiam
tolek416
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 18:01
Lokalizacja: Lublin

Postprzez KRYCHACZ211085 » 25 maja 2008, o 22:19

hm trzeba bedzie chyba tak sprobowac !! i zobaczymy co bedzie ! :)

[ Dodano: 2008-05-25, 22:37 ]
mam jeszcze takie pytanie gdzie sa te wpusty w tylnim nadkolu ?? bo tak naprawde to nie wiem tego !!
KRYCHACZ211085
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 26 lut 2008, o 22:47
Lokalizacja: jarocin

Następna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości