Jakim cudem przedostaje się ta woda?

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Jakim cudem przedostaje się ta woda?

Postprzez marcin325vw » 22 wrz 2015, o 19:55

Po kupnie golfa zauważyłem wilgoć w bagażniku, tak jak czytałem okazało się że lało się lewą tylną lampą (pęknięta uszczelka) - zostało sklejone na to bezbarwny silikon i po próbie lania wody jest z tej strony sucho.
Z prawej strony nie było tak źle ale i tak zauważyłem że się coś sączy - wyjąłem lampę i tak samo na tą uszczelkę(piankę) poszedł ten sam bezbarwny silikon i co się okazało że nadal sączy się woda więc odkleiłem usunąłem stary dałem więcej nowego silikonu, i dalej ten sam problem.

Dołączam zdjęcie skąd wydobywa się woda. Przy drugiej próbie nałożyłem w to miejsce trochę tego silikonu ale przyznam że dość niechlujnie.
Leci powoli, sączy się małymi kropelkami z łączenia jakby dwóch blach. (nie wydaje mi się żeby w tym wypadku było to problem lampy i jej uszczelki)

Woda dostaje się tam przy laniu na lampę więc wykluczam jakieś dziury w karoserii od spodu.

HELP :padam:
Załączniki
<
DSC_0373.png
DSC_0370.jpg
DSC_0370.jpg (29.56 KiB) Przeglądane 933 razy
marcin325vw
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 sie 2015, o 17:21
Rocznik: 1996
Silnik: 1896
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Jakim cudem przedostaje się ta woda?

 

Re: Jakim cudem przedostaje się ta woda?

Postprzez marcin325vw » 22 wrz 2015, o 20:06

jedyne co mi przychodzi do głowy to po prostu żeby usunąć ten silikon na łączniu tych blach, wysuszyć i spróbować na nowo go tam upchać tyle że dokładniej i więcej. Jednak nie mam pomysłu jak to się dzieję że zaczyna się sączyć w tym miejscu woda. Z drugiej strony gdzie się mocno lało to ewidentnie uszczelka i leciało z innego miejsca.
marcin325vw
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 sie 2015, o 17:21
Rocznik: 1996
Silnik: 1896
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Jakim cudem przedostaje się ta woda?

Postprzez Radi » 23 wrz 2015, o 10:31

Typowe podejście typowego polaka silikon dobry na całe zło. Smarowanie starej parciejącej uszczelki jest troche jak smarowanie piasku. Podjedz na szrot/złom z powodzeniem można wyszarpać uszczelki w dobrym stanie, ew jakiś budowlany gruba pianka, wycinasz na wzór i też będzie dobrze. Woda na łączeniu blach leci z lampy ew z pod gumowej przelotki (tam gdzie idą kable do lampy) po słupku ale to żadko. Ciekawe też jak wygląda masa uszczelniająca łącząca blachy w okolicy lampy czy nie ma tam rudej.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Jakim cudem przedostaje się ta woda?

Postprzez marcin325vw » 23 wrz 2015, o 23:03

Radi napisał(a):Typowe podejście typowego polaka silikon dobry na całe zło. Smarowanie starej parciejącej uszczelki jest troche jak smarowanie piasku. Podjedz na szrot/złom z powodzeniem można wyszarpać uszczelki w dobrym stanie, ew jakiś budowlany gruba pianka, wycinasz na wzór i też będzie dobrze. Woda na łączeniu blach leci z lampy ew z pod gumowej przelotki (tam gdzie idą kable do lampy) po słupku ale to żadko. Ciekawe też jak wygląda masa uszczelniająca łącząca blachy w okolicy lampy czy nie ma tam rudej.


Pisałem że nie leci z lampy i pisałem że uszczelka jest w dobrym stanie.
Nie żadko tylko rzadko jeśli już i problemem jest spękana masa uszczelniająca blachy.

Do zamknięcia.
marcin325vw
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 sie 2015, o 17:21
Rocznik: 1996
Silnik: 1896
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Jakim cudem przedostaje się ta woda?

Postprzez Opik » 24 wrz 2015, o 00:50

czasami puszcza na zgrzewie i też się mokro robi
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Jakim cudem przedostaje się ta woda?

Postprzez marcin325vw » 24 wrz 2015, o 08:16

tak w tym wypadku jest, zgrzew jest jeszcze zabezpieczony fabryczną masą uszczelniającą i ona jest delikatnie spękana przez co lekko sączy się woda.
marcin325vw
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 sie 2015, o 17:21
Rocznik: 1996
Silnik: 1896
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości