Jak zdjąć przedni hokej i zamontować nowy?

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez swatu » 11 maja 2010, o 09:23

majster nie chodzi o tył tylko o spód hokeja bo od spodu sa przykrecane osłony.U mnie w waskim hokeju osłony były przykrecone a w szerokim musialem je lekko naciagnac by doszły do srub.Duzej różnicy nie ma .Przykrecic to napewno da sie tylko tak jak mówie ,w niektórych oprzypadkach trzeba troche te oslony plastikowe naciagnac.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Postprzez malolepa94 » 14 lut 2013, o 13:06

Witam wiem , że to stary temat ale nie chciałem zaśmiecać forum nowym tematem . Kupiłem ostatnio szeroki hokej ( taki jak w gti ) z allegro . Zamiennik oczywiście firmy RETOV dokładnie ten http://allegro.pl/show_item.php?item=2955208063 . Kupiłem z tej firmy bo wyczytałem na forum ze jeśli zamiennik to najlepiej ten właśnie . I wszystko fajnie przyszedł hokej i jest problem z montażem . Wygląda to tak jakby był za krótki poniżej pare zdjęć wrzuciłem . Jak przymierzałem do orginaglego hokeja to wydawał sie taki sam a nawet troszkę dłuższy ale zauwazyłem ze w orginalnym lewa strona jest troche dłuższa a prawa krótsza a w tym kupionym tak jakby było na odwrót . Na początku zaczynałem mintować od boku i dochodziłem do rogu zderzaka i nie mogłem już za nić wpiąć ponieważ zaczepy w połowie widać przez dziurki w zderzaku chodzi o te gdzie wpina sie hokej a połowa nie mogła wejść . Potem od środka założyłem i wszystko ok ale ostatnich dwóch spinek tych przy kole nie moge włożyć bo jakby hokej był za krótki załozyłem do tego jeszcze prawą strone i tam tak na styk jest ale też przy kole wpiąć nie mogę bo wtedy wypina się z przodu . Nie wiem co mam teraz zrobić może ktoś miał podobny problem i jakoś sie z tym uporał . Może też ja zle coś robie no nie wiem juz . Bardzo będę wdzięczny za pomoć .
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a15 ... 89d27.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b59 ... 01d03.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/225 ... b7140.html
Avatar użytkownika
malolepa94
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 10:38
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez killah » 14 lut 2013, o 13:41

zakładając że nie masz zderzaka USA albo vento to:

zaczynasz od boku. Wpinasz hokej pod skosem. Wpinasz go do rogu. Tutaj jest taki myk że najpierw hokej trzeba wygiąć do siebie (tą wygiątą stronę) żeby kąt zgięcia się zwiększył a nie zmniejszył. Potem dociskasz i powinien wejść. Potem łączysz go na środku i wpinasz a na końcu wciskasz resztę przodu hokeja.

ale jeśli masz zderzak USA/VENTO to musisz mieć dokładkę usa/vento

pzdr
killah
 

Postprzez malolepa94 » 14 lut 2013, o 16:39

No właśnie zaczynam się zastanawiać czy nie mam zderzaka od vento . Gdzieś wyczytałem ze zderzak od vento ma 6 rygli chyba chodzi o to nad hokejem po środku . A od golfa 4 . No i ja mam 6 . A też teraz przypomniałem sobie ze jak kierunki w zderzak od golfa montowałem to zaczepy się średnio zgadzały i musiałem własnym sposobem je założyć . Wie ktoś może czym się te zderzaki różnią ? . Ale jak tak patrze na zderzaki to tam na dole wszędzie jest tak samo . To ja już nie wiem .
Avatar użytkownika
malolepa94
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 10:38
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez killah » 14 lut 2013, o 16:48

malolepa94 napisał(a):No właśnie zaczynam się zastanawiać czy nie mam zderzaka od vento . Gdzieś wyczytałem ze zderzak od vento ma 6 rygli chyba chodzi o to nad hokejem po środku . A od golfa 4 . No i ja mam 6 . A też teraz przypomniałem sobie ze jak kierunki w zderzak od golfa montowałem to zaczepy się średnio zgadzały i musiałem własnym sposobem je założyć . Wie ktoś może czym się te zderzaki różnią ? . Ale jak tak patrze na zderzaki to tam na dole wszędzie jest tak samo . To ja już nie wiem .


zderzak od vento jest dłuższy troszkę więc zmierz albo podjedź pod jakiegoś golfa i porównaj.
killah
 

Postprzez malolepa94 » 15 lut 2013, o 22:13

jednak udało się tak ja radziłeś trochę się pomęczyłem ale pasuje . Dzięki za pomoc ;)
Avatar użytkownika
malolepa94
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 10:38
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez dawidek1991 » 17 lut 2013, o 18:59

Te nieorginalne dokładki takie są. Na początku jak kupiłem to pękła jedna strona, więc dokupiłem ją a teraz pękła druga. Póki co zakładam wąską dokładkę i poczukam szerogiej orginalnej :) Mi też nie chciały wejść to poucinałem delikatnie te zaczepy w dokładce i weszła ładnie :)
Avatar użytkownika
dawidek1991
Czytacz
 
Posty: 148
Dołączył(a): 9 maja 2012, o 11:33
Lokalizacja: Sandomierz

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości