jak wymienić dolny zawias w przednich DRZWIACH ???

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

jak wymienić dolny zawias w przednich DRZWIACH ???

Postprzez DJ Mays » 5 lut 2008, o 19:48

proszę o pomoc najlepiej fotki :) dziś patrzałem ale strasznie trudno dostać sie do tych 3 śrub w dodatku są one na klucz ampolowy :(

chce wymienić dolny zawias bo lata jak majtki na sznurku :( i drzwi sie opuściły i słabo sie domykają chcąc zamknąć trzeba je unosić delikatnie ku górze
Avatar użytkownika
DJ Mays
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 22 wrz 2007, o 12:44
Lokalizacja: Ruda Maleniecka

jak wymienić dolny zawias w przednich DRZWIACH ???

 

Postprzez piotr0488 » 5 lut 2008, o 23:24

Calkego zawiasu nie wymieniaj. wystarczy ze poluznisz gorna srube tak jak na dole ktora trzyma dzwri, podnies je i dokrec i powinno byc lepiej
piotr0488
Members
 
Posty: 1314
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 00:39
Lokalizacja: Lędyczek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez TOMASZEK » 15 mar 2008, o 22:33

Albo zrob to dosc drastycznie i przy zupelnie otwartych drzwiach zlap je od dolu i szarpnij kilka razy mocno do gory.Napewno pomoze choc nie na dlugo.Zobacz czy trzpien w drzwiach nie jest do wymiany.U mnie jest tak samo i chodzi wlasnie o trzpien ktory kosztuje grosze a wymiana tez nie nalezy do trudnych.Wystarczy przy zawiasie zdjac taki czarny kapturek-oslonke i wykrecic trzpien.Ja swoj wyjalem bez problemu ale wlozylem spowrotem bo jakos ciagle nie pamietam aby kupic nowy.A wymiana zajmuje doslowe 2 min.
TOMASZEK
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 mar 2008, o 00:17
Lokalizacja: Żółwin

Postprzez qbic1983 » 16 mar 2008, o 09:11

TOMASZEK jak wymieniałes ten trzpien?? mi powiedzieli ze musze cale drzwi sciagac...i juz mnie kur.....a bierze bo sam trzpien kupilem za 2 zł....napisz cos kolego....dzieki...
qbic1983
Czytacz
 
Posty: 132
Dołączył(a): 26 sty 2008, o 19:48
Lokalizacja: Witnica

Postprzez TOMASZEK » 16 mar 2008, o 09:49

Ja go jeszcze nie wymienialem bo ciagle zapominam kupic nowy.Ale wyjmowalem stary i jest to proste choc mnie tez straszyli zdejmowaniem drzwi.Gdy otworzysz dzrwi i spojrzysz na zawias zobaczysz na przodzie zawiasu taki czarny kapturek.Zdejmiesz go palcami lub wystarczy podwazyc srubokretem.Pod tym kapturkiem jest trzpien ktory tez sie wykreca bez problemu i wkrecasz nowy.
TOMASZEK
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 mar 2008, o 00:17
Lokalizacja: Żółwin

Postprzez qbic1983 » 17 mar 2008, o 14:15

ty no ale on jest wbijany.... :-| nie ma miejsca na srubokret....
qbic1983
Czytacz
 
Posty: 132
Dołączył(a): 26 sty 2008, o 19:48
Lokalizacja: Witnica

Postprzez TOMASZEK » 17 mar 2008, o 21:29

Fakt masz racje.Myslalem o czym innym.Ale juz pisze jak to zrobic.Zeby wymienic trzpien w zawiasie to najlepszym sposobem jest podgrzanie w tym miejscu.Najlepiej malym palnikiem do butli,Nie radze tego wybijac na sile bo sie moze skonczyc peknieciem zawiasu i nastepnym kosztami i robota.
TOMASZEK
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 mar 2008, o 00:17
Lokalizacja: Żółwin


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości