jak dbać o autko zimą??

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

jak dbać o autko zimą??

Postprzez jarek » 24 lis 2008, o 16:42

Panowie jak lepiej dbać o swoje autko zimą? lepiej zostrawiać go na tym mrozie czy wjeżdżać do garażu gdzie zaczyna działaś sól ?? boje sie zeby po zimie nie pojawiłą sie rdza !!
jarek
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 lip 2008, o 23:00
Lokalizacja: wielkopolska

jak dbać o autko zimą??

 

Postprzez marcinkoz2910 » 24 lis 2008, o 16:52

jarek, dobrze nawoskować karoserie (pasta TEMPO) i masz spokój
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez mike102 » 24 lis 2008, o 17:16

Tylko nie tempo, to jest pasta lekkoscierna, do polerki. Jesli scierka nie zmienia koloru na kolor lakieru, to nie wolno tym "pastowac".

No i dlaczego masz nie garazowac samochodu? Jesli masz, to tam go zostawiaj.
Avatar użytkownika
mike102
Badacz tematu
 
Posty: 284
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 16:40
Lokalizacja: WR

Postprzez Marek87 » 24 lis 2008, o 18:10

umyć auto, obejrzeć dokładnie jak pojawia się jakaś korozja to od razu ją zwalczyć a miejsca narażone na nią jakieś rysy czy odpryski zabezpieczyć. ja garażuje auto a poza tym, przesmarowałem zamki wszystkie i zawiasy WD40, wyczyściłem i posmarowałem też wd40 klemy od akumulatora i widoczne styki wszystkie które się dało, na koniec uszczelki od drzwi i bagażnika przesmarowałem żeby się nie niszczyły, wymiana oczywiście płynu do spryskiwaczy,pióra wycieraczek już wcześniej zmieniłem no i oczywiście wyczyściłem całego w środku i szyby od środka umyłem, no to chyba wszystko. Jak są jeszcze jakieś inne rzeczy,które można samemu zrobić to piszcie chętnie skorzystam :)
Marek87
Czytacz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 22:52
Lokalizacja: Łódzkie

Postprzez Cysiu_NS » 24 lis 2008, o 18:18

mike102 napisał(a):Tylko nie tempo, to jest pasta lekkoscierna, do polerki. Jesli scierka nie zmienia koloru na kolor lakieru, to nie wolno tym "pastowac".

No i dlaczego masz nie garazowac samochodu? Jesli masz, to tam go zostawiaj.


pasta lekko scierna z woskiem nienadajaca sie polerki bo jest za slaba i z woskiem spokojnie mozna nakladac na zime.
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez lysutki » 25 lis 2008, o 11:30

przesmarowałem zamki wszystkie i zawiasy WD40

sory ale nic glupszego nie mozna zrobic, WD40 to smar myjacy!! smarowac tym nie polecam dokladnie NICZEGO!! lepiej 100 razy kupic sobie smar taki w plastikowej buteleczce (do zamkow, lancuchow, silikonowy czy jakikolwiek inny) kilka zloty kosztuje, a WD40 zostawic sobie jak sie po blocie rower myje, albo jak sruby nie mozna odkrecic to dziala jak "srubokret w sprayu"

[ Dodano: 2008-11-25, 10:32 ]
lepiej zostrawiać go na tym mrozie czy wjeżdżać do garażu gdzie zaczyna działaś sól

no fakt, ze auto nie lubi miec +15 i -10 w kolko na zmiane... ale chce Ci sie skrobac szyby i rysowac szklo skrobaczka ?? :D
Avatar użytkownika
lysutki
Badacz tematu
 
Posty: 294
Dołączył(a): 8 mar 2008, o 23:58
Lokalizacja: Łódź

Postprzez seb » 25 lis 2008, o 11:50

polecam zastepstwo WD - 40 http://www.sklep-grene.pl/product_info. ... s_id/11678
nie splywa ze samrowanego elelmentu i zastosowanie ma podobne do WD - 40
seb
 

Postprzez Marek87 » 25 lis 2008, o 20:48

lysutki no fakt myjący ale smar, chyba nie? to co WD40 nie smaruje niczego? to jakim cudem łatwiej się zamek zamyka po tym zabiegu i drzwi od garażu nie skrzypią? skoro napisane jest,że wypiera wodę czyści smaruje i konserwuje to chyba tak działa inaczej nikt by tego nie używał nie? :-| Jeśli jestem tak głupi i źle przeczytałem etykietę i instrukcję użycia to udowodnij lysutki a nie mnie straszysz,że głupszej rzeczy nie mogę zrobić
Ostatnio edytowano 25 lis 2008, o 21:12 przez Marek87, łącznie edytowano 1 raz
Marek87
Czytacz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 22:52
Lokalizacja: Łódzkie

Postprzez $kubi » 25 lis 2008, o 21:11

lysutki napisał(a):Cytat:
lepiej zostrawiać go na tym mrozie czy wjeżdżać do garażu gdzie zaczyna działaś sól

no fakt, ze auto nie lubi miec +15 i -10 w kolko na zmiane... ale chce Ci sie skrobac szyby i rysowac szklo skrobaczka ?? :D


ideałem są wiaty bez ścian z samym zadaszeniem sam nad czymś takim musze pomyśleć ale już nie tej zimy ;p ja mam niby garaż nie ogrzewany i drzwi w nim nie ocieplone a i tak szybko śnieg topnieje
Ciekaw jestem czy w blaszanym garażu (takim jak można kupić za te 1400zł) też wszystko topnieje na aucie...
Avatar użytkownika
$kubi
Gaduła
 
Posty: 500
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 14:34
Lokalizacja: brać na mody

Postprzez kamyl42 » 26 lis 2008, o 00:13

w blaszanym garażu bardzo szybko topnieje bo trzymałem auto w takim garażu
kamyl42
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 7 gru 2007, o 14:18
Lokalizacja: Prostki


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości