gotowy polakierowany błotnik z allegro

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

gotowy polakierowany błotnik z allegro

Postprzez maxx » 6 maja 2014, o 13:44

Witam , nurtuje mnie pytanie co możecie powiedzieć o gotowych polakierowanych błotnikach z allegro ?? zdaje to egzamin pasuje ? ?? czy lepiej nie zawracać sobie tym głowy i pieniędzy ? ihttp://allegro.pl/blotnik-przedni-golf ... 40011.html i druga sprawa po czym poznać org błotnik od zamiennika ??kupiłem dwa na szrocie ale nie ma zadnych wlep pieczątek żadnych numerów
Avatar użytkownika
maxx
Badacz tematu
 
Posty: 251
Dołączył(a): 5 lis 2008, o 22:05
Lokalizacja: Ośw

gotowy polakierowany błotnik z allegro

 

Postprzez asiok » 6 maja 2014, o 17:25

Nie polecam. Sama kupiłam zamiennik i co prawda spasowałam ale tu trzeba nawiercić, tam nawiercić. Za dużo zabawy z tym a i jakość daje wiele do życzenia więc u mnie jednek szybko wpadły ori w dobrym stanie, jedynie do malowania bo pod kolor też było mi ciężko znaleźć.
Nie kupowałam na allegro ale rozmawiałam z gościem, który je na allegro sprzedaje i oni tak samo kupują zamienniki, lakierują i sprzedają po 300 zł.
Na szrotach masz raczej same ori jeżeli chodzi o używwane, chyba że Ci oferują nówki wtedy z pewnością zamiennik, nowy ori jedynie w ASO za grube pieniądze pewnie.
Avatar użytkownika
asiok
Badacz tematu
 
Posty: 215
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 00:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice / Norymberga
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez maxx » 6 maja 2014, o 17:44

no właśnie kupiłem na szrocie i nie wiem czy org wyglądały na super stan , poleżały dwa miesiące w piwnicy teraz chciałem z nimi zrobić j,ak zacząłem czyścic to sama rdza i dziury lakiernik powiedział mi 400 zł od sztuki bo trzeba spawać i kombinować dlatego myślałem ze kupie już pomalowane i 300 zł w kieszeni zostanie :/ czytałem komentarze i każdy sobie chwali ale wiadomo komentarze to komentarze pewnie wystawione przed założeniem
Avatar użytkownika
maxx
Badacz tematu
 
Posty: 251
Dołączył(a): 5 lis 2008, o 22:05
Lokalizacja: Ośw

Postprzez asiok » 6 maja 2014, o 20:44

Też dużo pozytywnych komentarzy słyszałam ale tak naprawdę zależy kto na co trafi. Jeden zamiennik spasuje idealnie, drugi trzeba, ciąć, wiercić, nakombinować się, żeby spasowało. A jakość blachy też mówi sama za siebie.
Za 400 zł myślę tych co masz nie opłaca się robić skoro mówisz, że sama rdza, dziury powyskakiwały.
Z tego co widzę jesteś z Oświęcimia, więc stosunkowo niedaleko masz dwa duże złomy. W Radostowicach i w Mikołowie. Tam sam wykręcasz części, które są tam naprawdę tanie. Na typowych szrotach doliczają sobie jakieś dziwne podatki, marże czy coś i się płaci sporo, przynajmniej u mnie. Więc polecam tam zajrzeć, może akurat i w kolorze by się trafił i nie trzeba by malować :)
Avatar użytkownika
asiok
Badacz tematu
 
Posty: 215
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 00:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice / Norymberga
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez strzelu » 6 maja 2014, o 21:20

to ja się pochwalę. ostatnio wymieniałem i malowałem 2 błotniki do mk3. oba zamienniki. 1 lepszy zielonkawy za 120 zł, a drugi słabszy czarny niecałe 70 zł.

Lepszy zamiennik był firmy Stero, czy jakoś tak. Znaczek jest wytłoczony w miejscy gdzie wkręcamy śruby od strony maski.

Powiem tak. Droższy zamiennik to grubsza blacha i lepsze wykończenie. Wykończenie czyli miejsca teoretycznie których nie widać. Czyli blacha jest ładnie wyprofilowana, natomiast w czarnym zamienniku blacha było mocno "pofałdowana". Oba przymierzyłem na sucho, pomalowałem i założyłem na auto. Bez cięcia itp.

Efekt. Czarny lepiej leży niż ten droższy. Mam na myśli głównie szpary między maską i drzwiami. Są równiejsze. W przypadku droższego szpara między drzwiami zwęża się na dole i nie wygląda to fajnie. Zrobiłem podkładki i ujdzie, ale czarny usiadł od tak i jest git.

Co do tańszych też byłem sceptyczny, ale za połowę ceny usiadł lepiej niż droższy.
strzelu
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Postprzez pablomed » 6 maja 2014, o 22:16

Też zmieniałem niedawno na zamienniki i pasują bardzo dobrze, firmy nie znam ale kolor był szaro-liliowy. żadnego zamiennika lakierowanego na gotowo nie kupuj, ryzyko partackiego malowania jest za duże
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 6 gości