Golf po wypadku

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Golf po wypadku

Postprzez dawiddkk » 7 mar 2013, o 15:36

Witam !
Pierw chciał bym się przywitać :-)
Sprawa ma sie tak. Mam na oku golfa 3 1.9 TDI z 97r. Golf jest po wypadku, a mianowicie przy 80kmh na zakrecie odjechala gosciowi dupa , prawym tylnym kolem lecial po rowie, potem go obrucilo i tyłem w drzewo. Golf ma z prawej strony z tyłu wgniecione kolo do srodka, nie ma szpary miedzy kolem a amortyzatorem, felga zgieta. Zagiął sie również prog przed kołem, tzn podwinelo sie , z progiem razem czesc tej blachy co idzie w gore, nie wiem jak to wytlumaczyc Dość konkretnie. Z tylu na srodku jest wgiety zderzak od drzewka ze po bokach wyskoczyl z zatrzaskow , podgieta klapa pod rejestracja i po prawej stronie wycieraczki pod szyba. Prog jest rowniez troche powginany za przednim prawym kołem od uderzenia w ziemie. Z lewej strony jest wgięty przy kierunku błotnik lekko, rowniez pod drzwiami kierowcy jest wgięty prog. Drzwi kierowcy nie domykaja sie dobrze, szpara miedzy drzwiami a slupkiem, tzn kolo klamki jest taka, ze swobodnie przez cala długość moge wsadzic palec bez oporu i jezdzic gora dol, a na dole samym w rogu drzwi odstaja od nadwozia jakies 2-3cm, nie wiem czemu, nie widac z grubsza zadnego uszkodzenia drzwi, ale bylo ciemno juz troche jak ogladałem. A , i prawe drzwi przy blotniku sa powginane, ktos probowal samemu mlotkiem klepac , ale w ogole mu to nie wyszło i jest kutas teraz, nie ma tez listwy na tych drzwiach. Lekko jedna rurka od wydechu sie zagiela, ale to utne szlifierka. Srodek zadbany jak nowy, z wyposazenia to centralny, podgrzewane siedzenia,wspome i chyba tyle. U mnie na warsztacie mial robione hamulce przod i tyl, oleje filtry i z przodu nowe opony. I jest to wersja 3 drzwiowa, rdzy nie ma , silniczek ładnie chodzi. Gość chce 1000zł bez negocjacji żadnej . Teraz powiedzcie mi ile może mnie wynieść ewentualnie koszt jego zrobienia , tak aby jakoś jeździło to, nie musi byc na nowke zrobione , i czy w ogole oplaca sie to brac. Ogolnie przed wypadkiem golf byl w bdb stanie, na biezaco robione wszystko. Oczywiście chodzi mi o koszt czesci, z blacharki co sie da wymienic to wymiana, bez klapy bo ja sam mlotkiem wyklepie.Chodzi mi po głowie czy podwozie nie dostało po dupie też, czy na plyte nie bedzie trzeba jechać prostować , wtedy go odpuszcze. Z góry dzięki za sensowne odpowiedzi.
Pozdrawiam !
dawiddkk
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 15:32
Lokalizacja: Płock

Golf po wypadku

 

Postprzez zicer » 7 mar 2013, o 16:16

Najlepiej jakbyś dał zdjęcia, bo tak to ciężko ocenić to co napisałeś
Avatar użytkownika
zicer
Badacz tematu
 
Posty: 182
Dołączył(a): 3 wrz 2012, o 13:42
Lokalizacja: Kuźnica (Podlaskie)

Postprzez dawiddkk » 8 mar 2013, o 02:28

Póki co nie bardzo ze zdjeciami, bo golf stoi ponad 20km ode mnie, a właściciel bedzie za jakies 2 dni. Pytam sie narazie orientacyjnie, przyjmuje wariant ze mocowania belki w podwoziu nie beda pogiete.
dawiddkk
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 15:32
Lokalizacja: Płock

Postprzez pietrasiak2 » 8 mar 2013, o 05:16

w sumie to jest on cały poobijany i tak na oko to ok 3 tysi Cię to wyjdzie,ale jak piszesz o tych drzwiach to ty zwróć uwabę na plytę podlogową i przedni słupek drzwi :-)
To na oko jak dasz foto lepiej moożna to będzie ocenić :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez scyzormks » 8 mar 2013, o 09:05

Jak na moje oko za duzo zniszczen i to dosc konkretnych ale daj foto bo po opisie czasem trudno zrozumiec o co biega :szok:
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez Opik » 8 mar 2013, o 13:51

wiecej Cie wyniesie naprawa niz kupno calego sensownego Golfa :)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez asiamk3 » 8 mar 2013, o 14:30

też tak myśle, jak kolega wyżej.
asiamk3
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 mar 2013, o 14:07
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dawiddkk » 8 mar 2013, o 15:04

Postaram sie pojechac i ogarnac zdjecia. Czemu az tak duzo ? Felge juz w sumie mam, kupic belke, amortyzatory, zderzak, i w sumie jezdzic juz mozna. Teraz ogarnac drzwi, ten duzy wgniot przy kole, a te male pod drzwiami na razie zostawic. Kurcze , zobacze go jeszcze w dzień, może dziś to napisze jeszcze co i jak.
dawiddkk
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 15:32
Lokalizacja: Płock

Postprzez Paweu » 8 mar 2013, o 15:18

dawiddkk napisał(a):Felge juz w sumie mam, kupic belke, amortyzatory, zderzak, i w sumie jezdzic juz mozna.


I zostawiać za sobą 4 ślady...

W jakim stanie są podłużnice, podłoga ? Nie ma załamań na dachu w okolicy słupków?
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez dawiddkk » 8 mar 2013, o 15:34

Musze to dokładnie w dzień sprawdzić, moze dzis mi sie uda.
dawiddkk
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 15:32
Lokalizacja: Płock

Postprzez Grzesiek2507 » 8 mar 2013, o 16:46

jesli z drzwiami jest problem to uszkodzenia dosc konkretne i podloga musiala zostac ruzona. Golf nadaje sie jedynie na czesci, bo jezdzic takim czyms to ani bezpieczne, ani rozsadne
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez dawiddkk » 9 mar 2013, o 17:30

Kurcze , narazie nie byłem bo typka nie ma. Jeszcze może być tak, że jest pod tymi drzwiami wgnieciony próg i może nie domykaja sie przez to, bo poprostu wystaje i nie moga sie domknac :P
dawiddkk
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 15:32
Lokalizacja: Płock

Następna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości