gnija progi golf gti co zrobic?

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

gnija progi golf gti co zrobic?

Postprzez tomek:) » 11 lut 2014, o 22:29

witam wszystkich. Mam taki oto problem ujzalem problem :( moj golfik gnije od spodu. Wiem ze nie jest nowy ale chcialbym go ratowac. Bo wlozylem w niego duzo serca i kasy, dzis wjechalem na kanal. I zobaczylem...... Dziure w podlodze od strony kierowcy. I gnijace progi :( co z tym zrobic? Wspawac nowe progi? Ale jakie? Dajcie jakis link. Z dziura dam rade sam. Wspawam kawalek blachy . Ale co zrobic z progami? Pomozecie? Mialem konserwowac go wiosna. Ale teraz mam ten problem z progami. Ja juz sily nie mam na to auto
tomek:)
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 24 lis 2013, o 21:47
Lokalizacja: kolo

gnija progi golf gti co zrobic?

 

Postprzez Gesiu_15 » 11 lut 2014, o 22:30

kup nowe progi i wspawaj i po problemie ;-) potem pryśnij barankiem żeby zabezpieczyć i wsio . Jak masz dzure w podłodzę , to trzeba zrobić wstawkę z blachy i zabezpieczyć podłogę :ok:

http://www.golf3.pl/topics28/konserwacj ... vt9908.htm
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez tomek:) » 11 lut 2014, o 22:33

opik a podasz mi link do takich progow? Auto to 3d

[ Dodano: 2014-02-11, 21:35 ]
sory Gesiu_15 a nie opik :)
tomek:)
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 24 lis 2013, o 21:47
Lokalizacja: kolo

Postprzez Gesiu_15 » 11 lut 2014, o 22:36

co wy macie z tym Opikiem :lol:

http://sklep.intercars.com.pl/?grut=102464#katalog w wyszukiwarce wpisz progi powinno znaleść :-)

w intercarsie za sztukę wychodzi 48.40 zł ;-)
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Opik » 11 lut 2014, o 22:54

Gesiu_15, bo ja zawsze się udzielam i wyczuł że też napisze :D

tomek:), daj fotki progów i podłogi, wtedy poradzimy. Bo o ile w przypadku podłogi sprawa jest jasna, tzn wycinanie rudej, wspawanie blachy, konserwacja, to w przypadku progów metody są dwie. Zaczynamy elaborat:

Co rozumiesz przez progi, czy tylko zewnętrzne poszycie, czy także wewnętrzny profil który usztywnia budę? Jeżeli poszycie jest zjedzone tylko trochę (można wsadzić palec, ale generalnie się trzyma), a próg wewnętrzny jest zdrowy, to robi się tylko poszycie. Ja tak miałem w moim przypadku, cały próg był zdrowy a z przodu pod miejscem na lewarek powgniatany i zgniły.

Jeżeli próg jest zgniły cały, ale poszycie wewnętrzne jest w miarę ok, wtedy możesz wymienić cały próg tak jak napisał Gesiu. Minus tego rozwiązania jest taki, że te zamienniki progów muszą być od razu profesjonalnie zakonserwowane, a i spawacz musi mieć pojęcie co robi. Większość jest robiona ze stopu gównostali i potrafi po 2 latach przegnić na wylot.

Jeżeli poszycie jest zjedzone na amen, odpada pod palcami, a i z progu wewnętrznego niewiele zostało szykuje się niezła rzeźba. Trzeba najpierw zrekonstruować próg właściwy (wewnętrzny), bo jak wspomniałem to on głównie odpowiada za sztywność nadwozia. Później dopiero wchodzi zabawa ze wspawaniem progów. Rozwiązanie oczywiście najdroższe, wymagające najwięcej uwagi, ale porządnie zrobione da Golfowi nowe życie na długi czas.

I niestety przechodzimy tutaj do najmniej przyjemnej części, tj kosztów. Wszystko zależy od mechanika, ale pierwszy sposób będzie najtańszy (zazwyczaj) i najlepszy - większość progu to oryginał VW. Ostatni sposób będzie najdroższy i musisz wiedzieć że nigdy się nie zwróci przy sprzedaży. Dlatego jeżeli masz zamiar pozbyć się samochodu w ciągu roku nie ma to absolutnie sensu. Wydasz sporo ponad tysiaka
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Radi » 11 lut 2014, o 22:57

tomek:), niema się co dziwić progi to najsłabsze miejsce w mk3 a dla tego że nie są dostatecznie wzmocnione i gną się od lewarka, lakier pęka a sól z pod kół robi resztę. Wymienić dobrze zakonserwować a na przyszłość lewarek podkładać w miejscach w podłodze.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Opik » 11 lut 2014, o 23:08

Radi, progi gniją i się gną w samochodach 7 letnich, czego się dziwić po 20 latach ;)

tomek:), jest nawet fotoporada mojego autorstwa jak podnosić Golfa bez użycia progów, poszukaj w dziale technicznym w podpiętych tematach :)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez tomek:) » 11 lut 2014, o 23:09

powiem tak. Mam tylko zewnetrzna czesc progu zjedzona ;( wewnetrzna jest zdrowa. no jak Opik mowisz jest powginaa i w tych miejsach bierze ruda :-( to co z tym zrobic, bo dzis ciezko mam co kolwiek zrozumiec . CieZki dzien :-D
tomek:)
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 24 lis 2013, o 21:47
Lokalizacja: kolo

Postprzez Radi » 11 lut 2014, o 23:13

tomek:) napisał(a):Mam tylko zewnetrzna czesc progu zjedzona

To tak jak większość z nas :-D samo poszycie

Opik, słuszna uwaga chciałbym widzieć te piękne nowe golfy za 20 lat :-D
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Opik » 11 lut 2014, o 23:23

Radi, po swapie na 2E albo 1.6 101 koni, bo prędzej niż ruda to elektronika silniki zarżnie :D

tomek:), to musisz znaleźć dobrego fachowca który wytnie i wymieni tylko spruchniałą część progu. Przeleć sobie pierwszą stronę mojego tematu, masz tam pięknie pokazane na zdjęciach co było robione i w jaki sposób :)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez tomek:) » 11 lut 2014, o 23:45

dzieki chlopaki za pomoc :-) a robic to ja sam bede robil. Umiem spawac dobrze:-)
tomek:)
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 24 lis 2013, o 21:47
Lokalizacja: kolo


- - - akumulatory bosch Warszawa



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości