Glosny szum powietrza.

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Glosny szum powietrza.

Postprzez Piekal » 29 paź 2013, o 00:03

Siemka. Chlopaki mam taki problem ze podczas jazdy strasznie glosno mi szumi powietrze w aucie ze strony kierowcy i pasazera. Najprawdopodobniej na uszczelce drzwi.moge cos z tym zrobic?
Piekal
Badacz tematu
 
Posty: 292
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 12:32
Lokalizacja: Dzierzno

Glosny szum powietrza.

 

Postprzez Mario1987 » 29 paź 2013, o 16:48

Ja mam to samo od strony pasażera.
Mario
Mario1987
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:44
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez P1t3r » 29 paź 2013, o 17:22

zobacz w jakim stanie jest uszczelka, jesli jest cala to wyreguluj drzwi. Regulacja jest na zawiasach i na slupku kolo zamka. Najlepiej jakbys sprezonym powietrzem dmuchal w szczeline pomiedzy drzwiami i ktos siedzial w aucie i sluchal w ktorym miejscu najbardziej dmucha, jesli blizej maski to oddal zawias drzwi od budy wtedy drzwi dojda blizej budy, jesli dmucha blizej dupy strony to blache z bolcem na ktorym zamyka sie zamek przesun blizej slupka ;-)
Jesli sie nie yle do regulacji beda Ci potrzebne torxy, Jesli nie masz na to ochoty to podjedz do kogos kto ma do czynienia z malowaniem samochodow (nie musi byc to profesionalny lakiernik ani blacharz) i kup mu 4pak :-D
[shadow=red]Moje[/shadow] [shadow=black]GTI[/shadow]--->Obrazek<---
Avatar użytkownika
P1t3r
Czytacz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 22 mar 2011, o 09:16
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez pablomed » 4 lis 2013, o 15:42

Problem jest taki że aby odkręcić od słupka i przesunąć zawiasy dzrwi to trzeba drzwi odkręcić, ale zwykle starczy poluzować mocowanie zawiasów do drzwi poluzować rygiel zamka w słupku i cierpliwie regulować. Wizualnie zwykle da się ocenić gdzie drzwi nie pasuja że powietrze świszczy, można jak Ed z fanów 4 kółek użyć maszyny dymiącej w aucie żeby nieszczelność zobaczyć, czy domową metodą narobić w aucie dymu z czegoś jak najmniej wonnego (polecam spróchniałe drewno z wnetrza przydrożnej wierzby)
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 20 gości