Folia vs nowy lakier

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Folia vs nowy lakier

Postprzez Chudy155a » 3 maja 2014, o 11:24

Co powiecie na ofoliowanie samochodu zamiast dać nowy lakier ? macie z tym jakieś doświadczenia ?
Avatar użytkownika
Chudy155a
Badacz tematu
 
Posty: 152
Dołączył(a): 25 kwi 2014, o 12:40
Lokalizacja: Czerwionka

Folia vs nowy lakier

 

Postprzez mkkay » 3 maja 2014, o 11:43

opcja ciekawa ale...
nawet pod folie musisz mieć przygotowaną karoserie bez wgnieceń, rdzy, więc i tak trzeba przygotować tak jak pod malowanie
a foli nie wypolerujesz, nie spędzisz przy aucie kilku godzin na pastowaniu nabłyszczaniu............. no ale nie każdy to lubi :-)
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Chudy155a » 3 maja 2014, o 12:07

mkkay napisał(a):opcja ciekawa ale...
nawet pod folie musisz mieć przygotowaną karoserie bez wgnieceń, rdzy, więc i tak trzeba przygotować tak jak pod malowanie
a foli nie wypolerujesz, nie spędzisz przy aucie kilku godzin na pastowaniu nabłyszczaniu............. no ale nie każdy to lubi :-)


No właśnie tego nie wypoleruje ...;/ i to mnie boli chyba zostanę przy tym lakierze niby drożej ale lepiej
Avatar użytkownika
Chudy155a
Badacz tematu
 
Posty: 152
Dołączył(a): 25 kwi 2014, o 12:40
Lokalizacja: Czerwionka

Postprzez Opik » 3 maja 2014, o 12:10

Na profesjonalne folie można normalnie nakładać woski itp klimaty żeby dłużej utrzymać efekt wow, odpada tylko polerowanie (chociaż drobne ryski i tak można przepolerować delikatną pastą)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Chudy155a » 3 maja 2014, o 12:11

Opik napisał(a):Na profesjonalne folie można normalnie nakładać woski itp klimaty żeby dłużej utrzymać efekt wow, odpada tylko polerowanie (chociaż drobne ryski i tak można przepolerować delikatną pastą)


Opik a jak myślisz do 2 tyś da rade okleić autko ?
Avatar użytkownika
Chudy155a
Badacz tematu
 
Posty: 152
Dołączył(a): 25 kwi 2014, o 12:40
Lokalizacja: Czerwionka

Postprzez Opik » 3 maja 2014, o 12:13

Chudy155a, nie mam pojęcia, ale z tego co słyszałem to tak. Poszukaj różnych ofert firm na allegro np, podzwoń i się dowiedz :)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Chudy155a » 3 maja 2014, o 12:14

Ok dzięki chłopaki teraz trzeba czekać do poniedziałku za telefon i wydzwaniać .;) jak robota będzie skończona to się pochwale efektem ;p
Avatar użytkownika
Chudy155a
Badacz tematu
 
Posty: 152
Dołączył(a): 25 kwi 2014, o 12:40
Lokalizacja: Czerwionka

Postprzez mkkay » 3 maja 2014, o 12:15

przygotowanie budy czy pod folię czy pod lakier koszty takie same,
za dobre położenie foli też trzeba zapłacić,
lakier wiadomo ma swoją cenę , akryl tańszy metalik droższy no i samo pomalowanie..............
ale potem......ile przyjemności z pielęgnacji a jakie zadowolenie jak auto się błyszczy :mrgreen:
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Chudy155a » 3 maja 2014, o 12:21

Mam 3 tyś do przeznaczenia na malowanie albo foliowanie samochodu nie wiem co wybrać bo chciałbym zmienić kolor na jaskrawy zielony ale wtedy bym musiała malować całe autko ( rozbierać kompletnie i do malowania )
Avatar użytkownika
Chudy155a
Badacz tematu
 
Posty: 152
Dołączył(a): 25 kwi 2014, o 12:40
Lokalizacja: Czerwionka

Postprzez Opik » 3 maja 2014, o 12:27

Chudy155a napisał(a):Mam 3 tyś do przeznaczenia na malowanie albo foliowanie samochodu nie wiem co wybrać bo chciałbym zmienić kolor na jaskrawy zielony ale wtedy bym musiała malować całe autko ( rozbierać kompletnie i do malowania )


zamierzasz lakierować bo stary lakier jest beznadziejny, czy chcesz go sobie zostawić na lata i robić?

Ja dysponując takim budżetem tylko na lakierowanie rozebrałbym samochód do gołej budy, pospawał podłogę, ogarnął nowe maty wygłuszające itp klimaty i lakierował całego

Jeżeli chodzi o ładny samochód ale góra na 2 lata, to folia, przy dobrej chemii nie będzie jeszcze zniszczona do czasu sprzedaży a będzie tańsza i mniej pracochłonna
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez mkkay » 3 maja 2014, o 12:28

ja bym malował, ale to twoje auto i twoje decyzje więc..........

zanim się zdecydujesz na oklejanie to poczytaj opinie w sieci na ten temat

a 3 koła powinno starczyć na malowanie, a przy rozbieraniu fury na pewno znajdziesz kilka rzeczy wartych naprawy czy regeneracji
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Chudy155a » 3 maja 2014, o 15:02

no własnie podłoga, zawieszenie rdza została zrobiona 3 tyg temu. więc teraz tylko do malowania bo miejsca gdzie była rdza zostały zeszlifowane i zabezpieczone , i tu moje pytanie czy malować czy oklejać nie sprzedam go nawet za 5 lat bo to moje oczko w głowie. Nie wiem co zrobić chyba zdecyduje się na malowanie bo i tak będę wymieniał podsufitkę , siedzenia w skórę prawdopodobnie itd
Avatar użytkownika
Chudy155a
Badacz tematu
 
Posty: 152
Dołączył(a): 25 kwi 2014, o 12:40
Lokalizacja: Czerwionka

Następna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości