dym spod maski

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

dym spod maski

Postprzez sycz » 22 cze 2008, o 12:14

czasem jak jade to wydosatje mi sie dym dokładnie z tego miejsca gdzie są wężyki do spryskiwaczy czase na postoju leci dym ze spryskiwacza.temperatura silnika miedzy 90 a 100 co to moze byc.
Avatar użytkownika
sycz
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24 lut 2008, o 12:55
Lokalizacja: G-dz

dym spod maski

 

Postprzez vasyl00 » 23 lip 2008, o 18:33

witam
jesli to jest dokladnie tam gdzie sa spryskiwacze to moze w pierwszej kolejnosci sprawdz czy nie przyjaraly sie podgrzewacze ze spryskiwaczy moze tam tkwi problem
nie wiem czy tak maja wszysktie golfiki ja w swoiej 3 mam podgrzewane spryskiwacze i dolatuja tam kabelki ale jak narazie nie mialem z tym problemu
pozdrawiam
:?:
vasyl00
Avatar użytkownika
vasyl00
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 29 cze 2008, o 07:52
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica

Postprzez Dam88 » 23 lip 2008, o 19:18

moze gdzies jest nieszczelne i paruje plyn do spryskiwaczy?
Papier ścierny: kilka złotych, Golf mk3: kilka tysięcy złotych, ścierać z niego lakier -> Bezcenne :)

>>mk3 abd by Dam88 <<
Avatar użytkownika
Dam88
VIP
 
Posty: 631
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 16:43
Lokalizacja: Swarzędz

Postprzez vasyl00 » 24 lip 2008, o 19:31

witam
plyn do spryskiwaczy nie jest w ukladzie chlodzenia wiec nie ma temperatury takiej by mogl sie zagotowac wiec w/g mnie to nie jest przyczyna dymienia spod maski
moze ktos podpowie bardziej realne rozwiazanie twojego problemu
Przede wszystkim to musi zlikalizowac czy to na pewno dym z pod maski jest na pewno ze spryskiwaczy moze gdzies ci plyn chlodniczy leci na kolektor a kolo spryskiwaczy jest ujscie tej pary
moim zdaniem otwierajac maske przynajmniej pare razy przed zalaczeniem auta i zalaczajac autko zlokalizujesz to parowanie
na poczatek zanim rozbierzesz silnik hehehe to zart sprawdz sobie wszystkie weze z ukladu chlodzenia ten plastikowy kolektor w ktorym jest umieszczony czujnik temperatury a jak to nie pomoze to leciec dalej
moze to tylko mala dziurka w wezu przy odpowiedniej temperaturze

:?:
moje zdanie jest takie jesli ktos ma lepszy pomysl niech pomoze ;-) :-P

[ Dodano: 2008-07-24, 19:36 ]
jeszcze jedno wpadlo mi do glowy
czy jak ci sie wydobywa ten dym to nie naciskales na spryskiwacze bo jesli tak to moze byc nieszczelny uklad spryskiwaczy ty zalaczasz spryskiwacz gdzies jakas nieszczelnosc leci na goracy silnik i gromadzi sie para ktora musi gdzies sie ulotnic wiec najwyzej maski kolo spryskiwaczy
???????? :!:

[ Dodano: 2008-07-24, 19:39 ]
to tylko domysly nie wiesz jak nie zobaczysz
vasyl00
Avatar użytkownika
vasyl00
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 29 cze 2008, o 07:52
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica

Postprzez Przemasbed » 25 lip 2008, o 17:59

hmm... jesli uwazasz ze to wina wycieku z ukladu chlodzenia to najlepiej sprawdzic czy w zbiorniku wyrownawczym nie ubylo plynu.
Avatar użytkownika
Przemasbed
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 10:55
Lokalizacja: Warszawa


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron