[mk3] drzwi od kierowcy się nie otwierają

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

[mk3] drzwi od kierowcy się nie otwierają

Postprzez sor1 » 10 mar 2014, o 22:22

witam.

nie mam w golfie zamka centralnego (każde drzwi otwiera się osobno), no i pojawił się problem gdyż od kierowcy od żadnej strony nie mogę otworzyć drzwi. przekręce kluczyk w zamku i rygiel normalnie się otwiera, ale jak klamkuję to klamka chodzi jakby były zamknięte. od środka jak próbuję otworzyć to też klameczka lata lekko, nie ma tego 'przeskoku' w klamce

co to może być? od paru dni miałem tak, że musiałem np 2x zaklamkować bo za pierwszym razem nie otwierało, ale teraz to już w ogóle nie działa....

pozdro
sor1
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:19
Lokalizacja: Polska

[mk3] drzwi od kierowcy się nie otwierają

 

Postprzez kambe14 » 10 mar 2014, o 22:52

ja miałem podobny problem z klamką tylko że u mnie się nie chciały drzwi otwierać od zewnątrz, od wewnątrz się otwierały. musiałem ściągnąć boczek drzwi, klamkę i tam jest taki jakby kawałek zakrzywionego metalu do którego klamka jest przymocowana i to trzeba trochę odgiąć do środka auta. po tym zabiegu otwierją się drzwi jak nowe. :-)
kambe14
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 21 sie 2013, o 10:29
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez pietrasiak2 » 11 mar 2014, o 08:21

Sprawdź ustawienie rygla na słupku , wygląda na to że drzwi się opuściły stąd efekt jest taki jakby nie odbijał rygiel zamka. :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez sor1 » 11 mar 2014, o 12:49

da się to sprawdzić bez rozbierania tapicerki?


e: ok, już sobie poradziłem. faktycznie rygiel musiał się jakoś zablokować :-P

[ Dodano: 2014-03-15, 14:21 ]
problem wrócił. teraz podciągnięcie drzwi nie pomaga. drzwi po otwarciu opadają dość mocno
da się coś z tym zrobić bez wizyty w serwisie?
sor1
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:19
Lokalizacja: Polska


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości