"Dorobienie" stacyjki do starego kluczyka

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

"Dorobienie" stacyjki do starego kluczyka

Postprzez marcinsze » 26 mar 2008, o 20:57

Witam, mam takie pytanko, czy wiecie w jaki sposób "dorobić" stacyjkę do istniejącego kluczyka samochodowego. Jakiś czas temu mialem włamanie do samochodu i złodzieje wyrwali i zabrali mi całą stacyjkę. Zostałem w ten sposób zmuszony do kupna nowej. Jak ją kupowałem to dowiedziałem się że można przerobić stacyjkę wewnątrz w ten sposób że będzie na niej działał stary kluczyk. Trochę nie do uwierzenia, ale kolesie mówili mi nawet gdzie się u mnie znajduje koleś co to dorabia. Jednak z uwagi na fakt że byłem po próbie kradzieży samochodu oraz z dużym brakiem zaufania do ludzi wokół nie pojechałem do tego kolesia (wtedy wg mnie speca od lewizny) i stwierdziłem że co tam jeden kluczyk więcej, jakoś sprawę przeżyję. Teraz zamontowałem sobie w samochodzie centralny zamek z alarmem i w komplecie mam dwa piloty scyzoryki. Początkowo myślałem dorobić sobie kluczyk z scyzoryka do kluczyka z stacyjki, bo przecież i tak z pilota mogę otwierać samochód. Otóż nie!! I tak z sobą będę musiał wozić stary kluczyk, którym muszę otwierać tylną klapę (wiem można zamontować siłownik do klapy, ale nie chce wydawać niepotrzebnie na to pieniędzy bo mam trochę inne priorytety) oraz ... korek wlewu paliwa (to jest chyba największy ból). Wiem że zmiany w stacyjce wydają mi się mało realne, ale może ktoś z Was kiedyś coś takiego już robił?? Dla mnie kiedyś czarną magią było dorobienie zamka w samochodzie do istniejącego kluczyka, a tymczasem banał. Każdy może sobie to zrobić poświęcając kilkanaście minut i wymieniając tylko zapadki, a przy okazji nie dając się naciągnąć "fachowcom" robiącym to za kilkadziesiąt złotych.
Jeśli ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie to serdecznie proszę o jakąś informację. Dzięki i pozdrawiam
marcinsze
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 30 paź 2007, o 23:54
Lokalizacja: Borowa

"Dorobienie" stacyjki do starego kluczyka

 

Postprzez młody88 » 28 mar 2008, o 23:18

krótko i na temat. komu się chce tyle czytać
możesz piłować blaszki w zamku miłej zabawy może ci się uda ale PRECYZJA wymagana
Systemy lokalizacji i monitoringu pojazdów GPS tel.511 623 467
młody88
Badacz tematu
 
Posty: 396
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 12:23
Lokalizacja: Radom


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości