Czym i jak pomalować klejony zderzak?

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Czym i jak pomalować klejony zderzak?

Postprzez tomek_84 » 17 paź 2012, o 19:13

Witam,
mam do pomalowania prawą część przedniego zderzaka.

Kilka dni temu był klejony (taśma + żywica), i teraz chciałbym go jakoś niewielkim kosztem doprowadzić w miarę do ładu.
Jestem laikiem w temacie więc byłbym wdzięczy za informacje czym i w jakiej kolejności to wykonać.

Domyślam się że potrzebny będzie jakiś podkład i lakier w sprayu + taśma (malarska?) do zabezpieczenia okolicy + pewnie szpachla, ale nie wiem czy sam dam radę ją położyć.

Nie wymagam cudów, chcę tylko, aby uszkodzenie było mniej widoczne, a z czasem zapewne trafię używany zderzak w kolorze nadwozia.

pod spodem zamieszczam fot przed i po klejeniu.

Z góry dziękuję za wszelkie przydatne informacje w temacie.


Obrazek

Obrazek
tomek_84
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 16:22
Lokalizacja: Kutno

Czym i jak pomalować klejony zderzak?

 

Postprzez trojeczkaGT » 17 paź 2012, o 19:19

jezeli chcesz tylko zatuszowac na jakis czas to bez szpachli juz. mysle ze tak jak jest zrobione to wystarczy pomaluj dokladnie i tyle bo szpachla przy nastepnym przetarciu odpadniu i bedzie lipa znowu.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez K@mil » 17 paź 2012, o 19:27

Papier scierny ladnie to zmatowić :) to pierwsze :)

Pozniej isc tam gdzie dobieraja lakier i dorobic sobie w spreju troszke w kolor zderzaka :) ... + kupic podklad do plastiku

Pomalowac najpierw podkladem a pozniej kolorem :) Szalu nie bedzie ale i bedzie najtaniej :) Jak ladnie pomalujesz to nie bedzie widac jak ktos nie bedzie wiedział :)

Jak polozysz szpachle to juz trzeba pomalowac najlepiej pistoletem zeby ladnie to wygladalo
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez bioly21 » 17 paź 2012, o 19:29

jak masz w planach zakup zderzaka w kolorze to ja bym z tym nic nie robil, zabezpieczyl bym aby sie nie rozkleil i jezdzil tak jak jest azdo wymiany na nowy, wg. mnie szkoda kase pakowac w szpachle i lakier co po zimie i tak wyjdzie na wierzch
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez tomek_84 » 17 paź 2012, o 19:29

A jak to zrobić i czym krok po kroku?
Napiszę tak jak bym to zrobił biorąc na logikę :)

- zedrzeć lakier w miejscu malowania (papier ścierny? jaki?)
- zabezpieczyć okolicę - ok 2cm wokół zadrapań i klejenia (taśmą malarską?)
- na zdarte miejsca położyć podkład - jaki?
- pomalować lakierem (takim w sprayu? jaka marka?) - kolor LB7Z Satin Silver
- malować raz? czy np 2 warstwy?

[ Dodano: 2012-10-17, 18:32 ]
bioly mówisz, że i tak wyjdzie po zimie? w takim razie jak to zabezpieczyć, po prostu kupić jakikolwiek lakier w sprayu i zamalować bez niczego? :) A zderzak nie wiem kiedy kupię, będę śledził okoliczne szroty i serwisy internetowe :)
tomek_84
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 16:22
Lokalizacja: Kutno

Postprzez K@mil » 17 paź 2012, o 19:34

- zedrzeć lakier w miejscu malowania (papier ścierny? jaki?)
- zabezpieczyć okolicę - ok 2cm wokół zadrapań i klejenia (taśmą malarską?)
- na zdarte miejsca położyć podkład - jaki?
- pomalować lakierem (takim w sprayu? jaka marka?) - kolor LB7Z Satin Silver
- malować raz? czy np 2 warstwy?


Co do papieru nie widze jak mocno jest porysowane :) kup sobie taki aby nie porysowac mocno zderzaka tylko zmatowic

Idz do sklepu gdzie dobieraja lakier i dobierz sobie swoj kolor tylko ze w sprey (bedziesz mial podobny do swojego a nie jakis z brico) i powiedz ze chcesz tez podklad .. nie wiem jakie maja w sklepie u Ciebie

Pomalowac tak aby to ladnie wygladalo. Przeciez bedziesz widzial czy po dwoch warstwach farba zagryła wszystko czy jeszcze brakuje jej jednej :) (2-3warstwy bedzie dobrze)
Ostatnio edytowano 17 paź 2012, o 19:35 przez K@mil, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez tomek_84 » 17 paź 2012, o 19:35

K@mil dzięki za informacje, poszukam pod koniec tygodnia w mieście papieru, podkładu i lakieru, ale obawiam się że nie znajdę mieszalni, co najwyżej gotowy produkt w puszce spray.
tomek_84
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 16:22
Lokalizacja: Kutno


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron