czy latwo wymienic szybe w szyberdachu

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

czy latwo wymienic szybe w szyberdachu

Postprzez madx2 » 19 lis 2007, o 18:47

Witam, moze i to glupie pytanie, ale jestem w holandii, dzis rano odkrylem ze jacys sku.... wybili mi szybe od szyberadchu, znalazlem na allegro i niedlugo by doszlo do mnie do holandii ale zastanawiam sie czy bez zaawansowanych przyządów poradze sobie? pozdrawiam
madx2
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 7 lis 2007, o 21:39
Lokalizacja: wysoka

czy latwo wymienic szybe w szyberdachu

 

Postprzez adams » 19 lis 2007, o 21:37

Potrzeba Ci : klucz torks i duzo cierpliwosci. Zeby sie dostac do śrub centrujacych szybe, musisz WYPCHNĄĆ do tylu tylny odplyw, i ujrzysz cztrery srubu trzymajace szybe. Tylko uwazaj przy odkrecaniu zeby Ci sie pzypadkiem nie ulamala ktoras prowadnica. Jesli nie posiadasz zestawu torksow to najtaniej i najszybciej bedzie chyba jechac do jakiegos pierwszego lepszego marketu, a jesli jestes w okolicach Hagi to powiniennes znalezc takie klucze w megastorze., (moze troche zbyt szczegolowo na temat torksow ale nei kazdy wie co to jest). Samo centrowanie szyby to juz jest zmudna robota, ale nie jest takie zle. Zamawiaj szybe i zakrywaj dach :) powodzenia
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez madx2 » 20 lis 2007, o 00:00

dzieki Ci stary :) za 100zl w polsce mam, ale znajomy sie zglosil ze za 70euro ma caly szyberdach wiec sie zastanowie co lepiej ale chyba caly zestawe, mieszkam z 20km od hagi wiec luz, zalatwie wszystko pozdrawiam
madx2
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 7 lis 2007, o 21:39
Lokalizacja: wysoka

Postprzez adams » 20 lis 2007, o 00:07

Jak znajomy z pewnego zrodla to bierz caly szyber bo chociazby prowadnice same shandlujesz , jak Ci sie nie przydadza, ale sprawdz czy za ta cene nie jest ulamana ktoraz z prowadnic .... bo szyberdach ktory jest w pelni sprawny jest zadkoscią na polskich szrotach. wez imbusa , ze swojego silnika od szyberdachu., no chyba ze masz wresje reczna, ale ja nie to wez imbus i sprawdz czy obie strony rownomiernie sie otwieraja i domykaja... zeby ktos nie chcial Ci przypadkiem kitu wcisnac ze wymontowany ale dobry ! ja szukalem dluuugo szyberdachu do siebie i gdziekolwiek nie pojechalem to byly ale z polamana prowadnica, o czym dopiero uswiadamialem kazdego wlasciciela szrotu ... i wtedy cena za taki uszkodzony z szyba sp[adala z 350 na 100wke :) powodzenia
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości