Cieknąca woda przez uszczelkę przedniej szyby

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Cieknąca woda przez uszczelkę przedniej szyby

Postprzez jarolinho » 26 mar 2014, o 17:23

Witam. Mam problem w swoim mk3. Ostatnio zauważyłem w środku samochodu prawy róg z przodu (strona pasażera) wilgotną podsufitkę. Okazało się, że cieknie woda przez górną uszczelkę przedniej szyby. Woda nie leci strumieniem, ale przy większych deszczach pewnie będzie to widać na podsufitce. Co zrobić? Nie chciałbym za bardzo wchodzić w koszta wymiany szyby (przy okazji uszczelnienia). Jest jakiś prostszy i tańszy sposób?
Aktualnie mam rozebrany samochód (wszystkie górne plastiki wraz z podsufitką), więc muszę to zrobić jak najszybciej.
Pozdrawiam
jarolinho

#edit
wersja bez szyberdachu
Avatar użytkownika
jarolinho
Gaduła
 
Posty: 417
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 22:51
Lokalizacja: Gliwice

Cieknąca woda przez uszczelkę przedniej szyby

 

Postprzez hanawald » 26 mar 2014, o 19:24

kup klej do wklejania szyb koszt około 50 zł ewetualnie silikon dekarski kolor czarny ale na początek weż weża i pod ciśnieniem sprawdż dokładnie w którym miejscu leci woda i tam przesmaruj jak masz zdemontowaną podsufitówke bedziesz miał ułatwione stwierdzenia w którym miejscu leci :-)
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez prezesik » 27 mar 2014, o 22:11

Bez demontowania podsufitki jest dojście. Ja u siebie kleiłem całą szybę dookoła.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez robercik » 30 mar 2014, o 23:45

pewnie sie odwulkanizowała uszczelka oryginalna od szyby od gory. Wez wytnij ta uszczelke nozem do gipsu, kup klej do szyb za 18 zł lepszy i zalej klejem otwor miedzy koncem szyby a dachem i ladni go wyrównaj. u mnie pomoglo bo pozniej nie cieklo do srodka
robercik
Badacz tematu
 
Posty: 313
Dołączył(a): 23 sie 2008, o 19:06
Lokalizacja: łuków


- - - skrzynka plastikowa



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron