Centralny Zamek

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Centralny Zamek

Postprzez KamiL :D » 5 lut 2014, o 09:57

Witam, mam pewien problem z zamkiem centralnym, na mrozie nie mogłem otworzyć drzwi od strony kierowcy a dokładnie nie mogłem przekręcić kluczyka poszedłem od strony pasażera i tam nie było problemu otworzył się centralny ale nie otworzyły się drzwi właśnie pasażera a ten dzyndzelek się podniósł, myślałem że może uszczelka przymarzła ale nie po prostu się nie otworzył zamek. Miał ktoś coś podobnego ? Wiecie co z tym zrobić ?
Avatar użytkownika
KamiL :D
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 18:59
Lokalizacja: Kraków

Centralny Zamek

 

Postprzez trojeczkaGT » 5 lut 2014, o 10:04

a czy teraz wszystko dziala poprawnie juz jak jest + .... C ?
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez KamiL :D » 5 lut 2014, o 10:07

właśnie problem jest taki że to stało się 15 minut temu w krakowie w nocy był przymrozek a ja wczoraj byłem na myjni jeżeli to coś zmienia, normalnie bym nie pisał tylko poczekał ale za pare godzin wyjeżdżam
Avatar użytkownika
KamiL :D
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 18:59
Lokalizacja: Kraków

Postprzez trojeczkaGT » 5 lut 2014, o 10:17

jak rozbieralem zamek u siebie to powiem tyle ze te zapadki i sprezyny w zamku sa bardzo wrazliwe na opor takze na 90 % poprostu ktoras sprzezyna przymarzla i nie chciala odbic chociaz rygiel poszedl do gory. u mnie pomoglo rozkrecenie zamka ale to troche roboty. mozna tez na szybko nalac plynu do szyb ktory nie zamarza do - 22 i powinno pomoc ale trzeba poswiecic te 5 L z biedronki
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez KamiL :D » 5 lut 2014, o 10:23

popróbuje dzięki za pomoc



/edit 30 min w słońcu i samo puściło teraz byłem i normalnie się otworzyły :)
Avatar użytkownika
KamiL :D
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 18:59
Lokalizacja: Kraków

Postprzez trojeczkaGT » 5 lut 2014, o 10:59

takze wiosna lub teraz zanim mrozy wroca bo maja wrocic polecam oczyscic sobie zamki ich demontaz nie jest skomplikowany
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pablomed » 5 lut 2014, o 15:50

KamiL :D, po lewej zablkował się pewnie bębenek w klamce wystarczy ją odkręcić rozebrać wyczyścić smarować - doraźnie zapodać odmrażacza do zamków albo rozgrzać kluczyk zapalniczką. Po prawej zamarzło wnętrze zamka, pewnie puści po wzroście temperatury ale zamarznie przy kolejnym mrozie, nie da się dokładnie nasmarować zamka bez jego wymontowania (czyli rozbiórka dzrwi), ale możesz próbować trochę od strony rygla trochę od strony klamki po jej wyjęciu, przekonasz się sam czy to starczy
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości