Brak jednego otworu na śrubę w tylnej lampie

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Brak jednego otworu na śrubę w tylnej lampie

Postprzez Dawko » 18 lut 2014, o 23:49

Witam. Od razu zaznaczę, że widziałem jeszcze jeden podobny temat ale mi niestety nie pomógł.

Otóż kupiłem lampy tylne od GTI. I w lampie lewej tak jak pisałem w temacie nie mam w ogóle po lewej stronie (góra) w ogóle otworu na śrubę, widać, że komuś się ułamało. A z drugiej strony jest jeszcze kawałek tego plastiku (otworu) a w nim kawałek ukręconego gwintu.

Macie może jakieś pomysły jak to dobrze przymocować do karoserii aby nie latało ani nic? Najlepiej jak wstawić nowe śruby w te miejsca?

1 - brak tego otworu
2 - Kawałek plastiku z gwintem w środku

Zdjęcie z internetu oryginalnej lampy z tymi otworami dodam, bo niestety nie mam jak zrobić zdjęcia swojej lampie.

Obrazek
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

Brak jednego otworu na śrubę w tylnej lampie

 

Postprzez kambe14 » 21 lut 2014, o 00:03

Klosz nie jest rozklejany więc od środka nie ma jak wsadzić śruby nowej. Możesz modelować i wyciąć kawałek plastiku obok tej dziury wyłamanej i przez otwór włożyć nową śrubę ale moim zdaniem szkoda zachodu. Wybierz się lepiej na szrot i za kilka zł dostaniesz ori klosz z całymi śrubami. Swoją drogą to uważaj co kupujesz następnym razem. :-P
kambe14
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 21 sie 2013, o 10:29
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez Radi » 21 lut 2014, o 11:08

Ja w HBM miałem ułamaną śrubę, to w tym miejscu wywierciłem otwór i wkręciłem w niego nową śrubę. Po wkręceniu odciąłem łeb i gotowe trzyma się jak oryginał
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Dawko » 21 lut 2014, o 12:27

Tak ale wiercąc może uszkodzić się także plastik prawda? Ten w której jest śruba? Lewa lampa załatwiona, wymieniłem na sprawną na szrocie :D A kupiłem ją przez internet w bardzo okazyjnej cenie z kompletem elektrycznych lusterek itp. Zdjęcia itp. wszystko było ok, a nie spodziewałem się, że może być śruba ukręcona. Za to w drugim prawym kloszu ukręciła się dolna śruba i teraz nad tym będę musiał pomyśleć.

Mimo bardzo delikatnego przykręcania i tak i tak one się ukręcają, albo są jakieś trefne albo ze starości.

A co do stwierdzenia ,, idź na szrot i kup za kilka zł " to się nie zgodzę. Bo u mnie na szrocie 45zł za jeden klosz, a to dla mnie nie jest kilka zł ;)
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości