Wazne OC

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Wazne OC

Postprzez trojeczkaGT » 30 gru 2012, o 21:52

Mam OC wykupione do 2013.12.14 grudnia poprzedni wlasciciel mial 60 % znizki, ja kupilem auto i teraz pytanie czy jak bede kontynuowal umowe OC to musze cos doplacac z racji wieku czy dopiero po zakonczonej polisie trzeba bedzie placic ?
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Wazne OC

 

Postprzez PrzemkoXVI » 30 gru 2012, o 21:56

trojeczkaGT napisał(a):czy jak bede kontynuowal umowe OC to musze cos doplacac z racji wieku czy dopiero po zakonczonej polisie trzeba bedzie placic ?


No właśnie ja też nad tym się GRUUUUUUUUUBO zastanawiam. Mogę Ci powiedzieć jak to jest z OC'e. Mój czerwony jest obecnie zarejestrowany na tatę, bo ma zniżki przy kolejnych opłatach. Gdybyśmy się zdecydowali przepisać Golfa na mnie wówczas zapłaciłbym jakieś 2x tyle.

Najlepiej napisz maila, zadzwoń do zakładu, w którym masz ubezpieczonego Ventyla, powinni coś poradzić ;-)
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez trojeczkaGT » 30 gru 2012, o 21:58

jutro jade zglosic sprzedaz golfa w ubezpieczalni to zapytam o oc vento ale moze ktos jeszcze napisze :D
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez K@mil » 30 gru 2012, o 21:59

Mam OC wykupione do 2013.12.14 grudnia poprzedni wlasciciel mial 60 % znizki, ja kupilem auto i teraz pytanie czy jak bede kontynuowal umowe OC to musze cos doplacac z racji wieku czy dopiero po zakonczonej polisie trzeba bedzie placic ?


Jesli zrobisz aneks na siebie (swoje dane), a Ty nie masz zniżek zrobią Ci kalkulacje automatycznie :) i trzeba bedzie dopłacić róznice...
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez PrzemkoXVI » 30 gru 2012, o 22:01

i trzeba bedzie dopłacić róznice...


Ot i cały sens istnienia polskich przepisów odnośnie ruchu drogowego.


Młody kierowco - chcesz mieć własny samochód? Lepiej odwiedź babcie, ciocie, wuja, stryja i proś rodziców o pożyczkę...

trojeczka, to nie do Ciebie, po prostu aż żal szlachetną część pleców ściska jak napotyka się na takie niuanse.
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez strzeliniasty » 30 gru 2012, o 22:06

temat juz opisywalem nie raz

sa dwa wyjscia:

1. auto rejestrowane na tate i ty jako wspolwlasciciel - dostajesz pelna znizne ojca i musisz tak jezdzic nimimum 1,5r, jezeli autko bedzie sprzedawane przed uplywem 1,5 r to w chwili sprzedania auta ty tracisz swoje znizki

2. auto zarejestrowane na ciebie a tato jako wspolwlasciciel - dostajesz pelna znizke ocja i sobie smigasz bez zadnych barier czasowych, w chwili sprzedazy autka znizka ci zostaje i nastepne autko mozesz rejestrowac na siebie i masz juz cala znizke ojca(nie musi byc jako wspolwlawsciciel)

PS oba przypadki dzialaja jak masz mniej niz 27lat (wiek podwyzszonego ryzyka)
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez PrzemkoXVI » 30 gru 2012, o 22:12

Co prawda trojeczkaGT nie ma takiego problemu, że auto jest zarejestrowane na tatę, ale z racji tego, że w takiej sytuacji jestem ja postawiony chciałbym się dowiedzieć, czy jakbym chciał dopisać siebie jako współwłaściciela to trzeba uiszczać jakieś dodatkowe opłaty w urzędzie/podczas opłacania OC? Mowa tu o tym, że tata jest właścicielem, a ja tym mniej ważnym (główny, mniej główny ).
Ostatnio edytowano 30 gru 2012, o 22:34 przez PrzemkoXVI, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez K@mil » 30 gru 2012, o 22:13

strzeliniasty napisał(a):temat juz opisywalem nie raz

sa dwa wyjscia:

1. auto rejestrowane na tate i ty jako wspolwlasciciel - dostajesz pelna znizne ojca i musisz tak jezdzic nimimum 1,5r, jezeli autko bedzie sprzedawane przed uplywem 1,5 r to w chwili sprzedania auta ty tracisz swoje znizki

2. auto zarejestrowane na ciebie a tato jako wspolwlasciciel - dostajesz pelna znizke ocja i sobie smigasz bez zadnych barier czasowych, w chwili sprzedazy autka znizka ci zostaje i nastepne autko mozesz rejestrowac na siebie i masz juz cala znizke ojca(nie musi byc jako wspolwlawsciciel)

PS oba przypadki dzialaja jak masz mniej niz 27lat (wiek podwyzszonego ryzyka)


Zgadza sie ale jest i tak do 27roku zycia jest zwyzka :) od 10 do 30 % zalezy jaka firma
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez strzeliniasty » 30 gru 2012, o 22:32

K@mil napisał(a):do 27roku zycia jest zwyzka :) od 10 do 30 %


eee ja mialem 24 i dostalem cala znizke ojca, ja jako wlasciciel on jako wspol, autko sprzedalem, kupilem 2,5 v6 i juz na siebie rejestrowalem bo mialem cala znizke,
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez K@mil » 30 gru 2012, o 22:41

strzeliniasty napisał(a):
K@mil napisał(a):do 27roku zycia jest zwyzka :) od 10 do 30 %


eee ja mialem 24 i dostalem cala znizke ojca, ja jako wlasciciel on jako wspol, autko sprzedalem, kupilem 2,5 v6 i juz na siebie rejestrowalem bo mialem cala znizke,


Teraz takie cos nie przejdzie :) Mogłeś takie coś zrobić z 3-4lata temu :) ponieważ wiek młodocianego byl do 24-25roku zycia zalezy jaka firma OC... teraz jest do 27lat (od 2010r)

Przy zawieraniu OC pytają sie o wiek uzytkownika lub współwłaściciela, jesli ma mniej niz 27 lat to jest zwyzka... Co roku wymyślają coś nowszego :) aby płacić wiecej


Tak samo kiedyś liczyły się zniżki za posiadane motorowery np ktos miał Komarka/Motorynkę to rejestrował go na siebie, wpłacił grosze bo mała pojemność, a zniżki mu leciały :)

Teraz 99% firm OC nie bierze zniżek z OC motorowerów itp
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości