Sprzedaż ...przerejestrowanie

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Sprzedaż ...przerejestrowanie

Postprzez saladrus » 1 gru 2012, o 22:45

Witam wszystkich , mam nietypowy problem .
Mianowicie 24.08.11 sprzedałem swojego golfa osobie która m.in jest handlarzem , umowa spisana ,wyrejestrowanie,i ubezpieczenie wymówione .

On tego golfa po jakimś miesiącu sprzedał dalej ....
wczoraj dostałem list z mandatem z foto radaru ,zdjęcie pstryknięte 22.11 .
Moje pytanie jest następujace :
czy ten handlarz może sprzedać dalej auto nie przerejestrowujac go na siebie (golf cały czas jest na mnie , na moich nr rej ) i czy nowy nabywca nie musi go zarejestrować na siebie ...
Pewnie pomoże wizyta z umowa na komisariacie ale co z przerejestrowaniem ..czemu to auto jest nadal na mnie jak ja zgłosiłem sprzedaż
Avatar użytkownika
saladrus
Members
 
Posty: 839
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 20:57
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Sprzedaż ...przerejestrowanie

 

Postprzez GrZeChU91 » 1 gru 2012, o 23:21

saladrus, wiekszosci handlarzy tak robi..... niektorzy jezdza po kilka lat na nie swoich nr tylko placa polise.... A z fotka to zadzwon do tych co Ci wyslali powiedz ze to nie ty jechales ani nikomu nie dawales tylko ze sprzedales auto i mozesz im wyslac umowe sprzedazy......

Auto moze isc z rak do rak nawet co tydzień ale ten kto bedzie chcial zarejestrowac auto bedzie musial miec te wszystkie umowy od twojej po ostatnia....
Avatar użytkownika
GrZeChU91
Members
 
Posty: 919
Dołączył(a): 24 lip 2011, o 22:02
Lokalizacja: Gniezno

Postprzez saladrus » 1 gru 2012, o 23:25

czyli nic nie da się zrobić żeby zmusić "go" do zarejestrowania auta na siebie
Avatar użytkownika
saladrus
Members
 
Posty: 839
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 20:57
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Postprzez GrZeChU91 » 1 gru 2012, o 23:32

No jesli poszedl dalej to raczej nie..... a co do mandatu mowie zadzwon powiedz jaka jest sytuacja bo skarbowka Ci wejdzie na PIT'a

Ogolnie to jest bezprawinie robione ale jakas tam ustawa jest ze w ciagu 30 dni musisz auto zarejestrowac.Oczywiscie wiekszosc tego nie przestrzega i jezdza na tych tablicach co kupili ale oplacaja skladke juz na siebie z tym nr rej.
Avatar użytkownika
GrZeChU91
Members
 
Posty: 919
Dołączył(a): 24 lip 2011, o 22:02
Lokalizacja: Gniezno

Postprzez Kogucik » 2 gru 2012, o 00:44

To, że ktoś jeździ na Twoich blachach to nic Ci do tego :)
włóż wszystkie papiery, które dostałeś odnośnie zdjęcia w kopertę + ksero umowy kupna-sprzedaży i im odeślij, wystarczy :ok:
Avatar użytkownika
Kogucik
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 30 kwi 2012, o 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez bioly21 » 2 gru 2012, o 01:11

dokladnie robisz ksero umowy kupna sprzedazy , ksero wypowiedzianej polisy wysylasz tam skad przyszlo Ci zdjecie i po problemie

jak sprzedaz samochod i go wyrejestrujesz to juz Cie nie obchodzi co sie z nim dalej dzieje nie jest Twoj i nie masz z nim nic wspolnego
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez k-m-r1 » 3 gru 2012, o 10:53

skąd pismo przyszło?
czesto jest numer tel i dzwonisz podajesz numer mandatu sprawy .. i mówiesz co jest że nie jestes włascicielem auta
twoja odpowiedzialmosc za auto skonczyła sie w dniu sprzedaży tak jak umowe spisałeś
to jest Twój dowód zbycia prawa do auta

od tego momętu nabywca przejmuje ciażace na nim obowiazki takie jak ubezieczenie czy mandaty przeglądy ...

czyli jeszcze raz
dzwonisz tam skąd jest pismo i zgłaszasz co i jak jest i powiedzą co zrobic
lub na komende do okienka tam tosamo zrobią pokieruja cie
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez saladrus » 4 gru 2012, o 10:27

Dzięki wszystkim ... dzisiaj wysyłam papiery ...
Avatar użytkownika
saladrus
Members
 
Posty: 839
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 20:57
Lokalizacja: Duszniki Zdrój


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość