Rząd chce odbierać prawo jazdy za zbyt szybką jazdę..

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez Opik » 12 sty 2013, o 23:42

PrzemkoXVI napisał(a):Czyli mam rozumieć skoro jesteś zapatrzony na Skandynawów to również popierasz jazdę na światłach przez 24 godziny?


ja akurat jestem za ;) Może nie koniecznie akurat mijania, ale w piękny słoneczny dzień gdy jedziemy pod popołudniowe słońce, które jest już nisko nad ziemią, samochód na światłach jadący z naprzeciwka widać jest z 3 razy dalszej odległości niż ten bez świateł ;)
A w Skandynawii obowiązek jazdy na światłach nie obowiązuje dlatego, że stereotypowo tam non stop jest pochmurno, ale dlatego że wbrew pozorom jest tam mnóstwo dni słonecznych. A że leżą na takiej szerokości geograficznej, że słońce jest tam prawie zawsze nad samą ziemią, to mamy mnóstwo sytuacji, o których napisałem na początku ;)


co do głównego wątku i krytyków pomysłu (dla mnie też jest on chory i głupi) - wszyscy zapierniczacie ponad stówę w zabudowanym, że tak jedziecie po tym pomyśle? ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Postprzez prezesik » 13 sty 2013, o 00:07

Jedź wolno na drodze to Cię zlinczują, zepchną z drogi, jedź szybciej to dostaniesz mandat ... Jak to wprowadzą to może będzie więcej kultury na drogach, choć zbytnio w to nie wierzę. Choć po części jestem ZA.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez strzeliniasty » 13 sty 2013, o 00:25

prezesik25 napisał(a):kultury na drogach


to jest cos czego nie ma w polsce

[ Dodano: 2013-01-12, 23:35 ]
piotras2803 napisał(a):za odstęp między pojazdami


w PL

" Niezachowanie przez kierujących pojazdami objętymi indywidualnym ograniczeniem prędkości albo pojazdami lub zespołami pojazdów o długości większej niż 7 metrów niezbędnego odstępu od pojazdów znajdujących się przed nimi" ==> 200zl 6pkt
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez radomiak » 13 sty 2013, o 00:39

wszyscy jestescie na nie(polak tak ma boi sie nowego) zwlaszcz uderzy to w mlodych kierowcow przedstawicieli i tych co sie im odwiecznie spiszy. tak nieraz jadac zastanawiam sie czemu tylu kretynow u nas jest na drodze i mysle ze kary sa za male to po 1 a po 2 polak to owieczny cwaniak. czemu niemiec jadac u nas jedzie 40 na godzine a inni jadacy za nim co chwila sie wychylaja i klna na niego a nawet trobia mialem taki przypadek, to wam odpowiem niemiec dawno sie tego nauczyl i wie jaka kara go za to czeka a my jestesmy ddopiero na poczatku drogi. jestem za tym zeby za 2 przekroczenie szybkosci w terenie zabodowanym zabierali prawko. skoncza sie mistrzowie prostej i cwaniaczki na drodze. teraz mlody lepek albo niedorozwiniety kark lub inny {cenzura} gniecie przez miasto 120 i nic se z tego nie robi bo co moze mi policia najwyzej naskoczys :lol: musimy sie troche nauczyc jezdzic bez nogi w podlodze tylko logicznie i bezpiecznie czy nam sie to podoba czy nie. jezdzilem kiedys sporo za granice niemcy norwegia, szwecia i wlochy i tam kultura jazdy i zachowanie na drodze jest o niebo lepsze nie pisze juz o szybkosci. czemu mlody lepek jezdzacy po szczecinie 160k/m w niemczech jezdzil zgodnie z przepisami??? bo wiedzial ze jak go gupna to mandat platny w e na miejscu lub auto na parking policyjny. tam sie potrafil ograniczyc a u nas nie???? mamy drogi zniszczone a i tak zapierdzielamy jak samobójcy nie wspominajac juz o wyprzedzaniu na 3 lub innych manewrach. nie badzcie na nie bo to jest dla nas wszystkich dla naszych dzieci itd. niech zabiara debili z drogi i mistrzow prostej zdal taki prawko tydzien temu i uczy innych jak sie jezdzi :hyhy: ze 50 k/h to frajerzy jezdza o on przecierz jest kozak. jestem za odbieraniem prawka i za egzaminem z 1 pomocy tyle ode mnie. a tak nawiasem mowiac to dopiero sie ruszy sprzedaż antyradarow. pozdro i 73.
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez strzeliniasty » 13 sty 2013, o 00:45

albo przepisy jak w UE

po zdaniu egzaminu na prawko dostaje dokument tymczasowy na 2 lata - jak popelni dwa wykroczenia drogowe nie dostaje stalego tylko ponowny egzamin i od nowa
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez radomiak » 13 sty 2013, o 00:55

po zdaniu egzaminu na prawko dostaje dokument tymczasowy na 2 lata - jak popelni dwa wykroczenia drogowe nie dostaje stalego tylko ponowny egzamin i od nowa



50% by zdawalo od nowa i jeszcze jaki charmider by byl bo jak tak mozna :!:
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez strzeliniasty » 13 sty 2013, o 01:19

ale jak zda drugi raz i znowu zlapia to juz koniec na jakis pare lat
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez vinni_pl » 13 sty 2013, o 01:49

w tym temacie, tyle mojego
1. Nie jestem za tym żeby od razu zabierali prawko chyba że za naprawdę grube przekroczenie, bo każdemu zdarzy się jechać 5/10 km szybciej.
2.Radomiak nie żebym szukał problemu ale mówisz o młodych osobach świeżo po prawku , ale nie tylko młody przegina, znam wiele sytuacji kiedy osoby które mają dużo dłużej prawo jazdy nie pamiętają co znaczą przepisy i że należy ich przestrzegać. jestem młodym kierowcą i nie mam problemu z jazdą z przepisami, ale wiem że tzw "Starzy kierowcy" bądź "kierowcy z [Rzekomo] większym doświadczeniem"
Potrafią naprawdę popełnić masę wykroczeń bo już nie pamiętają co i jak mówią przepisy.
a po
3. Polska i stan naszych dróg nie pozwalają jeździć mega bezpiecznie, nawet gdy przestrzegasz przepisów.
a z tego co wiem, my nie odpowiadamy za stan polskich dróg które w porównaniu do niemieckich nie mają porównania :)
Avatar użytkownika
vinni_pl
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 00:15
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez radomiak » 13 sty 2013, o 11:39

vinni_pl napisał(a):2.Radomiak nie żebym szukał problemu ale mówisz o młodych osobach świeżo po prawku , ale nie tylko młody przegina, znam wiele sytuacji kiedy osoby które mają dużo dłużej prawo jazdy nie pamiętają co znaczą przepisy i że należy ich przestrzegać. jestem młodym kierowcą i nie mam problemu z jazdą z przepisami, ale wiem że tzw "Starzy kierowcy" bądź "kierowcy z [Rzekomo] większym doświadczeniem"
Potrafią naprawdę popełnić masę wykroczeń bo już nie pamiętają co i jak mówią przepisy.


nie chcialem nikogo urazic :-) oczywiscie w kazdej grupie wiekowej znajduja sie czarne owce :wstyd:
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez Dinuś » 13 sty 2013, o 12:34

to jest chore i nie normalne zeby zabierać prawo jazdy , niech pozabierają starym dziadkom co ledwo co idzie widzi i słyszy a za kółko wsiada i jedzie po krawężnikach ,fakt nie którzy zapierdzielają po osiedlowych drogach to można mandatowo dużą stawką go ukarać a nie zaraz zabierać , ale co kogo obchodzi drogi mało uczęszczane np z wioski do wioski albo z miasta do miasta , i tak to nie wejdzie , wtedy niech rząd zacznie od siebie i sobie niech pozabierają prawa jazdy
Avatar użytkownika
Dinuś
Members
 
Posty: 1506
Dołączył(a): 29 wrz 2009, o 14:02
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Postprzez Czesio207 » 13 sty 2013, o 12:53

Brunonowi K. miało się udać wjechać z tymi 4 tonami ładunku :lol:
Wszystko o moim golfie --->
Mój samochód ma 160 lat i zaraz mu się urwie zawieszenie ale driftuje nim jak :cenzura:
Avatar użytkownika
Czesio207
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 04:00
Lokalizacja: Racibórz/Nędza

Postprzez PrzemkoXVI » 14 sty 2013, o 13:28

Poza tym w Polsce jest wiele miejscowości, które długością nie przekraczają kilometra, ale oczywiście teren zabudowany musi być, mimo że te 3-4 domy na krzyż oddalone są kilkadziesiąt metrów od drogi.
Chciałbym również zaznaczyć, że plastik w ręku wcale nie musi oznaczać, że ktoś umie jeździć. Wystarczy latem przejechać się po mieście. Z reguły jest tak, że chłopaki szpanują wożąc ziomali po osiedlach z prędkością 80 km/h, specjalnie wyprzedzając na podwójnej ciągłej, ot tak. Natomiast panie ze świeżo zalaminowanym dokumentem często "przymulają" ruch, żeby przypadkiem nie przeoczyć jakiegoś znaku. Nie żeby to była jakaś reguła, ale często z czymś takim mam do czynienia. O kierowcach tirów nawet nie będę wspominał... :-|
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości