Rozpórka tylna USA

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Rozpórka tylna USA

Postprzez Michall » 4 lip 2014, o 19:27

Do czego służą 3 otwory gwintowane na rozpórce,szukałem informacji, ale bezskutecznie...
Kupiłem rozpórke od osoby która twierdzi że nic tam nie było przykręcone,ale skoro są otwory to do czegoś muszą służyć nie?

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=142&t=428472
Michall
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 13:12
Lokalizacja: abcd

Rozpórka tylna USA

 

Postprzez Radi » 4 lip 2014, o 20:09

Jak widać na zdjęciach na jednym jest haczyk do mocowania np bagażu i do tego też pewnie służą te otwory
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Michall » 4 lip 2014, o 20:11

mozliwe ze masz racje,ale to znaczy ze nie maja duzego znaczenia
Michall
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 13:12
Lokalizacja: abcd

Postprzez Thorsten » 4 lip 2014, o 22:57

Radi napisał(a):Jak widać na zdjęciach na jednym jest haczyk do mocowania np bagażu i do tego też pewnie służą te otwory


zgadzam się z kolegą, może to część do wmontowania jakieś hmmm przegrody z siatki czy coś.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Opik » 4 lip 2014, o 23:45

Bo rozpórka tak montowana jak ta to nadaje się głównie do zawieszenia siatek właśnie :D
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Michall » 27 lip 2014, o 20:10

próbowalem zamontowac ta rozporke,ale napotkalem na problemy widoczne na zdjeciu

http://zapodaj.net/c1db88f5480a4.jpg.html

w tym miejscu o ile sie nie myle jest przykrecony boczek tapicerki?srube moge taka sama zastosowac?jak dla mnie troche slaba ta srubka jak na rozporke
Michall
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 13:12
Lokalizacja: abcd

Postprzez Thorsten » 28 lip 2014, o 22:07

Michall napisał(a):próbowalem zamontowac ta rozporke,ale napotkalem na problemy widoczne na zdjeciu

http://zapodaj.net/c1db88f5480a4.jpg.html

w tym miejscu o ile sie nie myle jest przykrecony boczek tapicerki?srube moge taka sama zastosowac?jak dla mnie troche slaba ta srubka jak na rozporke



kolego, jeśli faktycznie jest to rozpórka do usztywnienia zawieszenia to takie mocowanie nie zda egzaminu. Ale zda egzamin jeśli jest to nie tyle rozpórka co rama do zamontowania kraty dzielącej przestrzeń bagażnika od reszty. A tak w ogóle to nie ma sposobu by upchać ją inaczej? w sensie może przekręcić lekko albo jej montaż wymaga dorabiania mocowań?
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez chomik » 28 lip 2014, o 22:16

Rozporki montuje sie gdy auto nie jest na kolach . podłóż pod auto koziolki aby zneutralizować wszystkie napreżęnia budy . wtedy mierzyc . Bardzo mozliwe ze masz albko kipska rozporkę albo buda powoli sie rozjerzdza . Ale stawiam na numer jeden . Jeszcze nie widzialem aby rozpórka byla w taki sposób montowana .

Porządna rozporka :
Obrazek
przydatne linki :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=228162
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Michall » 29 lip 2014, o 08:47

na tym zdjeciu masz zupelnie inna rozporke,ja mam oryginalna rozporke od golfa 3 USA,z tego co wiem innych nawet nie bylo,przegladalem rozne zdjecia i maja tak sama jaka ja posiadam, mi sie wydaje ze ona bardziej dziala na usztywnieniu karoseri niz kielichow,bo jest przykrecona w miejsce pasow pod duze sruby,a tam gdzie kielichy musze zamontowac najpierw boczki tapicerki,nie bede musial dawac wtedy podkladek,no ale nie zmienia to faktu ze inzynierowie tego nie przemysleli...rozporka niby do kielichow a trzyma sie na malutkiej srubce od tapicerki:P
Michall
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 13:12
Lokalizacja: abcd

Postprzez Radi » 30 lip 2014, o 11:10

bo to nie rozpórka tylko wieszak na zakupy dlatego mocowanie takie i tylko takie
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Michall » 30 lip 2014, o 19:10

nie ma takiego czegos jak wieszak na zakupy;p pokaz mi inna rozporke na tyl ale oryginalna oczywiscie nie zamiennik
Michall
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 13:12
Lokalizacja: abcd

Postprzez Radi » 30 lip 2014, o 19:22

Michall napisał(a):nie ma takiego czegos jak wieszak na zakupy;p pokaz mi inna rozporke na tyl ale oryginalna oczywiscie nie zamiennik


Nie ma czegoś takiego jak oryginalna rozpórka na tył do golfa 3 golf to nie matiz ma dość szytywną budę na seryjne zawieszenie.

Co do gleby to np to jest rozpórka która spełnia swoje zadanie
http://allegro.pl/rozporka-tyl-golf-ii- ... 45128.html

To z usa to jakaś belka być może pałąk bezpieczeństwa wieszak bądz tym podobne badziewie amerykanie mają fioła na tym punkcie dla tego np zderzaki w wersji usa są sporo bardziej wysunięte niż euro
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Następna strona

- - - kamerzysta na ślub



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości