Renowacja

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Renowacja

Postprzez Bart » 22 kwi 2013, o 21:07

Siemano, od pewnego czasu golfina stoi juz sobie w garazu i borykam sie z pytaniem co dalej. Duzo juz w nia wpakowalem, zeby jezdzila i byla w takim stanie jak jest. Mechanicznie smiga, glownie chodzi o kwestie budy, a mianowicie:

->blotniki przod - bierze je jak w kazdym ... i teraz nowe zamienniki idealnie zakonserwowac czy szukac ori w dobrym stanie ?

->drzwi od dolu na krawedzi przy odplywach bomblowo ... i ponizej listwy na drzwiach pasazera dwa male ogniska, da rade to ogarnac zeby juz nie wylazlo czy tez uzywki ori idealne, bo drogie w sumie nie sa

->na tylnim blotniku ponizejlistwy tez mam parcha malego...

->maska raczej do wymiany by tez byla odpyskow duzo i od srodka rdzewieje w wnekach kolo zamka...

->tylni zderzak do wymiany tez, dziura po haku i po gazie.

-> nie wiem jak ogarnac kielich bo rdzewieje od srodka blisko grodzi ....

Ogolnie jakie opinie, bo cale auto najlepiej bylo by pomalowac. Kasa bedzie na wakacje, doswiadczenie jakies jest moje i kumpli, malowanie wiadomo do lakiernika by poszlo. GTI z 1993 roku 2E jako serce. Troche mnie ta lista przeraza, ale czekam an wypowiedzi innych co robili pdobne projekty czy nie jest to za duzo.
Old Vw don't die, they just get lower :D

Golf 3 GTI I swear ;)

http://www.golf3.pl/topics2/gofer-by-bart-vt44794.htm
Avatar użytkownika
Bart
Czytacz
 
Posty: 120
Dołączył(a): 13 maja 2012, o 12:49
Lokalizacja: Śląsk

Renowacja

 

Postprzez kamilkol20 » 22 kwi 2013, o 21:24

Bart napisał(a):->blotniki przod - bierze je jak w kazdym ... i teraz nowe zamienniki idealnie zakonserwowac czy szukac ori w dobrym stanie ?


Błotnik w golfie jak byś nie zakonserwował to i tak go weżmie poszukaj na szrocie dobry ogyginalny błotnik bo te ze sklepów to szajs ;/
Bart napisał(a):->drzwi od dolu na krawedzi przy odplywach bomblowo


Jeżeli jest bomblowo od listwy w dół to polecam wyciąć kupić nowe poszycie są w sklepach i wstawić,nie szpachluj tego
Bart napisał(a):->na tylnim blotniku ponizejlistwy tez mam parcha malego...

Jeżli będzie tam dziura wstaw repaeraturkę
Bart napisał(a): nie wiem jak ogarnac kielich bo rdzewieje od srodka blisko grodzi ....

Wytnij to co zardzewiałe kup na szrocie kielich w dobrym stanie w wspawaj dobrze zabezpiesz i będzie git

Ogólnie masz troche roboty ale jest to do ogarnięcie jezeli poszukasz troche taniej,Patrz na allegro,tablicy tam do golfa jest tego dużo
Avatar użytkownika
kamilkol20
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 25 gru 2010, o 14:32
Lokalizacja: Zamość (LZA .....)

Postprzez Bart » 22 kwi 2013, o 22:20

Te bomblowo to mowa o krawedzi drzwi, od srodka przy odplywie. Czyli ogolna rada, lepiej wspawac niz na sile szlifowac do metalu i szpachla? Zapomnialem dodac, ze auto nie ujzy juz zimy i bedzie bardzien okreslane mianem weekendowe/zlotowe :P Stad pomysl o blotnikach zamiennikach, bo niby jak zimy nie ujza to chy a nie pognija od razu?
Old Vw don't die, they just get lower :D

Golf 3 GTI I swear ;)

http://www.golf3.pl/topics2/gofer-by-bart-vt44794.htm
Avatar użytkownika
Bart
Czytacz
 
Posty: 120
Dołączył(a): 13 maja 2012, o 12:49
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kamilkol20 » 23 kwi 2013, o 20:02

Bart napisał(a):Czyli ogolna rada, lepiej wspawac

Tak dokładnie
Bart napisał(a):Zapomnialem dodac, ze auto nie ujzy juz zimy

To czy ujży zimę a czy nie to i tak będzie rdzewieć,PAMIĘTAJ gdy auto dlugo stoi jest nie uzywane to szybciej go szlak trafi niż będzie użytkowane :-D
Avatar użytkownika
kamilkol20
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 25 gru 2010, o 14:32
Lokalizacja: Zamość (LZA .....)

Postprzez Bart » 23 kwi 2013, o 22:04

To mam pyanko czy mozna:
antirust gel->podklad reaktywny->podklad akrylowy w sprayu->szpachla poliesterowa->reaktywny->akrylowy w sprayu->baza->klar ??

No w wypadku nieduzego ubytku bez szpachli, ale czy oglnie sie to bedzie trzymac czy nie zabardzo ?
Old Vw don't die, they just get lower :D

Golf 3 GTI I swear ;)

http://www.golf3.pl/topics2/gofer-by-bart-vt44794.htm
Avatar użytkownika
Bart
Czytacz
 
Posty: 120
Dołączył(a): 13 maja 2012, o 12:49
Lokalizacja: Śląsk


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości