rejstracja z 5os na 2os

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

rejstracja z 5os na 2os

Postprzez lm3matt » 17 maja 2018, o 09:38

Witam. Mam pytanie na ktore nie znalazlem odpowiedzi u "wujka G". Mianowicie narodzil sie w glowie projekt i jesli ma zostac wcielony w zycie musi byc jasnosc pewnej sprawy. Czy nie bedzie problemu w pozniejszym czasie aby naniesc poprawki w dowod osobisty pojazdu, ze auto jest 2os a nie jak wczesniej 5os.
co potrzebuje? opinii rzeczoznawcy? opinii diagnostyka? znajac zycie co wydzial komunikacji to inna odpowiedz. Wiekszosc aby pozbyc sie klienta powiedza ze sie nie da.
wiem z innych zrodel ze auto podchodzi wtedy pod tzw "SAM" a ich rejstracja sie juz skonczyla. Nie chce rowniez kombinowac z rejstrowaniem pojazdu w innym Panstwie bo to sie mija z celem.
lm3matt
Badacz tematu
 
Posty: 155
Dołączył(a): 21 sty 2012, o 00:49
Lokalizacja: Nowe Czaple

rejstracja z 5os na 2os

 

Re: rejstracja z 5os na 2os

Postprzez astiolek » 17 maja 2018, o 16:34

A dlaczego aż tak Ci zależy na przerejestrowaniu na 2 osoby? To jest jakaś znacząca różnica?
Ale jak na moje z tego co wyczytałem wszystko się da nawet zmianę z ciężarowego na osobowy
wystarczy mieć jedynie poświadczenie od mechanika o dokonanych zmianach w konstrukcji
astiolek
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 lut 2018, o 17:57
Rocznik: 2002
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: rejstracja z 5os na 2os

Postprzez lm3matt » 17 maja 2018, o 20:35

zaświadczenie od mechanika dla diagnostt znaczy tyle co l4 ucznia napisane przez kolege. czyli nic. maja nawet watpliwosci co do opinii rzeczoznawcy. dowiadywalem sie dzis wieczorem u diagnosty.podobno potrzebne jest jakies pismo z PIMOTu albo ITS czy jakos tak. dopiero potem rzeczoznawca. i jak sa te 2opiniie to diagnosta nienrobi problemu. i na kpniec w wydziale komunikacji bija pie zatki bez gadania.
lm3matt
Badacz tematu
 
Posty: 155
Dołączył(a): 21 sty 2012, o 00:49
Lokalizacja: Nowe Czaple

Re: rejstracja z 5os na 2os

Postprzez GolfiarzJR » 18 maja 2018, o 19:24

Olej temat, roboty z tym jest więcej niż myślisz. Okręgówka potem Urząd Miasta, Przemysłowy Instytut Motoryzacji oraz Instytut Transportu Samochodowego, a z czego wiem to te PIMOT i ITS mogą się nie zgodzić albo mieć inne zdanie i już jesteś w dupie. Nie mówiąc o kasie, już tańszy rozwód
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości