Pytanko o postoje w kierunkach.

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Pytanko o postoje w kierunkach.

Postprzez Achtel » 13 maja 2013, o 15:10

Witam, nie wiem czy pisze to w dobrym dziale.

Otóż, wczoraj o godz 6;00 rano jechałem na komunie do mojej chrześnicy. Niedaleko od mojego miasta stała drogówka i zatrzymali mnie pod pretekstem, że palą mi sie kierunkowskazy.
Ja wytłumaczyłem panu policjantowi :P, ze mam zrobione tam światła postojowe, i żę postojowe w kierunkach mają mniejszą barwe świecenia od żarówek kierunkowskazów. On sie uparł, że mam zwarcie w przewodach i że nie mam postojowych świateł, a kierunki mi sie świecą cały czas.. Oczywiście musiałem musiałem podnieść maske, zawinąć rękawy (a jak to na komunie byłem ubrany w koszule, którą ładnie ubrudziłem :evil:) i przełożyć postojowe w seryjne miejsce przy nich bo inaczej chciał mi wystawić mandat za brak świateł, nie wiem czemu, bo wydaje mi sie, że ważniejsze są światła mijania, a nie postojowe, no ale miejsza o to.. I teraz mam takie pytanko, jest w kodeksie coś wspomniane, że światła pozycyjne muszą być w seryjnym miejscu? Jedno wiem, że nie powinny mieć chyba barwy pomarańczowej. mam racje? a prościej to powiedźcie czy można mieć pozycje w kierunkach?

Oczywiście jak wróciłem do domu to przełożyłem spowrotem pozycje w kierunki, ale chce sie upewnić czy tak można, zeby jak później sie nadzieje na panów z drogówki to zeby wiedzieć czy postawić na swoim że można, czy ulec im. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Achtel
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 16:27
Lokalizacja: NDM

Pytanko o postoje w kierunkach.

 

Postprzez pajda150 » 13 maja 2013, o 15:14

nie zebym prawił kazania ale trzeba było przed założeniem zapytac o to czy mozna. Odpowiadam na pytanie, NIE można miec kierunków w postojach, takie cos tylko w usa a u nas tego nie ma, tyle w temacien a czy w innym miejscu postój nie wiem, na pewno nie barwy pomarańczowej, chociaż jesli załozysz zderzak usa to mozesz miec legalnie obrys z boku pomarańczowy bynajmniej migacz powinien NIE świecic a spełniac tylko swoją role.
Jak cos zle móie prosze mnie sprostowac :)
Avatar użytkownika
pajda150
Badacz tematu
 
Posty: 328
Dołączył(a): 22 lis 2010, o 20:29
Lokalizacja: Zebrzydowice

Postprzez gwozdziu » 13 maja 2013, o 15:23

Nie można mieć postoi w kierunkach w żadnym wypadku. Jak auto jest z USA to obrysy mogą być, ale wtedy to się nazywa światło obrysowe czy coś takiego i tylko obrys się może świecić a kierunki nie bo nie. Bo to Polska. Nawet jeśli fabrycznie się świecą w USA to nie ważne bo tam mają inną homologację. Na świecące kierunki ktoś mi kiedyś mówił, że robi się taki myk że wywiercasz dziurkę obok i wstawiasz malutką żaróweczkę, ale nie wiem. Tak czy inaczej kierunek to musi być kierunek i nie może się świecić podczas jazdy :-)
gwozdziu
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 8 maja 2013, o 20:10
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Postprzez Achtel » 13 maja 2013, o 15:39

pajda150 napisał(a):Odpowiadam na pytanie, NIE można miec kierunków w postojach,


Chodzi mi o postoje w kierunkach

gwozdziu napisał(a):Na świecące kierunki ktoś mi kiedyś mówił, że robi się taki myk że wywiercasz dziurkę obok i wstawiasz malutką żaróweczkę


Tak własnie zrobiłem.

gwozdziu napisał(a):Tak czy inaczej kierunek to musi być kierunek i nie może się świecić podczas jazdy


Ale wiadomo, że żarówki postojowe nie świecą aż tak bardzo jak żarówki kierunkowskazów i gdy włączam kierunek to widać że "mryga".

Z resztą widziałem u nie jednego golfa z tego forum i poza nim, że też niektórzy mają. Jesteście pewni, że jednak nie można ?
Avatar użytkownika
Achtel
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 16:27
Lokalizacja: NDM

Postprzez gwozdziu » 13 maja 2013, o 16:27

Gdybym ja był policjantem to bym Ci darował ;-)

Mają tak ludzie owszem, ale co gorliwszy policjant się przyczepi niestety bo czy mocno czy słabo ale jednak świeci.
gwozdziu
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 8 maja 2013, o 20:10
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Postprzez Achtel » 13 maja 2013, o 16:37

gwozdziu napisał(a):Gdybym ja był policjantem to bym Ci darował


Ja sobie też bym darował, haha :D

Także chyba musze zmienić te postoje, albo zaadoptować je w dołożone halogeny, które będą tylko atrapą, bo nie mam wiązki, ale będą służyć jako postojówki :D
Avatar użytkownika
Achtel
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 16:27
Lokalizacja: NDM

Postprzez Paweu » 13 maja 2013, o 16:41

Achtel napisał(a):Jesteście pewni, że jednak nie można ?


Nie nie można...

A z tłumaczeniami typu :
Achtel napisał(a):Ja wytłumaczyłem panu policjantowi , ze mam zrobione tam światła postojowe, i żę postojowe w kierunkach mają mniejszą barwe świecenia od żarówek kierunkowskazów.


To bym sobie darował...

Ale jeśli tak bardzo chcesz posiadać a'la w podobie do usa postoje... zrób je pan na osobny psztyczek i będzie po problemie.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Tomek94 » 13 maja 2013, o 22:29

że tak się spytam gdzie można dostać takie lampy przód
http://www.youtube.com/watch?v=3Js7wCDkhic :?: :?: :?: :?:
Tomek94
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 21:56
Lokalizacja: Wieruszów

Postprzez chomik » 13 maja 2013, o 22:39

samoróbka
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Siw3k » 14 maja 2013, o 07:29

Tomek94 napisał(a):że tak się spytam gdzie można dostać takie lampy przód
http://www.youtube.com/watch?v=3Js7wCDkhic

poszukaj na forum pod smoked i będziesz wiedział wszystko na ten temat
Moja była Golfina
Przeszłość Peugeot 406
Aktual tored MkIII
Avatar użytkownika
Siw3k
Members
 
Posty: 2181
Dołączył(a): 3 lut 2012, o 15:36
Lokalizacja: CTR
Rocznik: 2002
Silnik: 1.8T
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez pajda150 » 14 maja 2013, o 14:19

przepraszam nie mozna miec postoju w kierunkach :P pomyliłem sie, bez jakiegokolwiek tłumaczenia czy słąbo swieci a mrugacz mryga NIE mozna :)
Avatar użytkownika
pajda150
Badacz tematu
 
Posty: 328
Dołączył(a): 22 lis 2010, o 20:29
Lokalizacja: Zebrzydowice

Postprzez Tomek94 » 16 maja 2013, o 22:12

dobra dzięki wiekie :)
Tomek94
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 21:56
Lokalizacja: Wieruszów


- - - https://res-odszkodowania.pl



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości