Pytanie w sprawie platnosci OC

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Pytanie w sprawie platnosci OC

Postprzez ares101 » 28 wrz 2012, o 16:56

Witam zbliza mi sie termin platnosci OC. Samochod jest na mojego ojca, poneiwaz wychodzi to taniej i zawsze placilem tradycyjnie lecz teraz chcialbym zaplacic z mojego konta bankowego internetowego. I tu jest malutkie pytanie, gdy wykonam przelew bedzie napisane ze jest to odemnie, a oc jest wypisane na mojego ojca (chodzi tu o inne imie, i adres zameldowania), czy bedzie w zwiazku z tym jakis problem. Kolejna spraw to taka ze w tytule jest jakis ciag cyfr i nizej napisane takie cos " termin platnosci 2012-10-06" jak bede pisal tytul na internecie to podac tylko ten ciag cyfr czy ta informacja o terminie platnosci (ktora tez jest w tytule) tez. Jezeli zaplace i wydrukuje potwierdzenie to w razie kontroli nie powinno byc zadnego problemu?
ares101
Czytacz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 00:17
Lokalizacja: Racibórz

Pytanie w sprawie platnosci OC

 

Postprzez palio » 28 wrz 2012, o 17:59

Witam. W tytule przelewu wpisujemy ciąg cyfr bez terminu płatności. W ciągu cyfr jest zawarta informacja kto jest właścicielem OC. Możesz wpłacić z konta internetowego. Bez znaczenia jest kto wpłaca. Najważniejszy jest ciąg cyfr. Nie posiadam kąta bankowego a pieniążki wpłacam z kąta żony.

Jak wydrukujesz przelew to na odwrocie wpisz dane auta i kto jest właścicielem auta (data rejestracji, vin, imię i nazwisko, adres zameldowania, nr. rejestracyjny auta).

W razie kontroli nie powinno być problemu.

Ja robię tak cały czas. Jak do tej pory zero problemów w razie kontroli.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez ares101 » 28 wrz 2012, o 20:44

mam kolejny problem, w tytule przelewu mam znak <
i jest problem, poniewaz wyskakuje blad ze nie moze byc taki znak w tytule, i co z tym zrobic?
ares101
Czytacz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 00:17
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez palio » 29 wrz 2012, o 08:03

pisz bez tego znaku wystarczą same cyfry nic więcej
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez ares101 » 29 wrz 2012, o 13:29

jestes tego pewny? zebym potem nie mial jakiegos problemu z tym ;/
ares101
Czytacz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 00:17
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez palio » 29 wrz 2012, o 15:27

Jestem pewny w 100% gdyż sam opłacałem OC przez internet po raz kolejny i nigdy nie było jeszcze problemu.

Jak nie chcesz płacić przez neta to idź do swojego przedstawiciela od OC i zapłacisz mu od ręki i po problemie.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Adam.M » 29 wrz 2012, o 19:14

ares101, a nie prościej zadzwonić na infolinię firmy ubezpieczeniowej? z reguły takie firmy mają specjalny system transakcyjny i każdy Klient ma swoje subkonto na wpłaty, wiec nie ważne jest co wpiszesz w tytule a płatność zostanie prawidłowo rozpoznana jako Twoja ale to zależy od firmy
Adam.M
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 sie 2012, o 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytanie w sprawie platnosci OC

Postprzez patrykl » 10 paź 2012, o 15:20

ares101 napisał(a):Jezeli zaplace i wydrukuje potwierdzenie to w razie kontroli nie powinno byc zadnego problemu?


Wydruk nie jest żadnym dokumentem. Są dwie opcje. Płatność tradycyjna, lub pieczątka ubezpieczalni na wydruku. Zapłacone masz - OK. Jesteś jednak pewien, że każdy policjant to przyjmie? Mi przy stłuczce swego czasu sprawdzali kartonik, który wydaje Hestia. Pan władza uznał, że z niego nic nie wynika i kontaktowali się z firmą.
patrykl
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 11:13
Lokalizacja: Leszno


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości