Pytanie natury prawnej

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Pytanie natury prawnej

Postprzez innotic » 11 lip 2012, o 12:16

Witam!
Jestem w sytuacji, w której w dowodzie mam wszystkie pola na badania techniczne już popodbijane, a przyszło mi pilnie wyjechać. Na domiar złego muszę zrobić przegląd (jego ważność skończyłaby się kilka dni po wyjeździe) i tutaj pytanie do Was - czy otrzymując zaświadczenie o przebytym pomyślnie badaniu technicznym mogę przez te 30 dni jego ważności jeździć bez obaw?
innotic
Czytacz
 
Posty: 77
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 18:45
Lokalizacja: Nakło Śląskie

Pytanie natury prawnej

 

Postprzez AdiK__ » 11 lip 2012, o 12:20

Zajedź na stację diagnostyczną diagnosta wystawi Ci przeglą na papierze który jest tak samo ważny jak pieczątka w dowodzie po powrocie udajesz się do wydziału komunikacji i prosisz o nowy dowód.
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez innotic » 11 lip 2012, o 12:48

Wiem, jednak ten przegląd jest ważny tylko 30 dni.
innotic
Czytacz
 
Posty: 77
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 18:45
Lokalizacja: Nakło Śląskie

Postprzez bioly21 » 11 lip 2012, o 13:38

dlaczego 30 dni ? my w robocie mamy transita w ktorym miejsce na nowe pieczatki od dniagnosty skonczylo sie chyba ze 4-5 lat temu i w tym czasie caly czas jezdzi z kartkami od dniagnosty wsadzonymi w dowodzie :D nie wiem jak to sie skonczy jak policja zatrzyma ale odpukac narazie nie zatrzymala :D kazda kartka byla i jest wazna na rok normalnie jak przeglad tylko za kazdym razem mowia ze przydalo by sie nowy dowod wyrobic ale nie ma czasu i jakos tak schodzi
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez AdiK__ » 11 lip 2012, o 13:42

3/4 ludzi jeździ do następnego przeglądu także najwyżej zabiorą Ci dowód który i tak będziesz musiał wyrabiać.
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez innotic » 12 lip 2012, o 00:43

Mnie tak zatrzymali raz. Policmajster powiedział że zaświadczenie ważne jest 2 tygodnie, jednak dowiedziałem się że ściemniał bo zaświadczenie daje 30 dni bezpiecznej jazdy. Trafię na jakiegoś młodego (to oni głównie są takimi służbistami) i mogą być problemy, dlatego wolę być pewien że wszystko pójdzie gładko nawet w najtrudniejszym przypadku.

EDIT: Podczas przeglądu na którym otrzymałem te zaświadczenie diagnosta zaznaczył, że różnie policjanci interpretują ten świstek. Jedni że to dowód przeglądu auta ważny tak jak pieczęć w dowodzie rejestracyjnym, inni że to tylko zaświadczenie ważne 30 dni bo dla pełnej wartości potrzebny jest wpis w dowodzie rejestracyjnym.
innotic
Czytacz
 
Posty: 77
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 18:45
Lokalizacja: Nakło Śląskie


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości