pytanie do posiadaczy silnika 1.4ABD

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Re: pytanie do posiadaczy silnika 1.4ABD

Postprzez killah » 6 sie 2012, o 14:15

Adam.M napisał(a):
Basior1997 napisał(a):Witam pytanie typu ile pala wasze ABD?
od niedawna mam takiego w posiadaniu,po wrzuceniu gazu okazało sie ze pali 11l/100km :-o
nie uwierzyłem,1.8 aam palił tyle samo!
wiec zapytam was o co chodzi?? czy mam zle ustawiony gaz? czy wasze golfy tez tyle palą?
jak dla mnie to dziwna sprawa niby mniejszy silnik a pali tyle co 1.8
czy poprostu w tej sytacji daje o sobie znac fizyka(stosunek mocy do masy)
cieżko mi to zrozumieć.pomocy! :-)


wszystko zalezy od tego czy czy to jazda po miescie czy trasa, jaka predkosc na trasie, jaki styl jazdy, jakie obroty utrzymujesz, czu hamujesz silnikiem, jakie cisnienie w oponach itd.

1.4 ABD w trasie spali miedzy 5.5 a 6 l benzyny przy oszczednej jezdzie do 90 km/h i obrotach do 2500


no a ja swoim 2.0 115 przez 1700 km przez 2 tyg miałem spalanie 7.25 l/100 km jeżdżąc w 3 osoby na klimie. Codziennie przejazdy przez łódź.. wniosek jest proty

małe silniki w golfach są do dupy :D
killah
 

Re: pytanie do posiadaczy silnika 1.4ABD

 

Re: pytanie do posiadaczy silnika 1.4ABD

Postprzez Adam.M » 6 sie 2012, o 14:43

killah napisał(a):
Adam.M napisał(a):
Basior1997 napisał(a):Witam pytanie typu ile pala wasze ABD?
od niedawna mam takiego w posiadaniu,po wrzuceniu gazu okazało sie ze pali 11l/100km :-o
nie uwierzyłem,1.8 aam palił tyle samo!
wiec zapytam was o co chodzi?? czy mam zle ustawiony gaz? czy wasze golfy tez tyle palą?
jak dla mnie to dziwna sprawa niby mniejszy silnik a pali tyle co 1.8
czy poprostu w tej sytacji daje o sobie znac fizyka(stosunek mocy do masy)
cieżko mi to zrozumieć.pomocy! :-)


wszystko zalezy od tego czy czy to jazda po miescie czy trasa, jaka predkosc na trasie, jaki styl jazdy, jakie obroty utrzymujesz, czu hamujesz silnikiem, jakie cisnienie w oponach itd.

1.4 ABD w trasie spali miedzy 5.5 a 6 l benzyny przy oszczednej jezdzie do 90 km/h i obrotach do 2500


no a ja swoim 2.0 115 przez 1700 km przez 2 tyg miałem spalanie 7.25 l/100 km jeżdżąc w 3 osoby na klimie. Codziennie przejazdy przez łódź.. wniosek jest proty

małe silniki w golfach są do dupy :D



zalezy jak na to spojrzec, maly silnik to tansze naprawy ekspolatacja ubezpieczenie i jakby nie bylo te 1,5 l na 100 km mniej dalyby Ci oszczednosc okolo 150 zl na tych 1700 km
Adam.M
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 sie 2012, o 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: pytanie do posiadaczy silnika 1.4ABD

Postprzez killah » 6 sie 2012, o 15:06

Adam.M napisał(a):
killah napisał(a):
Adam.M napisał(a):
Basior1997 napisał(a):Witam pytanie typu ile pala wasze ABD?
od niedawna mam takiego w posiadaniu,po wrzuceniu gazu okazało sie ze pali 11l/100km :-o
nie uwierzyłem,1.8 aam palił tyle samo!
wiec zapytam was o co chodzi?? czy mam zle ustawiony gaz? czy wasze golfy tez tyle palą?
jak dla mnie to dziwna sprawa niby mniejszy silnik a pali tyle co 1.8
czy poprostu w tej sytacji daje o sobie znac fizyka(stosunek mocy do masy)
cieżko mi to zrozumieć.pomocy! :-)


wszystko zalezy od tego czy czy to jazda po miescie czy trasa, jaka predkosc na trasie, jaki styl jazdy, jakie obroty utrzymujesz, czu hamujesz silnikiem, jakie cisnienie w oponach itd.

1.4 ABD w trasie spali miedzy 5.5 a 6 l benzyny przy oszczednej jezdzie do 90 km/h i obrotach do 2500


no a ja swoim 2.0 115 przez 1700 km przez 2 tyg miałem spalanie 7.25 l/100 km jeżdżąc w 3 osoby na klimie. Codziennie przejazdy przez łódź.. wniosek jest proty

małe silniki w golfach są do dupy :D



zalezy jak na to spojrzec, maly silnik to tansze naprawy ekspolatacja ubezpieczenie i jakby nie bylo te 1,5 l na 100 km mniej dalyby Ci oszczednosc okolo 150 zl na tych 1700 km


tak tylko że jeżdżąc takim 1.4 w 3 osoby i włączonej klimie (hipotetycznie bo 1.4 nie miały klimy) to spalanie by było takie same albo większe bo nie mógłby się już poradzić. Ja w żadnym miejscu gdzie można było sobie wdepnąć nie jeździłem oszczędnie. Więc na pewno zszedłbym niżej jakbym chciał - tylko po co? Mogę te 1.5 h jazdy w jedną stronę spędził miło w klimatyzowanym wnętrzu albo wyjść spocony jak pies przez 2 godziny powolnej jazdy.

Może i 2.0 i większe są bardziej skomplikowane ale nic w nich wielkiego.
killah
 

Re: pytanie do posiadaczy silnika 1.4ABD

Postprzez Adam.M » 6 sie 2012, o 18:15

killah napisał(a):
tak tylko że jeżdżąc takim 1.4 w 3 osoby i włączonej klimie (hipotetycznie bo 1.4 nie miały klimy) to spalanie by było takie same albo większe bo nie mógłby się już poradzić. Ja w żadnym miejscu gdzie można było sobie wdepnąć nie jeździłem oszczędnie. Więc na pewno zszedłbym niżej jakbym chciał - tylko po co? Mogę te 1.5 h jazdy w jedną stronę spędził miło w klimatyzowanym wnętrzu albo wyjść spocony jak pies przez 2 godziny powolnej jazdy.

Może i 2.0 i większe są bardziej skomplikowane ale nic w nich wielkiego.


Z klimą to prawda, w dzisiejszych czasach robi się to już standardem. Z tym ze masa pojazdu ma znaczenie dla spalania głownie na mieście gdy trzeba często hamować i przyspieszać. W trasie dzieki wiekszej masie zyskujesz wieksza bezwladnosc dzieki czemu dluzej mozesz korzystac z hamowania silnikiem. Podobnie z klimą ktora zabiera te pare KM, ma to znaczenie przy przyspieszaniu ale nie przy plynnym toczeniu sie w trasie.
Adam.M
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 sie 2012, o 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez killah » 6 sie 2012, o 18:35

wiem że każdy broni swojego ale stosunek jakości/koszt utrzymania dla 2.0 wypada lepiej
killah
 

Postprzez prezesik » 6 sie 2012, o 18:51

A ja się cieszę ze swojego 1.4 ABD.

Brak wspomagania, el. szyb, podgrzewanych foteli, klimy, ABS-u itp innych "udogodnień" = mniej rzeczy do zepsucia i radość z bezawaryjnej jazdy :)

Fakt, depnąć tym nie można, ale jak się wleje 98 lub 100 oktan + jakiś środek do czyszczenia wtrysków ( np. STP ) to 1.4 nieźle .... :cenzura: aż zawory marsza grają :mrgreen:
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Adam.M » 6 sie 2012, o 20:22

prezesik25, popieram 100%

konczac przemyslenia:

1.4 został pomyslany jako tani ekonomiczne wozidelko po miescie i okolicy najlepiej nie przekracajac 80 km/h (szczegolnie wersja 4 biegowa)

jednak 1.4 rzeczywiscie potrafi spalic tyle co 2.0 jak sie go dusi tak jak na tym filmiku

http://www.youtube.com/watch?v=ns0DJfHd ... re=related

albo jezdzi powyzej 90 km/h wtedy przyda sie duzy silnik np 2.0 w sam raz na dlugie szybkie przeloty przez kraj autostradą 140 km/h
Adam.M
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 sie 2012, o 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez mariusz325 » 6 sie 2012, o 20:26

prezesik25 napisał(a):A ja się cieszę ze swojego 1.4 ABD.

Brak wspomagania, el. szyb, podgrzewanych foteli, klimy, ABS-u itp innych "udogodnień" = mniej rzeczy do zepsucia i radość z bezawaryjnej jazdy :)

Fakt, depnąć tym nie można, ale jak się wleje 98 lub 100 oktan + jakiś środek do czyszczenia wtrysków ( np. STP ) to 1.4 nieźle .... :cenzura: aż zawory marsza grają :mrgreen:


popieram,popieram :lol:
Avatar użytkownika
mariusz325
Gaduła
 
Posty: 488
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:23
Lokalizacja: SMI
Rocznik: 1996
Silnik: 1900
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości