Przegląd ważny czy nie?

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Przegląd ważny czy nie?

Postprzez Golf Maniak » 24 cze 2013, o 23:59

Panowie jakiś czas temu został zabrany mi dowód rejestracyjny samochodu.W zeszłym miesiącu dokładnie 10.05.2013 roku wykonałem badanie techniczne na stacji kontroli pojazdów.Otrzymałem pozytywne zaświadczenie *czyli przegląd na rok czasu) obedrałem dowód rejestracyjny z wydziału komunikacji(gdzie pani urzędnik poinformoała mnie żebym podjechał z zaświadczeniem na stację kontroli celem wbicia pieczęci w dowód).Niestety jako że ja nie użytkuję owego pojazdu tylko mój ojciec nie uczyniłem tego w dniu dzisiejszym dowiedziałem się że w piątek ojciec miał kontrolę drogową i policjant zabrał mu dowód rejestracyjny i każe zrobić powtórne badanie techniczne :-x .Jestem w tym momencie wkur... jako że wyrażnie na zaświadczeniu/świstku ze stacji jest pieczęć diagnosty termin kolejnego badania technicznego więc uważam że policjant nie miał prawa tego uczynić.Czy się mylę :?: proszę o jakąś radę co w tej sytuacji uczynić.Nie mam czasu a tymbardziej $ żeby znowu wydawać prawie 200zł na przegląd.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Przegląd ważny czy nie?

 

Postprzez bioly21 » 25 cze 2013, o 14:29

za głupote się płaci , wyraźnie kazała Ci jechac na stacje i wbić przegląd w dowód , to nic nie kosztuje trzeba było jechac i byl by spokoj , a tak to policja ma świętą racje bo przegląd masz miec wbity w dowodzie a nie na osobnej kartce
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez AdiK__ » 25 cze 2013, o 14:42

Zajedź na ową stację, poproś o wydruk potwierdzający iż owe badania masz i z tym papierkiem do wydziału oni oddadzą dowód po czym od razu na stację wbijają i po sprawie nie trzeba robić jeszcze raz przeglądu.
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Golf Maniak » 25 cze 2013, o 18:00

AdiK__ napisał(a):Zajedź na ową stację, poproś o wydruk potwierdzający iż owe badania masz i z tym papierkiem do wydziału oni oddadzą dowód po czym od razu na stację wbijają i po sprawie nie trzeba robić jeszcze raz przeglądu.


Będę musiał tak zrobić :) .A odnośnie głupoty ....tak za nią się płaaci niestety :/
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez kermid » 25 cze 2013, o 21:42

Pozwolę się podpiąć bo mam podobne zagadnienie.Jeśli w dowodzie rejestracyjnym jest brak miejsca na pieczątkę z badań to dostaję wydruk i mam 30 dni na wyrobienie nowego dowodu w wydziale komunikacji a co jeśli tego nie zrobię i będę jeździł na tym kwitku od diagnosty ? zabiorą mi od razu dowód rejestracyjny podczas kontroli czy to zależy na jakiego gościa trafię,czy jest na to jakiś paragraf w kodeksie czy jak ?
Avatar użytkownika
kermid
Badacz tematu
 
Posty: 228
Dołączył(a): 28 lut 2009, o 16:49
Lokalizacja: Białystok

Postprzez radomiak » 25 cze 2013, o 22:42

Pozwolę się podpiąć bo mam podobne zagadnienie.Jeśli w dowodzie rejestracyjnym jest brak miejsca na pieczątkę z badań to dostaję wydruk i mam 30 dni na wyrobienie nowego dowodu w wydziale komunikacji a co jeśli tego nie zrobię i będę jeździł na tym kwitku od diagnosty ? zabiorą mi od razu dowód rejestracyjny podczas kontroli czy to zależy na jakiego gościa trafię,czy jest na to jakiś paragraf w kodeksie czy jak ?


Dowod leci bez gadania miales te 30 dni prawda!!!! kolega sprawdzil jakis rok temu.
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez AdiK__ » 26 cze 2013, o 07:30

radomiak,zależy na kogo trafisz. Wydruk że stacji jest tak samo ważny jak pieczątką w dowodzie.
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Gibon » 26 cze 2013, o 08:20

AdiK__ napisał(a):Wydruk że stacji jest tak samo ważny jak pieczątką w dowodzie.


Co nie zmienia faktu, że pieczątka powinna być wbita w dowodzie. Wbija Ci diagnosta ostatnią pieczątkę = udajesz się do wydziału, ustalasz termin i wyrabiasz nowy dowód ;-)
Avatar użytkownika
Gibon
Badacz tematu
 
Posty: 224
Dołączył(a): 29 mar 2009, o 11:31
Lokalizacja: Opole

Postprzez AdiK__ » 26 cze 2013, o 08:27

GOLF III 1.8GT, pracuję w okręgowej stacji kontroli i obsługi pojazdów więc wiem co z czym się je :) z resztą policjanci mają dostępy do baz danych i widzą czy masz przegląd czy nie ;p
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości