Prozba i zapytanie;)

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Prozba i zapytanie;)

Postprzez KKamiloXX » 15 gru 2012, o 19:57

Witam!!
Mam do was moi drodzy prozbe jak i zapytanie
Znajomy interesuje się tym fiatem http://otomoto.pl/fiat-coupe-C27132729.html
Zna ktoś może to autko bądz jest z okolicy i mógłby podjechać i zobaczyć to autko?
W tym aucie jest problem z ciśnieniem oleju także jakby była możliwość sprawdzić autko w jakikolwiek sposób stawiam naprawde dobra flaszke;)

Pozdrawiam i czekam na odzew;)
KKamiloXX
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 12:14
Lokalizacja: Rybnik

Prozba i zapytanie;)

 

Postprzez Emiczka » 15 gru 2012, o 20:20

Według mnie ten fiat nawet w takim stanie z wypalonymi panewkami jest wart około 6-7 tys więc coś musi być nie tak z silnikiem ale o tym nie napisał, zapewne jak to się zdarza z tą marką samochodów ktoś go katował na zimno. Znajomy miał dwa takie jeden z silnikiem 20v i 20vt i nie da się zajechać tych silników jeżeli się je użytkuje w granicach rozsądku. Za taka cenę nie polecam tego samochodu coś jest z nim nie tak skoro chce za niego tak mało a zajmował sie nim przez tyle lat i tyle robił.
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez KKamiloXX » 15 gru 2012, o 20:36

no własnie. W dodatku dodaj pare gratów troche w autku zrobione, no i zszedł jeszcze z ceny;) ale nawet jeżeli jest padniety wał i panewki to zrobienie tego ok 1000zł;)
KKamiloXX
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 12:14
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Paweu » 15 gru 2012, o 22:15

KKamiloXX napisał(a):ale nawet jeżeli jest padniety wał i panewki to zrobienie tego ok 1000zł;)


eee... ale że o robociznę Ci chodzi czy o części bo chyba nie o wszystko razem. ;-)

A ja mam takie pytanie natury moralnej... Jaki diabeł Ci szepnął na uszko słówko Fiat? Przecież to jeszcze gorsze niż golf czy inny czort ze stajni vag...
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Emiczka » 16 gru 2012, o 00:09

1000 złotych. ok ale nie zgodzę się z Tobą bo niewielu mechaników chce się podjąć pracy przy tym silniku a ci którzy się już zgodzą i wiedzą co z nim zrobić policzą sobie nie tysiąc a 2 tysiące złotych a nie wiadomo w jakim stanie jest głowica i pierścienie skoro podejrzewam że był katowany. Najlepiej niech ten kolega zarejestruje się na fckp.pl czyli fiat coupe polska i niech się dowie na forum o tym aucie bo ludzie tam wiedzą co się dzieje na rynku polskim bo tych fiatów jest naprawdę mało.
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez KKamiloXX » 16 gru 2012, o 12:31

Szwagier ma warsztat. I tak jak mówie szlif wału + panewki 700-800zł ;) robocizny nie licze bo jak mówie darmo;)
KKamiloXX
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 12:14
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Paweu » 16 gru 2012, o 21:13

KKamiloXX napisał(a):Szwagier ma warsztat. I tak jak mówie szlif wału + panewki 700-800zł robocizny nie licze bo jak mówie darmo;)


Wierz mi .. są lepsze sposoby wydawania pieniędzy niż ten który proponujesz. :ok:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Opik » 16 gru 2012, o 21:48

to ja dodam od siebie - wbrew pozorom te silniki są bardzo delikatne pod względem traktowania, a jako że raczej nie są to samochody wybierane przez miłośników 3 pasków, tylko osoby myślące, to właściciel tak "okazyjnie" kalkulując cenę na pewno zdaje sobie sprawę co dolega samochodzikowi ;)
Dlatego szlif wału i wymiana panewek, to moim zdaniem jest baaardzo optymistyczny wariant, szykowałbym się raczej na wymianę silnika. ALE - dopóki nie zajrzysz w środek nie będziesz miał pewności, to tylko moja hipoteza.
Do tego na bank coś było robione z drzwiami i to obydwoma, jak się dokładnie przyjrzysz to zobaczysz ich "spasowanie".
Czy warto? Jeżeli jest to kwestia zabawy z panewkami i ustawienia zawiasów - warto. Jeżeli pół silnika do remontu, a cały samochód klepany, lub co gorsza spawany z kilku - już mniej.
Tak to już jest z ofertami na allegro i innych tego typu stronach, dopóki nie pojedziesz, pomacasz (a czasami i to nie wystarcza), to się nie dowiesz.
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - - www.bestpolisa.pl



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości