Problem z otwarciem auta (Avensis Verso)

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Problem z otwarciem auta (Avensis Verso)

Postprzez Liuxus » 6 wrz 2012, o 09:55

Witam wszystkich,

Rodzice mojej narzeczonej mają Toyotę Avensis Verso z 2002 roku. Otwierana i zamykana z pilota w kluczyku. Kluczyk nie pasuje do drzwi więc jest to jedyna opcja, żeby ją otworzyć. Mamy następujący problem:
Od pewnego czasu auto bardzo ciężko reaguje na naciskanie przycisków na kluczyku. Zawsze jest z rana problem żeby auto otworzyć, trzeba się nalatać dookoła z kluczykiem aż w końcu zaskoczy. Kiedy uda się otworzyć i odpali się auto to po zgaszeniu reakcja na przyciski jest lepsza. Auto otwiera się zamyka już bez takiego problemu. Wystarczy jednak, że postoi przez noc i rano znów to samo.
Czy ktoś ma jakieś rady? Może to baterie w kluczyku? Czy przy wymianie baterii może się coś rozkodować, że już w ogóle nie otworzę auta?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Liuxus
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 25 cze 2007, o 17:13
Lokalizacja: Białobrzegi

Problem z otwarciem auta (Avensis Verso)

 

Postprzez AdiK__ » 6 wrz 2012, o 09:59

Ja bym zaczął od zmiany owych baterii w kluczyku i sprawdzeniu akumulatora.
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Liuxus » 6 wrz 2012, o 10:04

akumulator był wymieniany na nowy po zimie. Też chcę zacząć od kluczyka, ale czytam na forach o programowaniu przez włożenie kluczyka do stacyjki i przekręceniu na odpowiednią pozycję przy otwartych drzwiach kierowcy i dwukrotne naciśnięcie klawisza lock lub unlock. nie mogę jednak znaleźć odpowiedzi czy tak samo jest z avensis verso. Czy ktoś jest obcykany w temacie?

znalazłem coś takiego:
http://obrazki.elektroda.net/62_1209896513.jpg
wygląda skomplikowanie;/
Avatar użytkownika
Liuxus
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 25 cze 2007, o 17:13
Lokalizacja: Białobrzegi


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości