Osoba pod wpływem na fotelu pasażera z przodu ?

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Osoba pod wpływem na fotelu pasażera z przodu ?

Postprzez Vengazo » 11 paź 2013, o 22:20

Witam,
Panowie koledzy czy mogę przewozić pełny samochód osób pijanych (z tyłu wiem,że tak) ? Oczywiście po znajomości nie jako jakiś przewoźnik czy coś. A przede wszystkim chodzi mi czy osoba pod wpływem może siedzieć na przednim fotelu pasażera ? Bo ostatnio przy pewnym trzeźwym poranku policjant sprawdzał kierowce jak i zarówno pasażera siedzącego z przodu czemu ? Jeżeli mogę to proszę o szybko odpowiedź bo to pilne :)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Vengazo
Badacz tematu
 
Posty: 341
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:43
Lokalizacja: Zielona Góra
Rocznik: 2009
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Osoba pod wpływem na fotelu pasażera z przodu ?

 

Postprzez Opik » 11 paź 2013, o 22:36

Bo mogli się np szybko przesiąść widząc policję
Kumpel odwalał kiedyś maniany samochodem po parkingu, dokumenty sprawdzili tak jemu, jak i mi wtedy
nie wiem po co generalnie :D

a przewozić możesz o ile osoba nie odwala dziwnych numerów, tzn szeroko pojęte "nie stwarza zagrożenia dla innych
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez strzeliniasty » 11 paź 2013, o 23:17

Art.129.2 :8) a)
mówi, że policjant może zatrzymać osobe która prowadzi samochód pod wpływem alkoholu, wiec można przewozić osoby nietrzeźwe i na przednim siedzeniu i na tylnim,
Nie ma rzadnego paragrafu który by zabraniał nawet spożywania alkoholu podczas jazdy. Trzeźwa musi być tylko osoba która kieruje pojazdem.
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez Emiczka » 19 paź 2013, o 14:32

Spożywać podczas jazdy alkoholu nie możesz za to mnie spisali i moich znajomych. Bo ja prowadziłam a kumpel pił piwo i w trakcie jazdy w aucie nie możesz tak mi policjanci powiedzieli i spisali. Dla mnie beznadzieja totalna no ale cóż. Natomiast z przodu może siedzieć nietrzeźwy
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi


- - - wynajem dźwigów cieszyn



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości