Odnowa golfa III szacowany koszt

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Odnowa golfa III szacowany koszt

Postprzez izeusz » 16 wrz 2015, o 18:08

Witam wszystkich,
Jestem w posiadaniu Golfika z 1994 roku, silnik benzyna 1.6, trzydrzwiowy, auto było kupione jakieś 10 lat temu za 3 tys. ale sprawuje się niesamowicie. Przez te 10 lat nie było żadnej poważnej awarii. Mam możliwość kupić teraz sobie nowe auto za około 20 tys., ale w sumie wolę jeździć tym golfem niż autem za 20 tys.
Dlatego tutaj pytanie do Was, jakiego rzędu kwotę pochłonęłoby odnowienie go do stanu w którym nie musiałbym się obawiać że rano mi nie zapali i nie zje go rdza. Wiem że nie da się tego wyliczyć, ale jeśli mielibyście szacować to ile wg. Was by to kosztowało.
Albo inaczej: co trzeba by zrobić i ile to mogłoby kosztować aby golf służył mi jeszcze 5-10 lat, ew. co Wy robiliście w swoich samochodach.
Dodam że na razie rdza bierze tylko tylną klapę, nigdzie indziej nic nie widać. Pali na raz i nigdy nie gaśnie.

Na razie jestem laikiem jeśli chodzi o sprawy samochodów, ale mam wykształcenie techniczne i mógłbym zrobić z tego swoje hobby.

Pozdrawiam.
izeusz
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 wrz 2015, o 17:53
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Odnowa golfa III szacowany koszt

 

Re: Odnowa golfa III szacowany koszt

Postprzez GolfiarzJR » 17 wrz 2015, o 11:56

Pierwsza kwestia to systematyczne dbanie o bude , czyli co rok kompletny przegląd zaprawki i eliminacja ognisk rdzy , pózniej eksploatacja silnika i jego podzespołów , czyli regularna zmiana rozrządu , płynów , filtrów i ewentualnych szybkich wymian jak coś się zepsuje bo wkońcu coś sie moze zdarzyć :)
Pózniej chodzi o zawieszenie , czyli dbanie o gałki sworznie czyt: nie jeźdzenie po dziurach jak kobieta a szanowanie amortyzatorów i pochodnych bo to na pewno wydłuży żywot :) pózniej idzie kwestia hamowania , czyli zmiana klocków/tarcz na rekomendowane z dobrych firm które hamują dobrze i są dłużej żywotne

Ogólnie samochód będzie służył tak jak dba o niego własciciel , nie znam twojego samochodu i nie wiem co z nim nie tak , ale powiem na swoim przykładzie : regularnie dbam o podzespoły które się zużywają po prostu czyli hamulce/zawieszenie/wnętrze/lakier i samochód służy bo nie wychodzi rdza i staram się ją eliminować zanim wejdzie głębiej , przed każdą zimą robię kompletną konserwacje , czyszczę zaciski , przygotowuje uszczelki, szyby ,silnik na ewentualnie mrozy , sprawdzam stan oleju itd

Powodzenia
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Odnowa golfa III szacowany koszt

Postprzez Paweu » 17 wrz 2015, o 18:59

sprawdź najpierw czy masz jeszcze całe progi, podłużnice etc.

I potem się zastanów:

Czy nie lepiej szukać czegoś w ocynku?

Ale znaleźć niebite itp. No życzę powodzenia. Chyba że to dacia z salonu. :hyhy:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Re: Odnowa golfa III szacowany koszt

Postprzez Radi » 17 wrz 2015, o 21:51

Zapamiętaj jedno nie ma czegoś takiego jak rdza tylko na klapie. Skoro ruda sie pokazała znaczy że już jest. Kumpel też kiedyś twierdził że ma tylko małą dziurkę w podłodze, jak zaczął robić remont to 1/4 podłogi trzymała sie na baranku.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości