Oddanie mieszkania w zarząd do firmy

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Oddanie mieszkania w zarząd do firmy

Postprzez gelos » dzisiaj, o 14:09

Mam cztery mieszkania na wynajem i do tej pory sam wszystkim się zajmowałem, szukanie najemców, naprawy, kontakt. Zaczyna mi to zabierać sporo czasu i myślę o przekazaniu tego firmie zarządzającej. Zastanawiam się czy to się w ogóle opłaca finansowo skoro firma weźmie swoją prowizję, czy może to po prostu kosztuje a korzyść jest głównie w czasie który zyskuję.
gelos
Czytacz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 11 cze 2025, o 18:26
Rocznik: 2006
Silnik: 1.5
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Oddanie mieszkania w zarząd do firmy

 

Re: Oddanie mieszkania w zarząd do firmy

Postprzez azerony » dzisiaj, o 14:51

Przy czterech mieszkaniach to już granica gdzie warto zacząć liczyć wartość swojego czasu, nie tylko prowizję firmy. Typowa stawka za zarządzanie to 5-10% czynszu w zależności od zakresu usług i regionu. Korzyść finansowa nie zawsze jest oczywista na papierze ale realna wartość to mniej stresu, brak telefonów o trzeciej w nocy przy awarii i profesjonalne podejście do problematycznych najemców.
azerony
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 27 cze 2025, o 10:54
Rocznik: 2006
Silnik: 1.5
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości