Ocieplenie akumulatora ?

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez Mario GT » 1 lis 2012, o 09:26

Mnie raczej zastanawia czy taki pokrowiec termoizolacyjny nie zadziała potem na odwrót , bo auto stojac całą noc na mrozie i tak zrobi się zimne , a nawet termos nie bedzie trzymał temperatury przez cały czas , a tu jest tylko kilka warstw izolujących. :idea:
Avatar użytkownika
Mario GT
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 911
Dołączył(a): 28 sie 2012, o 19:27
Lokalizacja: Tychy
Silnik: 1.8 ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Postprzez oulu » 1 lis 2012, o 21:11

W wielu nowych samochodach takie coś jest w standardzie montowane więc może coś to tam daje, ale nie sądzę, że różnica jest bardzo duża.
oulu
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 09:35
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez K@mil » 1 lis 2012, o 21:50

W golfie mam oryginalny pokrowiec na aku i jest dobrze :)

W Seacie aku mam zabudowane osłoną plastikową i tez nic sie nie dzieje itp
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez oulu » 2 lis 2012, o 01:52

A w jakim to silniku były pokrowce (pytam o Golfa 3)?
oulu
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 09:35
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez hellaflush » 17 lis 2012, o 16:23

Hej.
Dzisiaj zamontowałem sobie taki pokrowiec z wkładką chyba filcową. Kupiłem większy aby dodatkowo opatulić go styropianem :-P

Kumpel jak to zobaczył, powiedział, że przez takie coś może dojść do pożaru :szok: Pierwsze słyszę ale jeżeli ktoś z was słyszał taką historię to proszę o relację :-D

U mnie wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71

Postprzez Paweu » 18 lis 2012, o 01:06

Ja już bym na waszym miejscu tak nie wariował z tym ocieplaniem akumulatora.. Przecież u nas nie Syberia.

Taki pokrowiec w zupełności będzie mu wystarczał.

Jeśli boisz się wyimaginowanego pożaru to możesz sobie taśmą izolacyjną owinąć klemy :lol:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Opik » 19 lis 2012, o 11:05

Paweu_mk3 napisał(a):Jeśli boisz się wyimaginowanego pożaru to możesz sobie taśmą izolacyjną owinąć klemy :lol:


:ok:

Ja tam bym osobiście styropianu nie pchał pod maskę w takiej ilości, no ale raczej nic się nie powinno stać.
Tylko tak naprawdę taka osłona ma sens jak odpalasz Golfa co 6 godzin, bo wtedy akumulator będzie faktycznie cieplejszy. Jak będzie stał dobę na dworze to i 73 warstwy takiej otulinki absolutnie nic nie dadzą, bo i ona, i akumulator będzie miał temperaturę otoczenia ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez trollu » 19 lis 2012, o 12:51

Opik napisał(a):taka osłona ma sens jak odpalasz Golfa co 6 godzin, bo wtedy akumulator będzie faktycznie cieplejszy. Jak będzie stał dobę na dworze to i 73 warstwy takiej otulinki absolutnie nic nie dadzą, bo i ona, i akumulator będzie miał temperaturę otoczenia

też jestem tego zdania, nie ma co marzyć że aku owinie się kawałkiem tektury i będzie żył wiecznie.
hellaflush napisał(a):przez takie coś może dojść do pożaru

a czemu nie? :->
jakaś wilgoć się zbierze, zwarcie i jazda z kiełbaskami na patyku
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez prezesik » 19 lis 2012, o 12:53

hellaflush, w 1Z klema (+) jest przy zbiorniczku? Myślałem, ze wszystkie trójki miały (+) bliżej przodu, a u Ciebie jest odwrotnie ...
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez hellaflush » 19 lis 2012, o 17:12

prezesik25, no właśnie sam się zdziwiłem bo u kumpli w ventach, golfach jest inaczej niż u mnie :-P
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71

Postprzez slawek5t » 19 lis 2012, o 21:42

Ja też mam plus od strony zbiorniczka. A ten pokrowiec troche pomaga bo jak wiadomo od samego mroźnego powietrza Aku traci sporo mocy. A Ocieplacz zawsze coś tam zmniejszy działania tego mrozu i w efekcie czego mamy większego kopa na rozrusznika. Bez ocieplacza (jesli aku nie jest już najnowszy) czasem moze tego kopa brakować i stoimy pod domem wtedy....
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Opik » 20 lis 2012, o 15:31

slawek5t napisał(a):A ten pokrowiec troche pomaga bo jak wiadomo od samego mroźnego powietrza Aku traci sporo mocy. A Ocieplacz zawsze coś tam zmniejszy działania tego mrozu


powtórzę - zmniejszy jak zostawisz samochód na kilka godzin pod domem. Po nocy spędzonej na dworze absolutnie NIC nie da.
Akumulator z tego co gdzieś kiedyś słyszałem (ale może to plotki) jest wewnątrz samochodu, także zimne powietrze go nie owiewa. Więc czy w bez niczego, czy w takim pokrowcu, kondomie, gazecie czy nawet futrze z szynszyli jest mu tak samo zimno

serio ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości