nie zapłacone mandaty

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez rafal9119 » 5 cze 2012, o 08:50

Myslicie ze nie mam na co kasy wydawac? Poczekam jeszcze troche moze wpadnie duzy dopływ gotówki to zapłace.Dzieki wszystkim za pomoc.
Opik napisał(a):a tam koszty, dół koparką za flaszkę, naboje kupione w hurcie i poooszlii
co do tego dołu to flaszke zaoszczedze bo mieszkam nie daleko bunkrow takze one beda bezpieczne. he he
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

 

Re: nie zapłacone mandaty

Postprzez variant yacht » 5 cze 2012, o 12:07

rafal9119 napisał(a):Siema. Chciał bym sie dowiedziec co moga mi zrobic za nie zapłacone mandaty a mam tego prawie 2 tys. komornik juz przyjezdza i w KRD juz jestem. nie piszcie ze bedzie tak rosło i rosło nie wiadomo ile bo to wiem. :-) Jestem bez robotnym(pracuje ale nie jestem zarejestrowany) i nic nie mam na siebie.czyli napewno nie sciagna tego bo nie ma skad. Może miał ktoś podobna sytuacje to bym prosił ze szczegółami opis. ;-)
mandaty przedawniaja sie po 3 latach kalendarzowych, zaden komornik z kancelarii komorniczej nie sciga za mandaty, od tego sa panowie zwani poborcami skarbowymi przy urzedzie skarbowym, od mandatow nie narastaja odsetki, moga sciagnac z rachunku bankowego jesli sam im podasz lub ze zwotu podatku od PIT jesli jakis ci sie nalezy, jesli nie zdąza przed uplywem trzech lat od konkretnego mandatu moga cie w pompke cmoknac bo poprostu wygasa taki mandacik, czy innym sa pisemka z wezwaniem do zaplaty kary za parkowanie w strefie platnego parkowania, tutaj sie wygasza po 5 latach i sciagnac moze zwykly komornik, grzywna za wykroczenie( z kodeksu wykroczen- to cos innego niz kodeks drogowy! ) - sad moze zamienic na areszt lub sprobowac wystapic z nakazem zaplaty do komornika zwyklego...tak wiec jesli masz mandat za wykroczenie z kodeksu drogowego , a nie masz zrodla dochodu nic nie sciagną...

[ Dodano: 2012-06-05, 11:17 ]
Paweu_mk3 napisał(a):Lepiej zajmij się tym tematem ..i zacznij spłacać. bo odsetki będą rosły.
za mandaty nie rosną zadne odsetki...kazdy normalny mandat za wykroczenie drogowe z dowolnego okresu np 2007go roku przedawni sie z dniem 1 stycznia 2011go itp po przedawnieniu nikt juz za tym nie chodzi...., zadne prace spoleczne za to nie groza, zaden komornik ktory doliczy jakiekolwiek pieniadze, moga sciagnac wylacznie z dochodu o ile sam go ujawnisz w swoim picie ,a panu poborcy bedzie sie chcialo sprawdzic czy dalej tam pracujesz, dotyczy to rowniez pracy opodatkowanej za granica i tu tez o ile zechce sie panu poborcy przylozyc do pracy bo on zadnej działki z tego nie ma... przepisy sa dostepne w necie.....
zapraszam na VARIANT YACHTOWY STORY moj-golf/usa-variant-yachtowy-story-t41787.html
variant yacht
Badacz tematu
 
Posty: 220
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 14:02
Lokalizacja: warszawa/jozefow

Postprzez Adrian1607 » 5 cze 2012, o 13:31

a powiedzcie tak sie wtrące czy można płacić w ratach mimo że nie prosiłem o rozłożenie na raty? Czyli np. mam do zaplaty 500 a place sobie raz 50 raz 100 i z jakims dopiskiem czy cos., Czy ta kasa przepadnie i nie bedzie liczona do mandatu?;]
Avatar użytkownika
Adrian1607
Badacz tematu
 
Posty: 156
Dołączył(a): 26 lut 2012, o 17:22
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez rafal9119 » 5 cze 2012, o 15:42

variant yacht, i to własnie chciałem usłyszec. dzieki czyli narazie sobie odpuszcze płacenie
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

Postprzez variant yacht » 5 cze 2012, o 20:02

Adrian1607 napisał(a):a powiedzcie tak sie wtrące czy można płacić w ratach mimo że nie prosiłem o rozłożenie na raty? Czyli np. mam do zaplaty 500 a place sobie raz 50 raz 100 i z jakims dopiskiem czy cos., Czy ta kasa przepadnie i nie bedzie liczona do mandatu?;]
jesli taka twoja wola to płać w ratach, nie potrzeba rzadnych dopiskow, zachowaj dowod wplaty, powinni sie cieszyc ze wogole cokolwiek dostają .....
zapraszam na VARIANT YACHTOWY STORY moj-golf/usa-variant-yachtowy-story-t41787.html
variant yacht
Badacz tematu
 
Posty: 220
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 14:02
Lokalizacja: warszawa/jozefow

Postprzez K@mil » 5 cze 2012, o 20:14

Co do rat mozesz placic sobie w ratach jesli uda Ci sie go spłacić zanim trafi on do egzekucji to bedzie dobrze - Tylko bardzo wazne zbieraj dowody wpłaty...

Najlepiej w takiej sytuacji jest po otrzymaniu mandatu w ciagu tych ustawowych 7dni zapłacić jakąś ratę, nawet te 50zł, wtedy jestes odnotowany jako chcący zapłacić :)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Adrian1607 » 5 cze 2012, o 21:20

teraz to juz minęło jakieś 2 miesiące więc za późno :D
Avatar użytkownika
Adrian1607
Badacz tematu
 
Posty: 156
Dołączył(a): 26 lut 2012, o 17:22
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez variant yacht » 7 cze 2012, o 20:10

K@mil napisał(a):zanim trafi on do egzekucji
te ich egzekucje maja skutecznosc bliską zera, jesli ktos ma staly dochód i jakies zwroty nadplaconego podatku to skasują z tego zwrotu, poborca podatkowy jak ma maly rewir dla swietego spokoju wetknie wezwanie do US w drzwi a przy wiekszych rewirach wysylaja zwyklym listem wezwanie do stawienia sie w US ,jesli klienta nie ma na czym skasowac to na ogól po kilku probach osobistego spotkania pisza w sprawozdaniu o niesciagalnosci i odpuszczają....,oczywiscie jesli ktos jednoczesnie ma mandaty liczone w kilku tysiacach to ich pracowitosc troche wzrasta.....sciaganie z wynagrodzenia nie jest sprawa prosta, ludzie czesto tyraja na umowach smieciowych, czesto pracodawca sie zmienia itd....
zapraszam na VARIANT YACHTOWY STORY moj-golf/usa-variant-yachtowy-story-t41787.html
variant yacht
Badacz tematu
 
Posty: 220
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 14:02
Lokalizacja: warszawa/jozefow

Postprzez rafal9119 » 7 cze 2012, o 20:25

jo ka juz ok dilku miesiecy mam spokoj tylko ciekawe na jak dlugo. Ostatnio jak był to sie o auto pytał czy mam na siebie a ja poczekalem kilka sekund i mowie NIE to sie 3 razy pytał czy napewno hehe
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości